Acropolis Rally [ERC, GRC]

Re: Acropolis Rally [ERC, GRC]

Nový příspěvekod PLuto » pon 09.05.2016 22:37

lubos píše:Po úpravě času Athanassoulase v poslední RZ se odstup mezi druhým a třetím v celkovém pořadí změnil na 32,1 s (to je oficiální; neoficiálně bylo 0,1 s). Podkladem bylo vyhodnocení dat z posledních 9 km (jezdec to odhadoval na 15 km) a z toho určen výsledný čas v RZtě.


Osobně se mi tohle rozhodnutí (ředitele) vůbec nelíbí. Beru úpravu času, když u někoho zastavíš (jde o bezpečnost). Ale že jsi jel za někým v prachu? To by se takhle mohla změnit spousta časů. Takhle by si mohli Scattolon a Alonso stěžovat na každé RZ druhé etapy, že někdo blbě poskládal startovku a nechal je jet za mnohem pomalejšími auty...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Acropolis Rally [ERC, GRC]

Nový příspěvekod PLuto » pon 09.05.2016 22:40

Tomáš píše:Docela by mne zajímalo, co to bylo za zmatky na startu RZ3, kde se nejdříve přidělovaly a pak umazávaly penalty za předčasný start.


Tohle by mě taky zajímalo a zatím jsem se tomu nedopátral. Pravda, tak trochu jsem se postaral o zrušení těch penalizací (písemně jsem podával žádost o přezkoumání a zrušení za Tarabuse, Lukyanuka i Athanassoulase), ale zajímalo by mě, co přesně se tam dělo. Protože právě předčasný start je jedna z věcí, která by prakticky neměla být rozporovatelná. Nějakou svou teorii mám, ale počkám si na vyjádření zodpovědných osob.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Acropolis Rally [ERC, GRC]

Nový příspěvekod lubos » úte 10.05.2016 11:20

PLuto píše:Osobně se mi tohle rozhodnutí (ředitele) vůbec nelíbí. Beru úpravu času, když u někoho zastavíš (jde o bezpečnost). Ale že jsi jel za někým v prachu? To by se takhle mohla změnit spousta časů. Takhle by si mohli Scattolon a Alonso stěžovat na každé RZ druhé etapy, že někdo blbě poskládal startovku a nechal je jet za mnohem pomalejšími auty...


To PLuto:
Kontroverzní řešení nastalé situace. Pokusme se situaci obrátit: jak bychom na problém nahlíželi, pokud by jedoucím v prachu byl někdo z Česka (něčí oblíbenec, ...)? Na okruzích je modrá vlajka a co v rally?? "Kvalifikovaný odhad" skupinky činovníků pro refundaci takto vzniklé ztráty? Opravdu prekérka. Proto neříkám, že se mně rozhodnutí líbí nebo nelíbí (což nemá znamenat, že bych chtěl být PLutovi v opozici).
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Acropolis Rally [ERC, GRC]

Nový příspěvekod PLuto » úte 10.05.2016 11:49

V tomto případě by mělo být jedno, jestli se to týká Řeka, Čecha, kamaráda... V rally je spousta různých faktorů a defekty či zpomalení vinou technických či jiných problémů k tomu patří a obzvlášť na šotolině v prachu je to problém. Ale jak jsem psal, neumožnění předjíždění nebo jízda v prachu jsou věci, kvůli kterým by se časy upravovat neměly. Ty by se měly upravovat jen v případě, že posádka prokazatelně zastaví u havárie auta či v případě, že je zablokovaná trať.

Navíc, toto konkrétní rozhodnutí ve finále vůbec nic neřešilo. Ani v celkové klasifikaci, ani v rámci bodů za druhou etapu.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Acropolis Rally [ERC, GRC]

Nový příspěvekod PLuto » úte 10.05.2016 19:33

Marná ne(snaha) řeckých fanoušků pomoci Kajtovi

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Sezona 2016

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků