Rally Vyškov [RSS]

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Walach » pon 08.05.2017 18:06

Vyškov z mého pohledu jedna z nejhezčích soutěží které jsem za poslední roky viděl. Velké nasazení, skvělý přístup jak pořadatelů soutěže, tak i těch řadových, ve vestě u trati. Jsem opravdu rád, že podobně jako na Kopné i na Vyškovsku ještě pravá rally nevymřela pod náporem antikatů a hysterického páskování.
PS: Kamenec jel výborně!
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 08.05.2017 18:35

Nejen Kamenec, celé ´šestky´ jsou parádní. I špička (Odložilík, Vlček, Tarabus) velké nasazení, osobně jsem pochválil za velký progres Petra Trnovce, moc hezky Firla a tak by se dalo pokračovat.
S pořadateli souhlas - klid, žádná hysterie jako (bohužel) na některých tzv. velkých soutěžích ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Gurun » pon 08.05.2017 18:59

Walach píše:Vyškov z mého pohledu jedna z nejhezčích soutěží které jsem za poslední roky viděl. Velké nasazení, skvělý přístup jak pořadatelů soutěže, tak i těch řadových, ve vestě u trati. Jsem opravdu rád, že podobně jako na Kopné i na Vyškovsku ještě pravá rally nevymřela pod náporem antikatů a hysterického páskování.
PS: Kamenec jel výborně!
Jsem rád, že nejsem sám, kdo tu Rallye vnímal tak, jak to popisuješ. Vyškov byla opravdu paráda od začátku do konce a pořadatelům patří velké poděkování!
Gurun
A/5
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 05.11.2008 11:10
Bydliště: Modrá

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Mates » stř 10.05.2017 00:39

I já jsem se vracel domů velice spokojený, téměř nadšený. Z pohledu diváka opravdu super rally, relativně průměrnou startovku nahradily perfektní úseky (alespoň pro oko diváka) a velké nasazení posádek. Opravdu radost pohledět, žádné nesmyslné páskování nebo hysterie pořadatelů, konečně stáli s vestou u tratě i takoví, které rally opravdu zajímala a věděli více než jen základní věci. Mě krom opravdu úžasného výkonu Kamence, který jel jako z jiné planety (klobouk dolů při druhém startu s novým vozem), dále dost bavili (dost překvapivě) Odložka, velmi pěkně na oko jedoucí Tarabus (i když bych ho časově čekal o kousek vepředu), na oko hrozně divoký Rigler, na své poměry opravdu velmi rychlý Trnovec (brzdné body a pokrok oproti Kopné velmi znatelný), Zedník, Nekvapil, závod od závodu lepšící se Knápek, mladý Březík, ale i Brtníček, nádherně jedoucí Urban se 130 LR, dokud fungovalo auto tak i Paták a možná vůbec nejvíce Nešetřil s Porsche, který s ním odjel svůj jednoznačně nejlepší auto a překvapilo mě, jak na šoto úsecích má auto pěkně pod kontrolou. Nádherná rally, velký dík pořadatelům, letos opravdu zatím RSS není moc co vytknout :!:
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Fkordik » čtv 11.05.2017 20:05

phpBB [video]
Fkordik
N/1
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 28.05.2012 07:57

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Tomáš » ned 14.05.2017 19:02

Na té reportáži se musí líbit už jen to, že je jiná.
Naopak, k některým myšlenkám (a až manipulujícím závěrům) mám silné výhrady.
Konkrétně:
Valaška - fabia R5 (6 aut) vs. fiesta R5 (5 aut)
Šumava - 6 proti 4
Kopná - 4 proti 3
No a pak se na Vyškově poměr obrátí (1 fabie proti 4 fiestám, resp. 1 ku 6 včetně dvou zahraničních), a hned se z toho udělá závěr, že u nás výrazně převládají fordy?!
(tzn. když letošní duben byl o nějakých sedm desetin stupně chladnější než loňský, vyplývá z toho, že se země ochlazuje?)
Dále: "Škoda už dodala do světa více než 100 fabií R5, ale domácí trh uspokojený není." Naopak, domácí trh už uspokojený je, na nějaký další výrazný nárůst vozů R5 můžeme zapomenout. Kdo si na škodovku objednávku dal (a nezrušil ji, jako např. Tomaštík), tak jí dostal. Doba, kdy se ve škodovce nestíhalo stavět er-pětky, je už pryč.
A konečně - já tedy neviděl na Vyškově "auta, z nichž šel na pohled strach, že se ani neudrží pohromadě". Jelo tam sice pár historiků v rámci bývalých tříd SA, ale to je jen dobře. A kdyby se každý historik hned označoval za auto, z kterého jde strach, pak by nejstrašidelněji bylo každoročně v Klatovech ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod PetrWRC » ned 14.05.2017 19:34

Moc nechápu, proč je to podsouvaný jako "citlivý téma" ... mezi řádky mi tak vychází, že podle p. Dolejše (nikomu nechci nic podsouvat, ale pokud myslel něco jinýho, měl to říct normálně) Škoda nemá zájem sem někomu "dát" něco, co by je samotný mohlo porážet, čemuž moc dobře nerozumim a je to vlastně nesmysl už jen z hlediska možností pronájmů ...

Každopádně je dobře, že Fiesta udělala evolucí velkej krok dopředu a ještě udělá tim následnym upgradem ... rozdíl cen určitě někdo tady zná.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » ned 14.05.2017 19:41

No, taky mi to přijde trochu ujeté. Poměr Škod a Fordů je u nás víceméně vyrovnaný. Ta evoluce u Fordu rozhodně tak zásadní nebude... Stejně tak se mi moc nelíbí ta formulace ohledně toho, že může jet cokoliv. Já si myslím, že tohle Rakušákům nikdo moc nezáviděl a i díky tomu měl jejich národní mistrák dlouho takovou úroveň, jakou měl. Rozhodně u nás nemůžou jezdit žádné vraky nebo (až na vyjímky se třídou V) nějaké národní homologace. Většina aut jede v rámci klasických regulerních tříd, vozy v rámci tříd SA v drtivé většině vychází z klasických regulerních homologací, jen mají některé volnější předpisy.

Přijde mi, že se za každou cenu hledá senzace...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Mates » ned 14.05.2017 19:43

https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod kib » ned 14.05.2017 20:15

Přesně tak, reportáž je zajímavá v tom, že je jiná... i když velmi často s většinou názorů nesouhlasím, alespoň jde proti proudu. Každý ať si to přebere po svém...

Jinak Fabie se stále prodávají ve velkém - viz čísla karoserií přes 150...
kib
A/5
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 26.08.2008 20:10
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků