Rally Vyškov [MČR-S]

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod JanO » čtv 18.09.2014 19:11

Karbonyl píše:Však taky byli na koberečku u ředitele.

Kobereček, to je nějaká nová sankce za průjezd "katovací" zatáčky způsobem, jaký se někomu z přihlížejících nepozdává? Kde bych našel pravidla pro takové počínání?
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 18.09.2014 19:39

JanO píše:Kobereček, to je nějaká nová sankce za průjezd "katovací" zatáčky způsobem, jaký se někomu z přihlížejících nepozdává? Kde bych našel pravidla pro takové počínání?


Jízda po louce deset metrů daleko od odbočky s protikatovací zábranou by se měla "nezdát" všem. Jedna věc jsou pravidla a druhá je, že tohle je jednak nesportovní a jednak to vede k tomu, že majitelé pozemků jsou právem naštvaní na závody. Co takhle třeba v Sosnové vůbec nekroužit zatáčky a jet rovnou kolečko do cíle?
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod JanO » čtv 18.09.2014 22:07

Každý sport má svá pravidla, která by měla platit pro všechny včetně rozhodčích. Už jsem v životě viděl tisíce případů zkrácení trati uvnitř zatáčky, od deseti centimetrů po deset metrů. Ptám se - kde je ta hranice, od které se jde na kobereček? Já to nevím. Tam, kde mají uvnitř katovací zatáčky např. klády (velmi často v Rakousku), si zatáčku nikdo nezkrátí. Tam, kde překážka chybí, jede každý jinak, podle toho, jak to tam "pošle". Kdo jsou ti všichni, kterým se to má nezdát, kteří to hlásí pro účely koberečku u ředitele? Ptal jsem se, která pravidla to upravují.
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 18.09.2014 22:16

Tak znova. V té zatáčce protikatovací zábrana byla. K čemu Ti ale je, když to někdo střihne po louce úplně jinudy a na nějaké zábrany a cestu úplně kašle?
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod JanO » čtv 18.09.2014 23:22

Obávám se, že se bavíme každý o něčem jiném - tady se řeší případ viz Tomáš 16.9. (pozice 9), kde právě protikatovací zábrana nebyla. Každý to tam jel jinak a já se ptám, kde je určeno, co ještě je v pořádku a co už ne.
Když to někdo "střihne po louce úplně jinudy", jak píšeš, je to podle řádů nedodržení trati, pro které je stanoven poněkud přísnější trest než je kobereček u ředitele. Ale je potřeba, aby v tom místě byla určená kompetentní osoba, která to standardním způsobem zaznamená a předá řediteli. To všechno je o regulérnosti trati.
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod Disco Stu » pát 19.09.2014 07:00

Měl byste se pane kolego nominovat do rally komise nebo vedení fasu a všechno to tam napravit.
Disco Stu
N/1
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 27.06.2008 20:57

Re: Rally Vyškov [MČR-S]

Nový příspěvekod JanO » pát 19.09.2014 07:15

Nevzpomínám si, že bychom byli kolegové, ale to není podstatné. Podstatné je, že ty neregulérní podmínky vyhovují soutěžícím a jsou spokojeni, když je soupeř porazí tím, že si svévolně zkrátí trať... O mě tady vůbec nejde, ale to zjevně nechápete.
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Předchozí

Zpět na Sezona 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků