Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 11.09.2014 22:16

Já se spíš obávám, že to není jen problematika pořadatelů v rally, ale obraz celé společnosti...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod lubos » pát 12.09.2014 20:48

Tomáš píše:Tak nevím, jestli můj příspěvek byl dobře přečten a pochopen. Já přece pozitivní přístup "jarky" neslučoval s chováním mnohých traťových komisařů, naopak jej označil "za slušné a milé chování k divákům" (hned v druhé větě). Proto nechápu, co na tom bylo neslušného a degradujícího ...
Pro jistotu ještě jednou - chtěl jsem jen říct, že takové chování k divákům je dnes spíše výjimečné, a tedy nás překvapuje (já ostatně stejně jako vy poslouchal dost udiveně to, co se ozývalo z předjezdeckého auta). Přitom tvrdím, že takové jednání by mělo být víceméně normální a překvapovat by nás nemělo.
Bohužel, dnes je spíše normou opačné jednání, kdy si člověk u trati připadá jako obtížný hmyz, nezřídká se po něm huláká, že si dovolí přejít trať, chovají se k němu jako ke spratkovi apod.
Je mi jasné, Luboši, že mediální obraz rally v Česku momentálně není moc dobrý, ale ani tak to nikoho neospravedlňuje k podobnému chování, takže já pro takové jednání pochopení určitě nemám a mít nebudu. Ta ženská na Bohemce, to byl fakt extrém, ale s podobnými pořadateli a podobným jednáním jsem se, bohužel, za poslední dobu potkal vícekrát, to určitě nejsou jen ojedinělé excesy.
A ještě k tomu mediálnímu obrazu. Občas mám pocit, že my "rallysti" často fňukáme, jak nás ten ostatní lid nemá rád, na druhou stranu jsou případy, kdy opravdu plně chápu naštvání veřejnosti. Třeba osobně jedním z nejkřiklavějších byl teď pro mne případ startu č.15 na barumce ...



Přesně jak píše Pluto: je to obraz společnosti. Proto za tohoto stavu jsem opravdu potěšen, když se najde člověk, který se i v tomto prostředí (které určitě "trpí nesprávnostmi") zachová slušně. Prostě jako člověk. Možná že mluvíme podobně, ale nechci dávat "jarku" jakkoliv do souvislosti se situací, kdy se najde "kazitel" dobrého koníčka. A k těm jednotlivým excesům (= extrémům): i mezi zrnky pšenice se najde koukol. Buďme přece jen optimisté; určitě takových kolem tratí není většina ;)
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod Mates » sob 13.09.2014 10:08

A pro tyhle důvody co píšete jsem "utekl" k motokrosu a ještě navíc do zahraničí, protože jak píšete, je to všechno v lidech. A to nemluvím jen o neproškolených, většinou podnapilých nebo trávou opojených pořadatelích na MMČR (mluvím o motokrosu), ale také o jezdcích. Tady když je někdo okolo top10 tak je velký pán a každý by si před ním měl sednout na zadek, naopak poznal jsem spoustu mistrů světa či evropských šampionů a ti jsou úplným opakem...stejně tak se v ČR chovají pořadatelé ale i diváci k fotografům (a to i akreditovaným) - a to mluvím i o rally...jak lidi sprostě nadávají a vyhánějí vesťáky...ok, zavazí občas trochu ve výhledu, ale zas...jsou tam od toho, aby ty fotky dělali, takže trocha pochopení a ohledu by se mělo brát i na ty fotografy a ne po nich například házet kameny či slovně urážet (případ Vyškova). Přijedu do ciziny a tam mě vítá třeba padesát lidí, jdete do tiskového a čeká na Vás jídlo a pití + příjemná paní na sekretariátu (na rally jsem akreditaci nikdy neměl, nevím jak to tu chodí), dají Vám vestu, popřejí hezký den a pěkné fotky, už to člověka dobře naladí. Pak stojíte u trati a nikdo Vám neříká kde a jak máte stát, nikdo Vám sprostě nenadává (v ČR mě takto urážel údajně proškolený pořadatel, který na mě dokonce zavolal ředitele závodu, protože nevěděl co modrá vesta s logem autoklubu znamená...) ... ale hlavní je respekt mezi lidmi, když jsem v Holandsku šel s foťákem a stály okolo celé trati tři řady lidí, tak stačilo, aby lidi viděli že mám foťák a sami mi uhýbali ... to by se tady asi nikdy nestalo, navíc ten přístup celkově je v cizině úplně jiný, tam každého respektují a jsou rádi, že přijede někdo z jiné země, kdybych to nevyzkoušel na vlastní kůži, tak tomu NIKDY neuvěřím ani náhodou, že to je takový rozdíl, ale fakt je a to ve všech směrech a přitom to tu s motokrosem není zas tak strašné jako s rally, takže si nedokáži představit např. tu rally v Polsku, to musí být bomba! :)
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod Plhus » ned 14.09.2014 15:40

A chováš se podle toho co píšeš Ty sám v česku?
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod atomrally » ned 14.09.2014 17:18

atomrally
A/5
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 06.09.2012 19:14

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod Mates » úte 16.09.2014 21:39

Plhus píše:A chováš se podle toho co píšeš Ty sám v česku?


Ano
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod markfox » stř 17.09.2014 11:03

phpBB [video]
markfox
N/1
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 16.10.2011 18:38
Bydliště: Brno

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod PLuto » pát 26.09.2014 13:51

Už máme měsíc po soutěži, takže asi můžu lehce poodhalit, že i na Barumce dost výrazně hrozilo, že Craig Breen nebude moct startovat. Bylo to až tak vážné, že v úterý a středu dokonce vedení Peugeotu zvažovalo, kdo by jej mohl v závodním autě nahradit (Peugeot chtěl, aby za každou cenu startovala obě auta).
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod Mates » sob 27.09.2014 15:18

A o kom uvažovali už asi neprozradíš co? :)
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [ME, MMČR]

Nový příspěvekod Haryk » sob 27.09.2014 18:09

kdo by ho asi tak mohl nahradit dva dny před startem? snad jen někdo, kdo už byl přihlášenej, navíc ve stejný třídě?
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků