Expo Czech Rally 2010

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod sloní kýta » ned 14.03.2010 09:09

PLuto píše:... A samotní vystavovatelé? Už v průběhu dojednávání jsme se setkávali s tím, že řada do poslední chvíle nevěděla, jestli budou chtít přijet nebo ne, jiní zase čekali, co se z akce vyvine s tím, že možná přijedou příští rok, jiní si přijeli jen pokecat... Bohužel, české týmy se neumí prodat, neumí se prezentovat sponzorům (v systému sponzorování, jaký u nás funguje, se občas předkládá otázka, zda je to vůbec potřeba a není to občas na škodu), neumí jednat s fanoušky... Je to škoda, ale česká soutěžácká scéna asi není podobným akcím nakloněna.

Musíš (-me) si je vychovat, doba k tomu nakročila. Řekl bych: "Dost bylo rallye zaprděnosti - mediální mrdky pojďte s námi!".
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod -xp- » ned 14.03.2010 09:32

Na Expu jsem nebyl a ani mne to moc nelákalo, přinejmenším proto, že to bylo na druhém konci našeho minisvěta. Takže jen jednu poznámku - kdysi, na konci devadesátých let, se v plus minus stejném termínu konávala podle mne velmi příjemná akce, zvaná Rally Show Blovice. Ani ta neměla i přes tradičně bídné počasí problém s počtem diváků, pravda, bylo to v době předtím, než se FAS rozhodl diváky od rally odeštvat. V zásadě jediný rozdíl oproti Expu byl tehdy v tom, že to byla čistě akce na vyblbnutí se s autama (tzv. shake před sezónou), nicméně měřily se i časy, byl to regulérní podnik, kde o něco i šlo a spokojeni byly nejen diváci, ale i jezdci (já tam poprvé viděl závodit třeba Pecha jr.), pro které podle mne akce typu letošní Expo je jen nutné (anebo zjevně ani ne moc nutné) zlo. Takže možná kdyby se položil víc důraz na ježdění, udělalo se z toho víc závodění, a ona komerční vystavka dostiženij narodnovo relijovovo chozjajstva by byla jen někde jakoby mimochodem, možná by to fungovalo celé líp... Ale ještě jednou opakuju, tohle je jen hloupá myšlenka neúčastněného týpka ze západní výspy...
-xp-
A/5
 
Příspěvky: 355
Registrován: pon 31.03.2008 11:18

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod vašek » ned 14.03.2010 10:59

a není to náhodou až tak špatné jen proto že si to měl tak daleko? :?: Nezapoměň že to byl první ročník a moře lidí čekalo jak to dopadné!
Věřím že jestli se uskuteční i druhý ročník že učast bude větší jak u jezdcu tak i udiváků. :twisted:
Uživatelský avatar
vašek
A/5
 
Příspěvky: 476
Registrován: sob 07.06.2008 19:42
Bydliště: Tišnov

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod PLuto » ned 14.03.2010 15:45

-xp- píše:Na Expu jsem nebyl a ani mne to moc nelákalo, přinejmenším proto, že to bylo na druhém konci našeho minisvěta. Takže jen jednu poznámku - kdysi, na konci devadesátých let, se v plus minus stejném termínu konávala podle mne velmi příjemná akce, zvaná Rally Show Blovice. Ani ta neměla i přes tradičně bídné počasí problém s počtem diváků, pravda, bylo to v době předtím, než se FAS rozhodl diváky od rally odeštvat. V zásadě jediný rozdíl oproti Expu byl tehdy v tom, že to byla čistě akce na vyblbnutí se s autama (tzv. shake před sezónou), nicméně měřily se i časy, byl to regulérní podnik, kde o něco i šlo a spokojeni byly nejen diváci, ale i jezdci (já tam poprvé viděl závodit třeba Pecha jr.), pro které podle mne akce typu letošní Expo je jen nutné (anebo zjevně ani ne moc nutné) zlo. Takže možná kdyby se položil víc důraz na ježdění, udělalo se z toho víc závodění, a ona komerční vystavka dostiženij narodnovo relijovovo chozjajstva by byla jen někde jakoby mimochodem, možná by to fungovalo celé líp... Ale ještě jednou opakuju, tohle je jen hloupá myšlenka neúčastněného týpka ze západní výspy...


V tomto s tebou až tak nesouhlasím. Rally Show Blovice byla (alespoň co já pamatuju z médií a internetu, v prvních ročnících jsem tam naživo nebyl) akce s jednoznačným důrazem na závodění, něco na způsob rallysprintu. U Expa byl shakedown (který mimochodem měřený byl) jen jednou z doprovodných akcí. A když jsem se ptal některých na důvody, proč nejezdili, tak jsem slyšel: chtěli jsme jezdit v sobotu na soukromém testu, auto by bylo po ježdění moc špinavé, ještě bychom to tu rozbili a neměli s čím jet Valašku, nevyšly by nám kilometry na repasi, na sněhu se nám nechtělo jezdit...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23517
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod Mates » ned 14.03.2010 16:08

PLuto : A kdo byl nejrychlejší :?: :lol:

Jestli Tony nebo Landa...a jak si vedl např. Klestil atd. ?
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4026
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 14.03.2010 18:44

Trocha faktů:

- Divácky nejnarvanější byly přednášky, večerní beseda s autogramiádou (Bertone, Cavigioli, Dotta, Valda, Tony), ukázky vyprošťování a dnešní prezentace historiků.
- Během posledního týdne před expem se odhlásila asi desítka týmu či vystavovatelů, někteří se neomluvili vůbec a prostě nepřijeli.
- Po sobotě odjela řada týmů, mnohdy ti, kteří dostali "kondice" - pro dobrotu na žebrotu...
- Česko je rallyovou Mekkou, o expu např. věděli všichni, kdo byli na školení jezdců, přesto zájem o prezentaci nijak valný. Asi jsou všichni za vodou (to už není fakt, ale moje domněnka :)).
- To, že z čistě časových důvodů nevyšla premiéra Tarabusovy fiesty či debut Fabie R2, to je prostě smůla, mohlo to mít jiný glanc. Ale to samé se dá říct aj o počasí, že...

Závěrem díky všem, kteří přijeli, jak diváci, tak účastníci. Mělo to hodně much, víme o nich, nicméně včil jdeme hlavně přemítat o tom, jestli vůbec mělo a v budoucnu bude mít smysl těch pár měsíců dřiny pro ty, kteří o to nemají zájem. HOFgh.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9488
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod pendy » ned 14.03.2010 20:06

Včera jsme navštívili EXPO byla sice zima zato jsme si pěkně zajezdili a to že bylo málo aut tak nám to nevadilo aspoň jsme dlouho nečekali na startu,tímto bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, kteří tam museli zmrzat.Jenom nás mrzí že jsme nemohli vystavit naše auto i dnes protože jsme strávili pul dne na STK .Těm co se to nelíbilo tak nevím co od prvního ročníku očekávali když jsem byl poprvé v roce 1972 na barumce taky to nebylo nic moc a kam se dostala.Pořadatelům přeji hodně zdaru do druhého ročníku.
pendy
Rally škola
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14.03.2010 19:48

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod Mates » ned 14.03.2010 20:57

Podívej Kubo, nápad to je perfektní, to se musí nechat, realizace taky super, spojní s STK taky dobrý nápad, bylo to pěkné, akorát bych Vám vytknul jednu věc(za počasí nemůžete :) ), ten shake bych dal třebas od 12:00 do 15:00 a jezdilo by se pořád, protože to čekání první hodinu, to bylo nepředstavitelné...ale určitě příští rok, pokud tato akce bude, tak velmi rád přijedu...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4026
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 14.03.2010 21:25

Pokud se expo bude opakovat, tak se shakem se bude určitě dost pracovat. Ale taky je otázka, esi je to spojení s STK šťastné. Viz to, co už tady psal Pendy, týkalo se to taky třeba Kresty atd... Když to auto stojí půl dne mimo výstavní areál, je to skoro stejné, jako by vůbec na výstavu nepřijelo. Nápadů a myšlenek je spousta, musíme to zanalyzovat a zjisit, co a jak dál.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9488
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Expo Czech Rally 2010

Nový příspěvekod PLuto » pon 15.03.2010 02:49

Pro zájemce jsou k dispozici časy ze shakedownu - http://www.autosport.cz/zavody/soubor.php?f=c67773f30a0d5d1067d2969a83647f60
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23517
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník