Novinky v sezóně 2012

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod alexus » úte 13.11.2012 22:28

Souhlasím s Plutem, navíc bych to uvedl v tiskovém prohlášení každé rally a prosadil to přes AJR a přes FAS uvedl seznam konkrétních médií, která lživě a zkresleně informovala o těchto událostech nyní i v minulosti. PRostě udělat Tiskové prohlášení , kde budou jmonovitě zmíněni. Všichni do jednoho.

Opravit by to mohly jedině tím, že by ve své hlavní zpravodajské relaci naplno přiznaly , že Lživě informovaly, dle textu připraveného např. autosportem.cz + by po každé rally pravdivě informovaly o akci a věnovaly by jí patřičný prostor, aby napravily mediální obraz, který o rally sami způsobili.

Jakýkoli nesouhlas trestat , tzn. konkrétního novináře mírně vykoupat, ideálně v nějakém hodně bahnitém úseku ;)


PLuto píše:Jenom takový nápad k zamyšlení - což takhle v budoucnu znemožnit akreditaci na závody zástupcům redakcí, které neobjektivně a lživě informují o automobilových soutěžích?
alexus
A/5
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned 24.02.2008 20:24

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 13.11.2012 22:35

Haryku, psal jsem to po barumce, píšu to znova teď - svoboda jednoho končí tam, kde končí svoboda druhého. Pokud svobodný občan přijde sledovat rally, měl by se řídit jejími pravidly. Souhlas? A stejně tak pokud chci pořádat rally, měl bych se řídit pravidly, které mi dají místní obyvatelé, po kterých mimo jiné chcu, aby třeba na celý den odjeli nebo zůstali zavření v baráku (a někdy mi třeba pro chod rally poskytli elektřinu, internet a já nevím co všechno). Domluva s nimi je elementární základ, slušnost a povinnost. Rally není fotbal. Čutaná mi možná bude vadit, že z okna přes ulici slyším brajgl a po zápase mi budou pod oknem chodit davy, ale s velkou pravděpodobností mi ani na ulici před barákem nehrozí, že meruna vyletí z pažitu až přes tribunu a někde v dáli za stadionem mě trefí...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod Haryk » úte 13.11.2012 22:52

Karbonylu, já někde psal o nedomluvě s domácími? Tobě snad nemusím říkat, že o tom, jestli trať povede, nebo nepovede přes nějakou ves, nerozhoduje pořadatel, ale zastupitelstvo, volené zastupitelstvo, té obce. To si taky klade podmínky pro průjezd a to i takový, že tehdy a tehdy projede autobus se školákama, nebo s lidma vracejícíma se z shoping centra. Pořadatel zase stanoví podmínky pro domácí, včetně odstranění aut z komunikací a podobně. Když se na tom domluvěj, tak se jede. To je svoboda a to je svobodná dohoda dvou stran. Nepodsouvej mi proto prosím, něco co jsem neřekl, ani nenapsal. Co mi vadí je, že se tu přiznává vina těch, co jsou v minulé větě chváleni za bezchybné zabezpečení a pomíjí se vina viníků. v tomhle nevidím rozdíl mezi vyjádřením Autoklubu a "novinářů" odkudkoli. Rozumíme si? ;)
Mičuda tě na ulici jistě netrefí, ale můžeš potkat zvěř s šálou kolem přes hubu a to bych radši jednu chytil od meruny...
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod kib » úte 13.11.2012 23:13

luboš píše:Obávám se toho že tady už nejde o informovanost či neinformovanost, ale celkový úpadek zdravého rozumu a očekávání , že nás někdo povede za ručičku celým životem...
Tady už fakt nevím co by měl pořadatel proto udělat..lidi informuje dopředu místa vyznačí páskou nebo natluče cedule se zakázaným prostorem a stejně si tam někdo vleze..Cedule "Zakázaný prostor "- toto označení s přeškrtnutou postavičkou v červeném kruhu - není pro laiky zřejmě dosti důrazným a jasným varováním..Někdy až moc znamená málo...


Luboši, tohle všechno si zde snad všichni plně uvědomujeme. Jenže jak to chceš změnit? Tohle není záležitost rally, ale záležitost českého člověka. A pokud chceme dále jezdit na soutěže v Česku, je třeba tento fakt akceptovat. Ano, začínáme být podobně zdegenerování jako Američané, bohužel.

Když vidím tohle video:

http://www.youtube.com/watch?v=ERd8Mn9oWKw

říkám si wow, tohle je přesně důvod, proč mám rally rád. Je to adrenalin. Tak jako Baumgartner riskoval život před měsícem při svém seskoku, tak já riskuji svou život, když si půjdu stoupnout na podobné místo. Vím o tom a beru to na vědomí. Jenže díky geografickým podmínkám v ČR se soutěže dotýkají lidí, kteří podobné nadšení nesdílejí. Jo kdybychom měli tu možnost závody pořádat někde mimo civilizaci, těžko by se tam nachomýtli náhodní "kolemjdoucí" a domorodci, tedy lidé, kteří si ani nemusí uvědomovat hrozící nebezpečí a v takovém případě by ani nevyvíjeli aktivitu se podobného závodu účastnit. A myslím si, že ani bulvár by takovým brutálním způsobem neřešil skutečnost, že se pár šílenců nechá dobrovolně zramlovat někde ve vojenském prostoru... Takové podmínky zde ale nejsou a pro pořádání rally v ČR bude nutná tolerance této většiny. Vzhledem k tomu, že je momentálně na nule, je nutné se nějak pokusit ji zpět vydobýt.
kib
A/5
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 26.08.2008 20:10
Bydliště: Kroměříž

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod -Vicky- » úte 13.11.2012 23:19

Wau, ja si porad rikal - co asi bafunari udelaji s akutnim ubytkem aut ve velkem mistraku? A ejhle, je tu sikovne reseni spojene s "bezpecnosti". Nazeneme do nej povinne jezdce, kteri chteji do vetsiho auta. Nadhera.
Ale proc troskarit? Ja myslim, ze by si meli odjet za sve klidne tak tri sezony, aby byli dostatecne vyjezdeni. A jeste bych pridal nejake povinne skolenicko za 15.000 Kc, aby byla bezpecnost posichrovana...
-Vicky-
N/1
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 11.04.2008 19:28

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod PLuto » stř 14.11.2012 02:07

Jen pro porovnání dva příklady:

a) tragická havárie při Rallye Príncipe de Asturias, kde zemřel špatně stojící divák

Všichni přítomní na místě nehody říkali, že chyba je jednoznačně na straně diváka, který si stoupl špatně (podle mého názoru to bylo i špatně zapáskované, vůbec nezafungoval pořadatel apod). V médiích se objevila jen krátká zpráva o tragické nehodě, kdy soutěžní vůz vrazil do diváka stojícím ve špatném prostoru. Ve španělské televizi v hlavních zprávách krátká informace o nehodě (bez jakýchkoliv obrázků) a dvouminutový rozhovor s největší domácí hvězdou Albertem Heviou, který popsal situaci, že to byla jednoznačná chyba diváka, který stál na špatném místě a poté apeloval na lidi, pokud se půjdou podívat na soutěž, tak ať si stoupají na bezpečná místa a poslouchají pořadatele.

b) tragická havárie při RallyShow Uherský Brod, kde zemřeli špatně stojící diváci

Na místě nehody je patrné, že vůz skončil pouze v zakázaném prostoru, tedy diváci museli stát v místech, kde neměli stát. Rozjíždí se mediální mašinerie s cílem utrhnout co nejvíce na senzaci, podsouvají se nesmyslné a lživé informace, zveřejňují se emotivní rozhovory s příbuznými, známými, kamarádkami, pofidérními individui, zkrátka kýmkoliv, kdo je po ruce. Histerie pokračuje i několik dní po nehodě, ruší se následující podniky a média se v tom čím dál tím víc vyžívají. O zjištění pravdivých informací o nehodě nebo nějaké osvětě není skoro nikde zájem...

Pokud bych to měl shrnout, obě nehody jsou si v něčem podobné a v něčem strašně rozdílné. V obou případech stáli diváci na špatném místě, kam by si nikdo aspoň trochu soudný nestoupl. V obou případech bylo místo určené jako zakázaný prostor. V obou případech (nejspíš?) pochybil pořadatel. Obrovský rozdíl je ale v přístupu, co se děje poté...

Problém ale není jen v těch médiích. Největší problém je v nás, lidech...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod Karbonyl » stř 14.11.2012 07:47

Haryk píše:Karbonylu, já někde psal o nedomluvě s domácími? Tobě snad nemusím říkat, že o tom, jestli trať povede, nebo nepovede přes nějakou ves, nerozhoduje pořadatel, ale zastupitelstvo, volené zastupitelstvo, té obce. To si taky klade podmínky pro průjezd a to i takový, že tehdy a tehdy projede autobus se školákama, nebo s lidma vracejícíma se z shoping centra. Pořadatel zase stanoví podmínky pro domácí, včetně odstranění aut z komunikací a podobně. Když se na tom domluvěj, tak se jede. To je svoboda a to je svobodná dohoda dvou stran. Nepodsouvej mi proto prosím, něco co jsem neřekl, ani nenapsal. Co mi vadí je, že se tu přiznává vina těch, co jsou v minulé větě chváleni za bezchybné zabezpečení a pomíjí se vina viníků. v tomhle nevidím rozdíl mezi vyjádřením Autoklubu a "novinářů" odkudkoli. Rozumíme si? ;)
Mičuda tě na ulici jistě netrefí, ale můžeš potkat zvěř s šálou kolem přes hubu a to bych radši jednu chytil od meruny...

Ptal ses, kdo se tě ptá, jestli se může upořádat fotbalový mač - tuto větu jsem bral jako jasné (a podle mě zcela irelevantní) srovnání. Kdyby o povolení trati rozhodovala pouze zastupitelstva, ó jak by byla situace snadná! Ale není to tak. Dnes prostě musíš obejít každý domek, každého majitele pole, které leží u trati, a v čím dál větší míře se třeba domluvit na finanční kompenzaci, protože když to neuděláš, tak na tebe letí žaloba. Taková je doba.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod JanO » stř 14.11.2012 08:14

Přesně tak. Ale jak je vlastně možné, že si tak málo lidí (včetně té naší autority) dokáže uvědomit, že pořadateli nepatří ani jedna komunikace, kudy hodlá vést trať, ani jeden sousední pozemek, kam má poslat lidi, nebo třeba natlouct reklamy. Nikdo z vlastníků není povinen chápat nápady pořadatele a vycházet mu vstříc... Naopak čím dál víc se chovají jako stát k nim - nic není zadarmo, tak poč by si oni nechali ohrožovat příp. ničit svůj majetek a nenechali si zaplatit? Těch vstřícných je čím dál míň.
A když pak mediální expert plácne do éteru něco o nadřazení vlastnickým právům, tak to je jako když kopneš do vosího hnízda. Ale ty důsledky poznáme až se začnou shánět souhlasy obcí a vlastníků... Uvidíme, co se za této situace v příštím roce odjede.
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod Miloš-V » stř 14.11.2012 16:46

Václav Pech pojede v Sosnové s BMW M3 E30, Mini se nestačí vrátit z repase v Anglii.
Martin Hudec potvrdil účast na Slovakia Ring Rally Show.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Novinky v sezóně 2012

Nový příspěvekod alexus » čtv 15.11.2012 08:05

http://www.zvedavec.org/prispevky_5203.htm

Další fanatický hysterický článek zaměřený proti rally....Uff.... diskuse je s nimi hodně těžká.
alexus
A/5
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned 24.02.2008 20:24

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník