Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME HA]

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Karbonyl » sob 21.04.2018 18:10

Štajf na poslední RZ:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9471
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mates » sob 21.04.2018 18:23

Šumavu sleduji celý pátek + sobotu jen u výsledků, ale i z nich se dá leccos vyčíst. Naprosto špičkový výkon Kopejdy s Drekym. Opravdu klobouk dolů, tentokrát na ně byl asi ještě větší tlak než předtím, ale zvládli to opět s noblesou. Obzvlášť v pátek, kdy za tmy byli snad jako jediní ze špičky rychlejší na všech 3 RZ za tmy než za světla...Alex zaslouží taky pochvalu, asi se opravdu (klep klep) naučil víc jezdit hlavou. Ášín udělal za celou rally chyb víc než dost a ta poslední se mu vymstila. Škoda Honzy Dohnala, jel moc hezky. Naprostou pochvalu zaslouží Mareš s Kopáčkem. Mareš jede skvěle konzistentně, Wenda holt nějaké ty chybky občas vyrobí, i tak ale druhý závod s R5 a velký dojem. Jsem opravdu hodně rád, že všem zavřel ústa Nordgren. Byla tady spousta lidí, co psala, že si tovární sedačku nezaslouží a je jen další tlačenka. Teď už si to asi málokdo myslí. Ukázal, proč žádný český talent nesedí v tovární Fabii - protože tady žádný takový talent prostě nemáme. Ostatně, to ukázal už Veiby na Valašce. Nordgren má 21 let, s R5 má za sebou 6 závodů (4 ve Finsku), Šumava pro něj byla třetí asfaltovou soutěží v životě (předtím 2x Španělsko, tam ale je alespoň část závodu šotol), zkušenosti s něčím podobným, s čím se setkal u nás asi ještě nikdy neměl krom předzávodního testu, auto stejné jak Mareš, když bylo od Kresta Racing, jedna vyhraná a šest dílčích časů na stupních vítězů v RZ. Co na to říct :?: Místo v továrně si člověk musí zasloužit. Tím nechci nikterak snižovat výkon Mareše a spol., ale nedokážu si představit žádného českého mlaďocha ještě s nějakou čtyřkolkou takhle zajet někde venku. Možná Jakeš před lety. Překvapoval i Trněný, který jel hezky. Pro mě největší dvě zklamání úvodu sezony jednoznačně Tarabus a Černý. Ti takříkajíc utrpěli šestou respektive sedmou příčku po výpadcích a chybách soupeřů. Ale body dobré. Obrovskou pochvalu zaslouží Honza Talaš :!: Druhý závod letos (třetí celkově) s R2, podruhé druhý, podruhé jen kousíček od vítězství. Skvělá práce. To co mi však hlava nebere je dnešní výkon Juliana Wagnera. Některé časy na úrovni nejlepších enek...skvělý. Strašná škoda technických problémů Caise...a taky Kamence, oba tam měli hodně dobrých časů na RZ. Strašná smůla i pro Rendu Dohnala, opět brzdy v hodně nevhodnou chvíli...naštěstí to dopadlo ještě dobře. V historicích klobouk dolů před Toivonenem, výborně i naši Neumann s Káňou. Nejvíc však smekám před Jindrou Štolfou, opět ukázal jaký je pilot :!: Doufám, že ho ještě někdy jednou uvidím znova v 306 MAXI.

PS: Tak vidím korekci časů, Talaš dokonce vyhrál :!:
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4002
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » ned 22.04.2018 12:34

Speed178 píše:V registraci na ME HA ho nevidim a ve výsledcích ME ho nevidím. Navíc to byl jen příklad.


Hořejší startoval v mezinárodním poli v rámci HA CEZ. Proto jel v první skupině mezinárodních aut. Prosím o další příklad (s výjimkou Jirátka, který byl ve startovce posunut uměle nahoru a podle mě to byla hlavní příčina incidentu s Engem na okruhu.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » ned 22.04.2018 13:24

Štajf Šumava 2018.jpg
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod gonzo » ned 22.04.2018 18:30

V oficiálce do první ani druhé etapy není mezi HA Čuřín, přesto v obou etapách startoval, i když poslední, nějak nerozumím.
gonzo
N/3
 
Příspěvky: 1335
Registrován: úte 01.01.2008 19:16
Bydliště: Napajedla,Jaroslavice

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mates » ned 22.04.2018 19:26

https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4002
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » ned 22.04.2018 20:26

gonzo píše:V oficiálce do první ani druhé etapy není mezi HA Čuřín, přesto v obou etapách startoval, i když poslední, nějak nerozumím.


Čuřín jel jen v rámci legend.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » ned 22.04.2018 20:27

René Dohnal: Šumava Rallye Klatovy 2018.....jak začít. V prvé řadě chci říci, že jsem si závod užíval, cítil jsem, že jsem navázal na rychlost z Valašky a vymazal loňský karambol, kdy se mi propadnul brzdový pedál na podlahu a my se zastavili ve 100 kilometrech o strom.....Když jsem tehda půl roku nezávodil, měl jsem dost času na to přemýšlet. Jaký to má celé smysl a zda mi to za to opravdu stojí. Stalo se totiž to čeho jsem se vždy bál. Nikdy se mi nezačaly ježit chlupy více než při představě, že prošlápnu brzdový pedál a budu se řítit proti pevné překážce. Věděl jsem, že se to stát může, ale je to mizivá šance.....stalo se. Když jsem se vracel, pomáhala mi představa, že se to byla velká shoda náhod a je přeci mizivá šance, že se to stane podruhé. Tahle úvaha mi vlastně dodala zpět sebedůvěru a vizi, že bude líp, že to nemá smysl celé ukončovat. Nicméně nyní k tomu co se stalo včera. Bohužel se historie opakovala....zaplať panbuh se šťastným koncem. Ten nahoře si nemohl vybrat pro prasknutí brzdové hadice lepší místo než které si vybral. Neumím si představit co by se včera stalo být to v takové rychlosti proti stromům. Už to nebylo 100km/h jako loni v Krumlově. Popisovat co se stalo asi nemusím, pocity které prožívám po té co jsem 2x během necelého roku prošlápnul brzdový pedál do prázdna, také ne. Video z onoho momentu nepřikládám proto, že bych vám chtěl ukázat jak jsem oni krizi zvládnul a jakou jsme měli kliku. Chci, aby tohle video sloužilo jako ilustrace, jak se může auto nečekaně zachovat. Jde mi hlavně o apel na diváky. Od pořadatele, který jen tak tak unikl jsme se dozvěděli, že v té oné únikovce seděli asi 10 minut před tím 3 lidé. Ano, bylo hezky vidět, relativně bezpečné místo, ale schválně si spočítejte za jakou chvíli auto bez brzd ujede onu vzdálenost až k zábranám. Myslete prosím vždy na to, že ne pokaždé to má řidič v rukách....někdy je i posádka pouhým pasažérem. Dám si teď pár dní volna na přemýšlení o své budoucnosti. Chci závodit, nejsem máčka, ale vrátil jsem se napoprvé proto, že už se to prostě nemůže stát a stalo velmi, velmi brzy. Děkuji všem co to dočetli až sem. Potřeboval jsem se vyventilovat a sdělit své pocity. Vím, že se to v dnešní době nenosí, ale nechci si hrát na něco co nejsem.

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod atomrally » ned 22.04.2018 21:10

phpBB [video]
atomrally
A/5
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 06.09.2012 19:14

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod kollma » ned 22.04.2018 22:56

Je někde ten slíbený onboard Engeho?
kollma
N/1
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 01.05.2016 20:18

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků