Rallye Český Krumlov [MMČR]

Re: Rallye Český Krumlov [MMČR]

Nový příspěvekod Plhus » úte 06.05.2014 11:14

Tak teď z toho co tady čtu vlastně nevím, jestli je ten Pech dobrý nebo špatný jezdec, jestli si zasloužil vyhrát nebo ne a jestli teda před deseti rokama byl pomalejší o 10 minut nebo kdo tady komu vlastně fandí? :D
Marek Pléha - rally media * www.src.czechrallyeweb.net
Plhus
S2000

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 06.05.2014 11:38

Acom píše:Naucit se zpameti za 15 let cesky mistrak neni nic obdivuhodneho. Tohle by dokazala i cvicena opice. Cimz ale nerikam, ze je to uplny lempl. Tezi samozrejme i z velmi dobre techniky.

Výborně, po jedné absurditě tu máme absurditu druhou. Super...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 06.05.2014 12:42

Pech na Malontech, o nic menší nasazení 8-)

http://www.mediasport.cz/rally/onboardy/6197.html
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ

Nový příspěvekod Mates » úte 06.05.2014 13:07

Doopravdy mě mrzí, co se zde poslední dobou děje...na autosport jsem chodil vždy proto, že to je suverénně nejlepší a nejserioznější český rally server, který znám a vždy jsem se zde dozvěděl spoustu užitečných informací a zajímavých spekulací, bohužel poslední dobou se zde haní např. Kalista, který odvedl skvělou práci a porazil i jinak poslední dobou dost nevýrazného Štajfa s mnohem modernějším a troufnu si říci i lepším vozem...že měl výhodu v gumách? Tu srovnalo množství vyházeného bordelu na trati si myslím...navíc Kalda jezdí moc dobře již dlouho dobu a na vodě či v těžkých podmínkách jsou jeho výkony ještě šílenější než normálně. No a k Pechovi se asi ani vyjadřovat nebudu, jeden jej shazuje a druhý zas abnormálně vychvaluje...myslím, že je to velmi pěkné, že Ášín dostal Honzu pod tlak a vyhrál, přeju mu to, ale nemyslím si, že by to bylo něco až tak velkého, přecejen, když nepočítám testy, tak jak dlouho Honza na asfaltu nezávodil? Ášín má Krumlov projetý určitě vícekrát, ale to bych do toho zas tolik netahal, smekám před oběma za to co předvedli, byl to určitě pěkný sportovní zážitek, obzvlášť u trati RZ...ale dělat z něj poloboha také nepřísluší, jak někdo trefně podotkl, podívejme se na Lappiho, ten klučina toho na asfaltu fakt moc odjeto nemá a to, že jel totálně na hraně apod. jsou jen spekulace...Irsko taky zvládl ve vysokém tempu celé a vyhrál, takže nevím nevím ;) Ten kluk se prostě učí, asi jako Juho, ten byl taky po roce a kousek na asfaltu pro Kopejdu více než srovnatelným soupeřem a na šotolině mu ujížděl o parník ;) A Lappiho výkon výjimkou určitě nebyl, protože jeho výkon vloni na Lužičkách, potažmo na náročných tratích při Barumce (až do jeho výletu) byl pro mě dost překvapivý a prokázal, že na to zaručeně má. Prosím, neměňme to tu v "zelený server", tzn. v nicneříkající žvásty bez kloudné informace o ničem (technická přejímka do posledního detailu pouhým okem od Miloše mě celkem rozsekala)...rád bych, aby autosport byl tam, kde patří - na 1. místě a v záložkách mého webového prohlížeče. Howg
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000

Nový příspěvekod Tomáš » úte 06.05.2014 13:27

ad Plhus: Myslím, že se to tady zbytečně hrotí. Samozřejmě tomu neprospívají některá hodně přihlouplá tvrzení (speciálně to jedno dost arogantní, které kdysi dávno použil jeden mistr světa na jednu vicemistrini světa ..., ale i " deset let bude šaškovat v českém mistráku a dělt ze sebe hvězdu" apod.)
Za sebe - já fandím (téměř) všem! V konkrétním závodě vždycky tomu druhému (těm druhým) z minulého závodu, ať je tentokrát první. No a když je v tom závodě ten minule druhý zase už třeba první o hodně, tak začnu fandit tomu druhému (tedy minule prvnímu), aby se dotáhl a bylo to co nejdramatičtější. Snad jsem se vyjádřil srozumitelně. Když si tak vzpomenu, tak moc jsem nefandil akorát Loebovi (až teď zase ve WTCC), no a momentálně má u mne smůlu Ogier :-)
K Vencovi - absolutně smekám, jakým způsobem dokáže závodit na limitu, ale i za to, jakým způsobem dokázal (a lidé kolem) něj vypiplat mini do špičkové newrcové podoby. Poznámkou o zlých jazycích (já se za ně nepovažuji) a deseti minutách na Antibes jsem chtěl jen říct, že je asi trochu naivní představa, že Venca si odskočí na jeden závod na Korsiku nebo Valais a hned tam pojede palbu jako na Krumlově. Jsem přesvědčen, že tehdy na tom Antibes mohl tlačit a dostal by v cíli třeba jen 5 minut (nebo tři? čert ví ...), ale hned napoprvé neměl na to závodit o první flek.
Tomáš
N/3

Nový příspěvekod Tomáš » úte 06.05.2014 14:09

Mirek Fric píše:Stejný úlet je tvrdit, že by Pech na Krumlově jistě porazil Ogiera.

Lappi taky nikdy na Krumlově nejel a dokud mu neklekl motor, tak vyhrál všechny RZ. A určitě se shodneme, že Lappi má zatím do Ogiera hodně daleko.

Mirku, malinko si můj výrok posunul, proti čemuž podávám oficiální protestní nótu :-)
Já psal speciálně o Malontech (ne o Krumlově), a taky jsem nepsal, že by Pech na Krumlově jistě porazil Ogiera ...
Každopádně, určitě znáš pár takových onboardů, kdy máš pocit, že s daným autem se daný úsek v daný podmínkách nedá (prakticky) projet rychleji. Samozřejmě, že vždycky se dá najít pár chybek, ale to už je spíš o desetinách než sekundách. Z několika takových absolutních hran (nesvětových jezdců) si z poslední doby vybavím např.: teď pár těch sobotních Pechových z Krumlova, loňský Jakeš na Kopné, poslední Kubicova RZ na Janneru (i když tam byl jeden menší výlet) apod. Tím samozřejmě netvrdím, že Kubica, Jakeš či Pech jsou stejně dobří jezdci jako Ogier. Jen chci říct, že tito jezdci jsou schopni se na daném úseků přiblížit možnému limitu, který nelze překročit.
Jistě, můžeme hypoteticky namítnout, že Ogier si vzít do parády miníka, tak si ho nastaví podle sebe (a třeba ještě líp), párkrát se s ním sveze a hned po dvou napsáních rozpisu v pomalé rychlosti pojede na Malontech takovou kládu, že to naloží i Pechovi, který to tam zná prakticky zpaměti. Ale bude to, alespoň dle mého názoru (který si s dovolením nechám), už jen horko těžko a max. o sekundách. A samořejmě za cenu relativně velkého rizika, protože tam poletí o 100-120 km/h rychleji než seznamovačkách a - při vší úctě k jeho schopnostem - bude řadu hrbů jen odhadovat, kam ho to kopne a hodí. Samozřejmě opačné (hypotetické) srovnání, např. Pech s polem na Col de Turini, kde už zase jel x-krát Ogier, by spíš než o sekundách bylo o minutách.
ad Lappi a jeho první start na Krumlově - myslím, že i z toho mála časů, které se dají porovnat, je vidět, že Pech s Kopeckým (ostatně ten to tak má vcelku pravidelně) se rozjížděli o něco pomaleji. A je to logické: Pech - první start po 4 měsících od Janneru, Kopec - na asfaltu poprvé po 7 měsících od Příbrami, kde odjel 2 erzety, Lappi - čerstvě rozjetý z parádního Irska. Takže:
RZ 1 - krátká kličkovaná mezi obrubníky, všichni tři v sekundě, těžko hodnotit
RZ 2 - Lappi, Kopec +6 s, Venca +8 s
RZ 3 - Lappi a Kopec už rovina (+0,6), Venca jen + 4 s
Víc srovnání bohužel není, přesto si dovolím tvrdit, že by v dalším průběhu šli oba naši před něho. Případně by musel jít Lappi do velkého rizika (logicky při prvním startu a seznamovačkách při šedesátce) a je otázkou, jestli by to ustál (ale to už jsou jen dohady). Ale zase, ať to někdo nepochopí blbě - Lappiho tímto neshazuji, naopak smekám, že dokázal nastoupit v takovém tempu hned při prvním startu na pro něj nové trati.
Tomáš
N/3

Nový příspěvekod kubanec » úte 06.05.2014 14:13

Kluci alespoň se vám tady na těch diskusích něco děje. Už to začínalo být jakési mrtvé,tak to bylo potřeba trošku rozvířit, když před docela významnými podniky byla zaplněná 1 stránka komentářů což značí jakýsi úpadek emocí o tento sport.
Jinak co se týká Lappiho, tak je jen dobře,že je poblázněný (myšleno v dobrém slova smyslu), protože kdyby nebyl, tak by nejel takové časy. A po super výkonu z Irska jsem ho tak trochu čekal, že pojede minimálně s nima. A jak se pozná tato poblázněnost? Pustit si onboard rz 2,3. Problém je, že škodováci mají umístěnu kameru u spolujezdcového skla, a z tohoto pohledu je vše velmi klidné, tady toho člověk, který nemá nakoukané desítky hodin u onboardů nic nepozná.Vše vypadá pohodové uhlazené a byť už i větší smyk nejde moc rozpoznat, tak jako u kamery umístěné za sedákama, kdy je vidět pohled na volant.Tady si člověk udělá daleko lepší obrázek o jízdě.
Ale ještě jednou klobouk dolů před super souboji na trati, které kluci předvedly. Jenom tak se udrží zájem a sledovanost rally v ČR.
kubanec
A/5

Nový příspěvekod liposh » úte 06.05.2014 14:16

Mates píše: Prosím, neměňme to tu v "zelený server", tzn. v nicneříkající žvásty bez kloudné informace o ničem (technická přejímka do posledního detailu pouhým okem od Miloše mě celkem rozsekala)...rád bych, aby autosport byl tam, kde patří - na 1. místě a v záložkách mého webového prohlížeče. Howg

Občas musí člověk vědět kdy a v jakém konkrétním případě má držet pusu. Bohužel/bohudík jsem na těchto fórech delší dobu , a tak si vzpomínám za jakých okolností jsi zelené fórum opustil. :D Nezpochybňuji tvé odborné kvality, ale již poněkolikáté jsem si všiml, že ti chybí pokora.
liposh
A/5

Nový příspěvekod PLuto » úte 06.05.2014 14:17

Jo, rozjelo se to tu zajímavě. Rýpavci jsou a budou všude, s tím nic nenaděláme. S fanděním jsem na tom podobně jako Tomáš, já bych to shrnul tak, že si přeju, aby každý závod i šampionát byl co nejvíce napínavý. Tzn. většinou fandím spíše tomu druhému nebo třetímu, aby se to vyrovnalo a bylo dál o co bojovat.

Co se týče Kalisty, je bez diskuzí, že jeho auto je mezi historiky nejlepší. Osobně jsem se posunu historiků do éry áček (a tedy konec zadokolek a přechod k přednímu náhonu a čtyřkolkám) trochu bál, už to prostě nebudou ti správní staří historici, ale nástup éry, kterou už moc dobře pamatuju naživo i já. To, že má Kalista velice dobré ruce je bez debat a strašně rád bych ho viděl v moderním autě v souboji s adekvátními soupeři, kde by měli zhruba stejné podmínky (jeli ve stejnou dobu, na přibližně srovnatelných autech). Myslím, že kdyby jel s produkčním autem, tak bojuje o titul a v absolutním by byl taky hodně vysoko. To, že v součtu časů na Krumlově byl po RZ 13 čtvrtý absolutně je sice pěkné, ale defacto jel jinou soutěž (nejel MMČR, ale MČR HA) a ve výsledcích by se správně nikde neměli objevovat pohromadě...

A Vašek Pech? To, že patří k nejlepším českým jezdcům své generace je neoddiskutovatelný fakt. Bohužel neoddiskutovatelný fakt je ten, že jako jediný z těch nejlepších z této garnitury to pořádně nezkusil v zahraničí, což já osobně považuju za velkou škodu, protože si myslím, že i tam toho mohl hodně dokázat. Ale "spokojil" se jen s domácími tituly, škoda. Ale není jediný, v okolních zemích můžeme potkat řadu doma hodně rychlých závodníků, kteří se "bojí" (dávám do úvozovek, každý má jiné důvody a ne vždy to jsou jimi proklamované finance) vyrazit ven.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ

Nový příspěvekod PLuto » úte 06.05.2014 14:24

Tomáš píše:Případně by musel jít Lappi do velkého rizika (logicky při prvním startu a seznamovačkách při šedesátce) a je otázkou, jestli by to ustál (ale to už jsou jen dohady).

Já bych tolik nezdůrazňoval tu pomalou rychlost při seznamovačkách. Na takovém Circuit of Ireland jel on i Keving Abbring poprvé, seznamovačky taky jeli pomalu a bez problému jeli o vítězství.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2014