SVK Rally Příbram [MČR]

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 26.09.2017 17:13

Rád takový auto uvidim závodit - ale tohle mi přijde jako hodně tenkej led :twisted: :D
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Haryk » úte 26.09.2017 17:44

Tomáš píše:Milane, necítím se sice jako "povolanější vykladač řádů", každopádně pokud stále nemáš moc jasno, jak píšeš, zkusím ještě takto (a z části shrnu to, co už tu bylo řečeno)

Tomáši, právě naopak, ty patříš mezi ty povolané, které jsem měl na mysli, já už žiju jenom z toho, co jsem zatím nezapomněl, nebo na co jsem si náhodou vzpomněl :)
díky moc za vysvětlení, rád si počkám na konečný rozuzlení a budu moc rád, když to auto i posádku, uvidíme co nejčastěji a je mi úplně jedno jak a kdy
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 26.09.2017 17:54

A zrovna u Haryka jako "fanantickýho dodržovače" pravidel a psaného se divim :D Já to auto taky uvidim rád, ale ohybání jasně danejch řádů, který navíc nejsou letos nový ...
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Haryk » úte 26.09.2017 18:43

jó, bejvávalo :D
dyk přiznávám, že už těm řádům moc nerozumím a ani je nechápu (no, upřímně, já jim nerozumněl, ani jsem je nechápal ani dřív ;) ), z toho plynula moje žádost o výklad těch, kteří jsou v obraze, já už tři roky sedím doma na gauči a jen tak občas na něco kouknu a něco přečtu a někam se zajedu se podívat...
fakt netuším, co vedlo Mariána k tomu, aby si kupoval káru, se kterou se může jenom ukázat, ale už se s ní nemůže s nikým poměřit, prostě se buď něco změnilo (řády), nebo se někde něco nezměnilo (registrace v ČR), nebo se událo něco, na co můj mozeček prostě už nestačí...
pro mě je zajímavý, že zatím mlčej a nevyjadřujou se všichni, kteří maj kontakty dost blízko k FASu, nebo k AČR a z toho mi plyne, že třeba někde něco není úplně jasný a že se něco ještě řeší, čímžto řikám, že jsem pekelně napruženej, na to rozuzlení, nic víc a nic míň, ale autí je to parádní, nu ni? ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 26.09.2017 18:51

Vozidla A8 včetně WRC podle čl. 255 Přílohy J MSŘ FIA 2006 s datem homologace pro skupinu WRC (varianta WR) do roku 2006 včetně s využitím
všech variant příslušného homologačního listu, avšak s bezpečnostními prvky a hmotností podle současně platných předpisů, která byla otestována v ČR a s českou registrační značkou vydanou do konce roku 2014


Nedá mi to se nechytit toho, co psal Melmisek (kterej určitě ví, odkud vítr fouká) - ale opřít to o to, že auto mělo vydanou značku do konce roku 2014 - dokonce už v roce 2005 :D To by mi přišlo řekněme absurdní :D Sice už bude neplatná, ale dle řádů přece byla vydaná do roku 2014 ...

Opět se vracíme k nesmyslnýmu pravidlu - dle mě tehdy jasný lobby, což tu bylo už tehdy kritizovaný
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 26.09.2017 19:17

I jestli Šínovi pomůže nějaká klička, tak jedině dobře, protože čím dřív tohle hloupé a neférové pravidlo zmizí v propadlišti dějin, tím líp.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Haryk » úte 26.09.2017 20:17

snad se můžu přihlásit k tomu, že toto pravidlo, bohužel dosud platné, jsem "nechválil" ani v době jeho vyhlášení ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » úte 26.09.2017 21:27

Melmisek píše:A nebo to bude tak, že to auto nikdy nebylo vyvezeno, jelikož je stále na převozkách a tudíž dostane sice novou spz, ale stále bylo přihlášeno v roce 2005, jiný majitel mezitím nebyl... Ale to je problém dopravního úřadu, který toto bude řešit...

Počkej, to auto u nás skončilo někdy na přelomu 2004/05. V cizině (Anglie, Irsko, Itálie, Francie, ...) odjelo více než stovku závodů s cca 20-30 jezdci a přitom "jiný majitel mezitím nebyl ..."?? Takže Škoda Motorsport (nebo Kopecký Motorsport, netuším, kdo to tehdy na konci roku 2004 vlastnil, předpokládám spíš ale že Škodovka) to vlastně jen do ciziny 12 let pronajímala a to auto bylo (majetkově) pořád v republice? ....
No tak dovedu si představit, že paní někde na úřadě toto (za určitý obnos v obálce) zbaští a potřebné razítka vystaví. Ale aby ses dostal na úřad pro erkové značky, tak by to auto mělo být přece nejdříve otestováno a těžko předpokládat, že technici jsou na úrovni té paní na přepážce.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » úte 26.09.2017 21:37

Mirek Fric píše:I jestli Šínovi pomůže nějaká klička, tak jedině dobře, protože čím dřív tohle hloupé a neférové pravidlo zmizí v propadlišti dějin, tím líp.

Já bych byl zcela jasně proti tomu, aby nějaká případná klička někomu pomáhala. Jestli se zváží (na Svazu rally), že dané pravidlo je "hloupé a neférové", tak ať se zruší a nahradí třeba jiným. Ale ne aby se prováděly kličky na (nebo spíše za) hranicí pravidel.
A ještě k tomu pravidlu - určitě není ideální, na druhou stranu je třeba brát v potaz, v jaké době vznikalo a že to byl tehdy kompromis mezi několika různými (a protichůdnými) zájmy. Nyní po třech letech když se zváží, že je překonané, pak ať se změní (třeba a, zruší se veškeré WRC v MČR ..., nebo b, povolí se všechny WRCa do roku 2006 bez výjimky ..., nebo c, ...). Ale vždy je třeba dobře zvažovat, koho se to dotkne a jestli případná změna neudělá víc škod než užitku (a, zničí se investice Dohnalovi, b, může se omezit případný byznys majitelům R5, ...)
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: SVK Rally Příbram [MČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 26.09.2017 21:54

To pravidlo bylo dle mě jasně ušitý na míru pouze několika lidem (každej, ať si doplní jména - neni to zase tak složitý zapátrat v paměti, kdo tady měl v tu dobu před koncem roku 2014 na českejch značkách WRC) - překonané bych spíš nazval těžce diskriminačním. Jak už píše Tomáš, když už WRC, tak všechny do toho roku - nebo žádný. Chápu snahu těch, kterejm to stálo v garáži, aby ty auta (a opakuju - jsem za to rád) mohly jet, ale ta finta s registrací do konce roku - to je taková "karlovarská losovačka" :evil:

Každopádně jsem zvědavej, co z tohohle nakonec bude :)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků