Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME HA]

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Miloš-V » pon 23.04.2018 22:18

Nehledě na to, že to prokazování toho, že jsem profesionální EU jezdec... to je taky spíš fór, ne? Kolik je EU (potažmo na světě) profesionálních jezdců? :D
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » pon 23.04.2018 22:35

Miloš-V píše:Nehledě na to, že to prokazování toho, že jsem profesionální EU jezdec... to je taky spíš fór, ne? Kolik je EU (potažmo na světě) profesionálních jezdců? :D


Stačí mít potvrzení od vlastní ASN, že jsi profesionální jezdec. Podobným způsobem u nás v minulosti bodovali Simon Wagner nebo Martin Koči. Já osobně jsem pro zavedení jednoduché registrace pro cizince, tak jako to bylo dřív.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23247
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Haryk » úte 24.04.2018 02:40

a jak je to s tou příslušností Rusa k EU?
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » úte 24.04.2018 06:00

Protože už tady mezitím byla řada lidí (vč. těch oficiálních, i of, činovníků Šumavy) a zatím si se, Milane, odpovědi nedočkal, zkusím já. To vysvětlení je nejspíš úplně prosté - došlo k pochybení.
Zkusím nastínit sled událostí (a ty posuď, do jaké míry spekuluji a do jaké míry se blížím pravdě):
- Lukjaňuk oznamuje účast v českém mistrovství, spolujezdec (nebo někdo z týmu) zasílá přihlášku a do ní zaškrtává i MČR, nikdo si ale pořádně nepřečte naše řády
- vydává se of. startovka, kde jsou do MČR zahrnuji jen jezdci s českou licencí (vč. J.Wagnera), ale už ne Szeja (chybně, navíc má naši licenci i prioritu ASN): www.pamk.cz/wp-content/uploads/2018/04/ ... -1_MCR.pdf
- někdo (Pluto?) upozorňuje na chybu a do MČR se přidává Szeja (+ se mu opravuje licence), ale i Lukjaňuk, s těmito dvěma pak už vychází neof. pořadí po 1. etapě, of. startovka do 2. etapy i předběžné konečné výsledky: ww.pamk.cz/wp-content/uploads/2018/04/P%C5%99edb%C4%9B%C5%BEn%C3%A9-kone%C4%8Dn%C3%A9-v%C3%BDsledky.pdf
- vše je podepsáno ředitelem soutěže (to ale nevyviňuje sporťáky, kteří mají konat, pokud je něco špatně), na stránkách soutěže už ale chybí of. výsledky, které podepisují sporťáci. Osobně silně pochybuju, že by se něco změnilo, někdo podával protest, všichni pracují s faktem, že pořadí MČR je Kopecký - Lukjaňuk - Mareš (viz např. tiskovka Mareše)

Takže teď se do toho zabrousilo a je potřeba z toho vybrousit ...
Moc možností není. Přestože ještě včera Pluto tvrdil, že Lukjaňuk boduje do MČR, tak se domnívám, že musí dojít k opravě výsledků (což je trošku složitější záležitost, ale jde to - viz případ Valašská rally 2015). Druhá možnost je, že se dodatečně objeví Lukjaňukova česká licence. Tomu ale moc nevěřím, on nejspíš nebude chtít (i kvůli sponzorům) startovat pod zkratkou CZE.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » úte 24.04.2018 11:36

Lukyanuk boduje do MČR, bylo to potvrzeno již před soutěží a nejedná se o chybu ve startovní listině ani výsledkách. U Szeji se jednalo o chybu ve startovce a byla napravena.

Jak říkám už nějaký čas, zavedl bych pro cizince registraci, po které by mohli bodovat. Vyřešilo by to všechny tyto problémy i složité (a jinak zbytečně) pořizování českých licencí.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23247
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » úte 24.04.2018 12:21

Říkáš to tak rezolutně, že pomalu jako by nemělo s tímto smysl polemizovat, každopádně já se pořád ptám proč (resp. na základě čeho) ....

Dobře, Szeja chyba, licence opravena na CZE, nově zaškrtnuto MČR oproti původní startovní listině.
Lukjaňuk - licence ponechána na RUS, přesto také zaškrtnuto MČR.
" .... boduje do MČR, bylo to potvrzeno již před soutěží ...." - kým potvrzeno? Změnily se nějak řády a už neplatí kapitola 1.1.1 (o ničem takovém nevím)? Nebo si Alex fakt nechal udělat českou licenci (nebo se rychle dodatečně "vyrobí" ...)?

Pluto, to, že jsi pro registraci nebo jiné změny řádů, nemění současnou situaci, kdy nějaké řády platí. Proto mé otázky dávají smysl a jen konstatovat, že Lukyanuk boduje do MČR a basta, to není pro mne vysvětlení.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » úte 24.04.2018 12:38

Já nejsem ten, kdo by měl odpovídat na podobné otázky nebo dávat nějaké vysvětlení. Já jen popisuju fakta.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23247
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Haryk » úte 24.04.2018 12:44

Pluto, velice nesměle se k Tomášovým otázkám přidávám i já:
jakto?
na základě čeho?
děkuju

EDIT: mezitím ses ozval, takže jen zvedám obočí, protože jindy tady osvětluješ kdeco a já to vítal, teď mi tvoje zdrženlivost nějak nesedí a začínám si myslet, že Tomášovy "spekulace" maj reálnej základ a teď se usilovně hledá řešení, jak nakrmit ruskou kozu a přitom zůstat celej, ostatně ani na stránkách Autoklubu ještě není pořadí po Šumavě, což jindy bejvalo už v pondělí... ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 24.04.2018 12:50

To samotné pravidlo je dle mého názoru naprosto nesmyslné. Nicméně souhlasím, že co je psáno, to je dáno, takže by mne taky zajímalo, na základě čeho Alex boduje.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » úte 24.04.2018 13:03

PLuto píše:Já nejsem ten, kdo by měl odpovídat na podobné otázky nebo dávat nějaké vysvětlení. Já jen popisuju fakta.

No tak ze současných dostupných faktů zatím jednoznačně plyne, že někde je chyba, to je jasné. Nenutím tě odpovídat na otázky, které mne logicky v této souvislosti napadají, jen si je sám kladu a předpokládal jsem, že třeba víš víc (na Šumavě si dělal stykaře, takže si řadu věcí mezi jezdci a činovníky nejspíš řešil a třeba i toto se nějakým způsobem probíralo). No a když napíšeš, že bodování Lukyanuka do MČR bylo potvrzeno již před soutěží, tak by mne jen zajímalo kým. Jestli to byla nějaká ofic. autorita, tak na základě čeho to vyslovila, pokud to jen tak řekl někdo od týmu, tak to je sice pěkné, ale ten pochopitelně nemá v tomto ohledu žádné pravomoci, ani sám možnost měnit řády.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník