Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod Karbonyl » pát 25.09.2009 14:46

24.10.2010
12. díl WRC, 6. závěrečný díl JRC.
Oficiální web: http://www.rallyracc.com
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9473
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 23.11.2009 21:40

Španělská soutěž prý ztratila hlavního sponzora - Movistar Telefonica a jdou zvěsti o možném přesunu soutěže na atlantický břeh iberijského poloostrova - do Galicie. Zde se na velmi odlišných tratích (podle mě podstatně zajímavějších) koná například Rallye de Ourense.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod PLuto » pon 23.11.2009 21:46

Je fakt, že tratě v okolí Salou patří k tomu nejslabšímu, co jsem měl možnost vidět. Velký ekonomický přínos pro soutěž však měla štědrá podpora místního regionu, uvidíme, jestli si nechají utéct takto významný podnik.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23368
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod Rizek » pon 23.11.2009 23:14

Byla by to velká škoda. Neznám rally, kde jsou RZ, servis, rampa, ubytování a moře na tak malém prostoru. K tomu bonus, že se nic nevybírá. To, že se jede na perfektním asfaltu z této rally nedělá nudnou. Podobnou byla šotolinová Sardiie. Taky všechno na pětníku. Na druhé straně pro mě vždy bez ohledu na počet českých fanoušků byla nuda Německo.
Škoda and rally forever
Uživatelský avatar
Rizek
N/3
 
Příspěvky: 1039
Registrován: úte 19.02.2008 21:57

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod PLuto » úte 24.11.2009 00:03

Německo já považuju za nejméně kvalitní soutěž MS (pravda, poté, co se tam začínají dostávat podniky jako Polsko nebo Bulharsko asi bude potřeba tento žebříček přehodnotit). Nemyslím si, že by perfektní asfalt dělal tuto soutěž nudnou, o povrch jako takový nejde. Jde mi o zkoušky jako celek, které opravdu za moc nestály. A chceš malý prostor? Zajeď si na IRC na Azory, tam máš vše v dosahu do dvaceti minut ;)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23368
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 24.11.2009 00:10

Pluto, tady jsi vedle jak ta jedle. Německo má možná nudné tratě a kdesi cosi, ale organizace celkově, tedy nejen během rally, tam je taková, že by se všechny soutěže v MS mohly jezdit do Německa dívat, jak se to dělá.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9473
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod PLuto » úte 24.11.2009 00:35

Sice to možná vyznělo tím Polskem a Bulharskem nějak jinak, ale já nikde nehovořím o kvalitě soutěže z pořadatelského hlediska. Na Deutschlandu jsem byl už několikrát a ani jednou mě nezaujal - atmosférou, tratěma, přístupem pořadatelů...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23368
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod elmatadore » stř 27.01.2010 18:00

Přispěju taky pár poznámek.Už pár soutěží MS mám za sebou(Německo,San Remo,Finsko,Sardinie,Řecko) a loni jsme se poprvé vydali do Španělska.K soutěži jako takové,je hezké,že je vše tzv. na pětníku: servis,rampa,RZ atd.,ale rychlostní zkoušky byli bohužel nezajímavé(možná by se nějaký místa našli,ale to bychom se museli nechat na RZ den předem uzavřít,ale z toho už jsme vyrostli:)))) a vzhledem k tomu(což mě velmi překvapilo a nikde nic podobnýho jsem dosud nezažil),že nás skoro na každém DIVÁCKÉM příjezdu k RZ odmítli policisté pustit s tím,že parkoviště na příjezdové cestě je plné,o "nediváckých" zonách nemluvě,tam nepouštěli vůbec,z tohoto důvodu mě španělská soutěž velmi zklamala.Naštěstí vše zachránila atmosféra kolem soutěže,hlavně návštěva zábavního parku Port Aventura.Soutěž jako takovou mě absolutně nenadchla.
elmatadore
Rally škola
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 23.01.2009 22:23

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod PetrWRC » stř 27.01.2010 18:23

My byli ve Španělsku v roce 08 ... a souhlasim, že je pěkný, jak je soutěž rozlezlá vcelku blízko kolem dokola ... naopak jsme se navíc nesetkali s tebou kritizovanou organizací - naopak ... parkování (připravený vysekaný louky, organizátoři naváděli auta kam potřebovali) ... v tomhle směru my problém neměli ... (to Sardinie tragédie a pravej opak) ...

Atmosféra soutěže výborná, pokud bydlíte přímo v Salou, kde se dá v době konání pořídit perfektní bydlení opravdu za rozum ... do servisu 500 metrů pěšky ... na druhou stranu na pobřeží, kde je rampa stejně daleko ...

Atraktivnost soutěže je druhá stránka, ale to je asi v dnešní době problém všech asfaltů ... bral jsem to tak, že to je prostě dnešní MS a OK ... ale koleje těžký ...
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Catalunya - Costa Daurada 2010

Nový příspěvekod elmatadore » čtv 28.01.2010 16:43

Bohužel takovou zkušenost s pořadateli jsme my měli na posledním ročníku a co se týče těch diváckých míst,tak všude strašně moc lidí.Tudíž koukání na RZ z nějaké 4-5řady.V tomto směru se mi například líbilo Řecko,dostupný RZ,dobrý parkování,daleko míň lidí na RZ,zase nevýho,že to bylo moc "roztahaný" ta soutěž(rok 2008).
Co se týče ubytování ve Španěsku,tak můžu jen doporučit Camp Joan(Cambrils),krásný chatky,hned u moře,do Salou cca 10km.
elmatadore
Rally škola
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 23.01.2009 22:23

Další

Zpět na Sezona 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník