Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » ned 09.04.2017 12:44

Tak první rally letošní sezony je za námi ;)

Zkuste si to sami, tady se opakuje to, co používají nejraději členové organizačního týmu Valašky, takže asi budeš také jedním z nich :?: Tady to příliš nepatří, ale krom toho, že na začátku Lešné byl pěkný nový úsek, super nápad RZ v okolí servisu - tolik lidí jen horko těžko v servisu potkáte na Barumce :!: a výborné startovky, nezpožděného harmonogramu, diváckého místa na Juřince (pro nás fandy rally o ničem, ale nacpat tam hodně diváků na bezpečné místo, ukázat jim delší úsek, klobásky, pivo, stánky...to je správná cesta, navíc v městské části), ukázněných diváků, bych jen těžko na letošní Valašce hledal pozitiva. Místo, aby pořadatelé kritiku od lidí, kteří na rally chodí a navštěvují ji léta přijali, budou se ohánět větou "zkuste si to sami" a říkat, že si nevážíme jejich práce a jen ji haníme. Tak to rozhodně není, ale některá slova a věty by si ředitel soutěže a lidé v podobném postavení na sociálních sítích i jinde podle mě měli odpustit, i když jednali nejspíše jen z naštvanosti, taková nevybíravá slova a věty se opravdu nesluší a nepatří. Valaška prostě nebyla dobrá, každý kdo byl u trati a má na rally něco zažito musí souhlasit. Já jsem se upřímně na Kopné asi po 8 autech na první RZ bavil víc než za celou Valašku (a to jsme měli troufnu si říct opravdu kvalitní místa), ale ten uvolněný styl, žádná buzerace, klid a pohoda, nevypáskováno (teda spíš nevycedulováno zakázanými prostory) do aleluja, znalí a pohodoví pořadatelé (až na výjimku na obrázku výše), přátelská a pohodová atmosféra, super RZty...Kopné já osobně NEMÁM co vytknout, rally to byla nádherná a po dlouhé době jsem se vracel domů opravdu nadšený. Takhle se má dělat rally - nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Řeči typu diváci jsou pro nás pouze problém, tak je naskládáme do Kopřivnice a diváckých míst pro mě nemají místo a jsem na ně alergický. Co se týče Valašky a řešení, že dostali vědět opravdu pozdě, že pojedou velký mistrák...to jako nepočítali s tím, že když o něj žádají, tak jej dostanou? To neměli připravenou variantu, že dávali tratě dohromady 3 měsíce před závody? Předběžně dohodnout s obcemi se přece dalo dříve, nebo ne? Retardéry? Na Kopřivnici s průměrem 82km/h měly jaký význam? Když byly někdy v nesmyslně pomalých místech? Natáhnout kilometráž?!

Upřímně, radši žádnou rally než tyhle okruhy...nebo jak jsem řekl, radši kvalitní jednodenní soutěž (Valaška v předchozích letech) než takováhle dvoudenní. (Ostatně asi každý druhý viděl opatrná vyjádření, pokud ne kritická ve videorozhovorech a i na rampě a všude možně o Valašce, kde se pochvaly opravdu nehrnuly a snad jsem ani žádnou pořádnou neslyšel, pusťte si videa z Kopné, vysmátý a nadšený Vlčák, Tonda mluvící o první letošní rally a srdeční záležitosti, spokojený Březík a mnozí další...bylo vidět a i v servisní zóně slyšet, že kluci si to po zimní pauze poprvé užívají).

Jinak za mě obrovský dík Minaříkům a všem, co se o Kopnou starají, po dvou letech až na tu startovku návrat vskutku královský. Opravdu mne tato rally neskutečně bavila, ke Kostkovi asi netřeba komentáře, i když na takovýchto podmínkách má odjeto opravdu málo, ukázal jaký je to pilot. Na oko nádherně i Tarabus s Vlčákem, až překvapivě dravě Tonda. Špička enek, ať už Březík, Jelen, Ševčík, Firla nebo i Pešl na oko taky super. Škoda odstoupení Nivetta, ten jel taky dost atraktivně. No a za mě po sobotě na Valašce opět fantastický výkon Rendy Dohnala, na místech, kde jsme byli šílená palba - klobouk dolů :!: Výborně při premiéře taky Kamenec, nebýt chybiček, určitě byla bedna - v takto těžkých podmínkách poprvé s R2, doufám, že toho kluka na AČR bedlivě sledují...Kupec s novým autem, velmi dobrý výkon, na oko dravý, skvělý výkon také Zimmermann, klasicky pěkně Smékal, Rujbr, Nekvapil nebo i Brtníček (dokud jel), velmi dobře se na rychlých místech jevil i Hrabec se Civicem. Ještě jednou díky za tak krásnou rally, bez anticutů, se slušnými pořadateli, solidním vypáskováním, pokorným přístupem a bez retardérů v místech, kde být nemusejí. Díky :!:
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod gonzo » ned 09.04.2017 13:21

Přidám se k chvále Kopné, místo kde točil Luboš a kousek za ním na RZ 1, divák stojí 5 m nad cestou v lese, žádné zbytečné pásky, ani zákazové cedule, pořadatele jsem tam neviděl, a přitom vše v klidu.....
gonzo
N/3
 
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 01.01.2008 19:16
Bydliště: Napajedla,Jaroslavice

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Walach » ned 09.04.2017 13:29

Za mě také jednoznačně velká pochvala. 2x Raková a jednou Hvozdná, vše bez buzerace a hysterického tlučení zakázaných prostorů. Za mě jedna z nejpovedenějších soutěží posledních let.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod luboš » ned 09.04.2017 14:56

xxxrally píše:Miluji keci typu nemuseli by být myslím, že od počítače se to říká v pohodě a v klídku, ale to není to umění zkuste si to sami v dnešní době kdy je každá rally u nás vlastně svátek a tratě, které jsou tak stojí měsíce dřiny a potu, aby alespoň tyhle tratě byli a pokud se vrátím k VR 2017 ano retardérů, antikatů a podobných věcí tam bylo hodně, ale má někdo informace zda za těmito věcmi stojí organizátor nebo sami obce, vesnice či města? Nechci nikoho bránit na Valašce byli také nedostatky a ne malé, ale jak sem již jednou psal buďme rádi pokud se nějaká rally u nás jede a je to bez průseru. Rally zdar

Ty antikaty me spis pripadaji ze si je zaradi kazdy podle sve libosti jak se zrovna vyspi.proc je někdo jeden rok ma druhy zase ne viz treba loňské Hustopece.letos kopna stejna trat s barumky oni antikaty ano Kopna ne..spis meto prijde jako alibismus poradatelu.Osobne jsem doufal ze se na Valasce s necim vytahnete ze neco oprasite a nic aspon ty Špičky sem cekal ale misto toho Koprivnice kde se nazenou kilometry byl vrchol trapnosti..Pan Hosak at byl jaky chtel nekdy seto nepovedlo ale mel trate.tohle byla nejhorsi valaska za posledni roky co jsem absolvoval absolutní nuda.ano jela tovarna ale toje tak vse.
A Mates to napsal dobře takhle by se nemel prezentovat reditel závodu a jeho poradatele na socialnich sitich je to jen a jen jeho vizitka.
Uživatelský avatar
luboš
N/2
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 21.02.2008 18:51
Bydliště: Zlín

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 09.04.2017 17:38

OFF TOPIC

Hoši, mám pocit, že valašku vidíte opravdu hodně zvenku. Přečtěte si rozhovor s Jarou Tomaštíkem v posledním Rally a pak v klidu vyčkejme ročníku 2018. Všichni víme, že to letos nebylo ideální a Kopřivnice bylo moc, jenže při vší úctě k panu Hošákovi právě za něj se ty povedené tratě podařilo ztratit a teď při snaze o návrat na ně vypadávají ze skříní kostlivci. Aktuální pořadatelský tým se netají tím, že se pracuje na návratu na Odersko a rovněž víc ke Vsetínu, ale prostě situace ještě není tak uklidněná, aby se to mohlo realizovat už letos.

TOPIC ON, zpět ke Kopné.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Disco Stu » ned 09.04.2017 17:42

luboš píše:Ty antikaty me spis pripadaji ze si je zaradi kazdy podle sve libosti jak se zrovna vyspi.proc je někdo jeden rok ma druhy zase ne viz treba loňské Hustopece.letos kopna stejna trat s barumky oni antikaty ano Kopna ne..spis meto prijde jako alibismus poradatelu.Osobne jsem doufal ze se na Valasce s necim vytahnete ze neco oprasite a nic aspon ty Špičky sem cekal ale misto toho Koprivnice kde se nazenou kilometry byl vrchol trapnosti..Pan Hosak at byl jaky chtel nekdy seto nepovedlo ale mel trate.tohle byla nejhorsi valaska za posledni roky co jsem absolvoval absolutní nuda.ano jela tovarna ale toje tak vse.
A Mates to napsal dobře takhle by se nemel prezentovat reditel závodu a jeho poradatele na socialnich sitich je to jen a jen jeho vizitka.

ono to asi bude tim ze na barumce maji vlastni asfaltovaci sypac, se kterym z vlasntich nakladu orpavujou cesty, kdyzto na kopne jen metly na vytahany bordel. to si pakk clovek jinak rozmysli, jestli nakoupi tuny asfaltu a posle tam techniku anebo zapolati brigose na zameteni a asfaltovani necha na jinych...
Disco Stu
N/1
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 27.06.2008 20:57

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 09.04.2017 23:10

phpBB [video]
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Rendy » pon 10.04.2017 13:30

Nerad bych zde rozvířil nějakou debatu, ale může mi prosím někdo odpovědný říci, jak je možné, že posádka v čase 2:26 nedostala penalizaci nebo nebyla zrovna vyloučena za nedodržení trati? Pro neznalé trati doplním, že se jednalo o objezd parkoviště tvořen 3-4 zatáčkami. Rád bych jen věděl, jak se tyto případy posuzují a zda je možnost je řešit i po závodě. Děkuji a fair play zdar ;)
phpBB [video]
Rendy
A/5
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 29.03.2008 10:23

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » pon 10.04.2017 18:49

Po vyhlášení oficiálních výsledků se s tím už nedá nic dělat. Ale každopádně je to určitě zkrácení tratě. Nevíte někdo, jak to bylo označené v itíku? Byl to klasický retardér (tzn. tam měl být rozhodčí faktu) a nebo ne? Každopádně je chyba, že to nikdo z pořadatelů nenahlásil.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Ageus Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » stř 12.04.2017 16:55

Ta reportáž na ČT Sport...to jako vážně? :o Nestačil jsem zírat, jen top10 absolutní pořadí, zaplacená reklama ADAM CUPu a nejrychlejší dámská posádka v záběru, ale vítězové třídy 6 a 3. v RSS nebo druzí v RSS ani jeden jediný záběr, ani slovo :?: Hlavně, že tam byl Rujbr i s rozhovorem, který dojel v RSS 8. Aspoň že tam byl ten vítězný Egon. Nerozumím taky logice, kdy přeskakovali a po 7. v absolutním pořadí ukázali osmého a pak šestého apod...tohle byla nejhorší reportáž za poslední roky a to jsem po odchodu pana Krutského v nic podobného ani nedoufal. Jedním slovem HNUS :!:

PS: Komentář pana Zíty taky za mnoho nestál.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků