Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Haryk » ned 06.04.2014 07:15

problém bude možná tady: 05. 04. 2014 12:06 CET 2 Stage is cancelled, other crews will use alternate route.
to bylo kvůli č. 105
z toho plyne, můžu se plést, že auta s čísly vyššími neprojížděla erzetu, ale jela jinudy, možná po kratší trase, jiná čekala, na uvolnění trasy v místě nehody a proto i v iinej čas dojížděla do následující časovky a z té už zákonitě jela v tom pořadí v jakém do ní přijela, tedy pomíchaně
jinak není ke změně startovního pořadí, jak je uvedené tady: http://rally-base.com/2014/valasska-ral ... TypeId=431 žádnej důvod, ani možnost
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Tomáš » ned 06.04.2014 08:31

Míchají se zde dvě věci. Startovní pořadí, proti kterému nikdo nic nenamítá, a pořadí, v jakém se posádky objevovaly na RZ5/6 (nevím, jestli už to tak nebylo na RZ3-4, kde jsem na historiky nečekal). Na RZ 5 po konci pole sprintrallyové mistrovství přijely 4 auta historiků (st. č. 117 až 120) a pak už se objevovaly naprosto náhodně další auta vč. těch z Poháru pořadatele, přitom například Kalista (č. 101) jel až jako jeden z úplně posledních. Je pravděpodobné, že chaos vznikl následkem havárie st. č. 105, kdy už byly další vozy historiků na trati a zůstaly stát u havarovaného auta. Čísla 101 až 104 však už projela předtím, a tak mne napadá, že ti se zase mohli zasekat u další havárky na RZ4 (73 Koutek). Přesněji by se mohl vyjádřit někdo z dispečinku, já situaci jen odhaduji.
Ať tak či onak, od toho mají být právě přeskupení, aby se auta zase porovnala. Jenže když se sejde 114 aut s množstvím po zimě nadržených střelců, harmonogram se vymyslí tak, že se až na poslední chvíli (při už v tak pozdě vydaných ZÚ) doplní směšně krátké 10 minutové přeskupení po RZ 2, soutěž nabere zpoždění 8 minut už před první RZ, další zpoždění nabírá před RZ 3 a 4 atd., tak se nelze divit, že vznikne chaos.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Mates » ned 06.04.2014 08:36

Počátek Rendyho rány na videu...

phpBB [video]
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3988
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Haryk » ned 06.04.2014 09:11

Tomáši, pokud jede část pole objízdnou/alternativní trasou, pak se pořadí (samozřejmě, že startovní) do další časovky nutně musí promíchat (tady se harmonogram moc dodržet nedá, bo by se někteří při delší trase pozabíjeli, aby stíhali), to bych chaosem nenazýval. při sprintech není PŘESKUPENÍ (změna startovního pořadí podle klasifikace/výsledků), ale jen SESKUPENÍ (to se s oblibou zaměňuje také), tedy stažení časových mezer mezi auty po odpadlíkách, nebo různých zdrženích, ale nějak si nevzpomínám, že by se lišilo pořadí na vjezdu někdy na výjezdu měnilo, to je fakt jen po PŘESKUPENÍ a to bývá obvykle mezi jednotlivými etapami/soutěžními dny
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Mates » ned 06.04.2014 09:21

A tady ještě video, na kterém je vidět, že Tlusťák nebyl jediný, kdo na daném místě měl problémy...

phpBB [video]
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3988
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Tomáš » ned 06.04.2014 12:24

Haryk píše: .. při sprintech není PŘESKUPENÍ (změna startovního pořadí podle klasifikace/výsledků), ale jen SESKUPENÍ (to se s oblibou zaměňuje také), tedy stažení časových mezer mezi auty po odpadlíkách .....

Milane, kdybychom se neznali a nevěděl si, že se kolem soutěží motám už nějakých 40 let, tak bych snad i pochopil, že mi tady vysvětlíš rozdíl mezi seskupením a přeskupením, že se ve sprintech neseřazují po přeskupení auta podle pořadí apod. K tvému lehce "hnidopišskému" příspěvku jen ocituji z řádů:
"2.4 Charakteristika podniku:
- jednoetapová sprintrally
.....
- v první polovině rally jedna kontrola přeskupení o délce 50´nebo KP 30´+ navazující servis 30´
....."

Každopádně nemíním slovíčkařit na téma přeskupení - seskupení, pouze nadále tvrdím, že kdyby se postupovalo dle řádů a po RZ 2 bylo dostatečně dlouhé přeskupení, mohlo se těch pár zpožděných historiků seřadit do normálního startovního pořadí bez toho, aby je někdo nutil závodit na objízdné trase. A opět - plně si vědom odbornosti většiny návštěvníků tohoto fóra - se nebudu pouštět do vysvětlování, jak může být nebezpečné i na relativně krátké RZ (RZ 5,6 - 11 km) pustit různě promíchaně a nahodile tak rozdílné auta jako BMW 2002, Š 110, Subaru Legacy (opět parádní Kalista, na RZ3 11. absolutně i mezi soudobými auty), Š 130L apod.

ps: o dalších problematických věcech když tak osobně, nechci tady hanit svoji téměř domácí soutěž.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Haryk » ned 06.04.2014 14:53

Tomáši, tebe se týkala jen ta první věta, ohledně objízdných tras a času vjezdu do seskupení/přeskupení a chaosu, asi jsem to měl víc a výrazněji oddělit...

díky za přesnou citaci řádů, jen to potvrzuje, co říkám a píšu dávno, že řády jsou psány nesrozumitelně a zmatečně, proto jsem i přidal, nikoli hnidopišsky (i když...), ale spíše edukačně, vysvětlení rozdílů, protože v tom fakt mají mnozí obrovskej guláš a ptají se, proč se nemění pořadí, když je to přeskupení, nebo si myslej, že se dá pořadí přehodit během půl hodiny, když jede stovka aut

na sprintech jsem se fakt nikdy nesetkal s tím, že by se v seskupení měnilo pořadí výjezdu oproti pořadí vjezdu, ale souhlasím, že silný auta vzadu bezpečnosti nepřidávají, což se i několikrát potvrdilo, docela by mě zajímala reakce sporťáků, kdyby jim Kalista řekl, že by rád jel ze seskupení opět první, škoda že se to asi nikdy nedozvím, i když si ji, na základě mnohých zkušeností, živě představuju

na případné setkání se těším ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod carlos » ned 06.04.2014 16:19

To Mates : Díky ,že jsi dal moje videa tady . Já už tady dlouho nebyl a tak jsem musel najít heslo ! :D
carlos
Rally škola
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23.03.2012 23:46

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 06.04.2014 17:08

Tak jsem zpět. Koho moje dojmy nezajímají, tak neztrácejte čas s dalšími řádky ;)

Začnu pozitivy...

- kde jsem byl, bylo opravdu hodně diváků
- kde jsem byl, byli diváci velmi disciplinovaní, respektovali pásky i bez pořadatelů a neviděl jsem nikoho opilého, kdo by se motal kolem trati
- traťáci byli aktivní, ale slušní (navíc, jak jsem už řekl, jim to diváci značně ulehčovali svojí displinovaností)
- nezaznamenal jsem žádný významný bordel po divácích
- hodně pěkných aut
- příjemné překvapení z jízdy některých jezdců (například Karel Trněný)

Negativa...

- spousta havárií a následných zržení a zrušených RZ pro vyšší startovní čísla (přeji rychlé uzdravení Danielu Houdkovi)
- někteří jezdci závodí ve volném průjezdu
- za celou rally jsem neviděl ani jeden stánek s občerstvením
- oficiální mapy rally bez vyznačených diváckých míst, proč proboha?
- nechci nikoho hanět, je každého věc, jak a s čím jede, ale mám pocit, že na Valašce kvalita techniky často významně přebíjela jezdecké výkony
- současná superbezpečná česká rally mne bohužel nebaví; rally v ČR se pro mne změnila už jen k setkání se známými, které jinde sotva potkám. Důvody současného stavu chápu a pořadatele respektuji. Nicméně nevím kdy ještě v ČR na nějakou soutěž vyrazím. Uvidíme, ono se to v hlavě stejně zase rozleží...

Kdo mi utkvěl v paměti? Především Sýkora a Habaj byli jezdecky "jinde" než ostatní. Škoda, že Habaj měl technické problémy. Kahle, Trněný, Dohnal, Smékal, Kalista, Zedník, Vraj či řada erdvojkařů jeli taky pěkně. Na spoustu jmen jsem určitě zapomněl.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Valašská Rally [MČR-S, MČR HA]

Nový příspěvekod kuře » ned 06.04.2014 19:08

kluci, dík za vysvětlení, napsal jsem to trochu nešťastně, šlo mi o to pořadí, v jakém se auta objevovala na RZ 5/6, což jste však správně vydedukovali;) Na zkouškách jsem byl bez netu, takže mě to lehce překvapilo, když se místo Kalisty objevil Randýsek, ale co, z mého pohledu diváka maličká chybka, která rozhodně nezkazila dojem z velmi povedené soutěže.
kuře
A/5
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 08.07.2009 12:17

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků