Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME HA]

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 24.04.2018 16:42

Zeptal bych se na svazu rally, tady na foru to zjevně neví nikdo.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9471
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 24.04.2018 16:47

Já teda včera taky pátral a nahlídnul jsem jen do souboru na webu Autoklubu - Motorsport - Automobily - Disciplíny - Rally a tady dokument Kap. D - Systém mistrovství z 24.1.2018 - tady: http://www.autoklub.cz/dokument/13844-kap-d-system-mistrovstvi.html

Kde se u MMČR píše:
2. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
Na základě rozhodnutí VV AS AČR může být v jednotlivých disciplínách vypsáno Mezinárodní mistrovství České republiky (MM ČR). V Mezinárodním mistrovství ČR (MM ČR) se započítávají výsledky všem přihlášeným jezdcům bez ohledu na to, která ASN licenci vystavila. Podmínky účasti jsou uvedeny u jednotlivých disciplín AS AČR.
Na základě doporučení příslušné sportovní komise může VV AS AČR schválit, že jeden či více závodů MM ČR bude uspořádán na území jiného státu.
Hodnocení jednotlivého závodu a celého seriálu se řídí podle čl. 3.1 a 3.2 této kapitoly.


Ty další podmínky účasti už jsem neměl prostor hledat, pokud to je to, co sem kopíroval Tomáš, pak tam evidentně chyba je tou podmínkou jezdců z EU. Osobně si moc nedokážu představit situaci, že bych řešil takovej projekt s účastí v téměř celém mistrovství a tohle neměl podchycený na oficiálních místech.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » úte 24.04.2018 16:50

Karbonyl píše:Zeptal bych se na svazu rally, tady na foru to zjevně neví nikdo.

Už jsem ho vznesl včera, dosud nezodpovězeno. Já to ale víceméně nepokládal tak, že proč je to takto, ale že (s největší pravděpodobností) se stala chyba. Tady se ptám na fóru Pluta, když byl v Klatovech v ofic. roli, jestli neví něco víc, resp. na jeho tvrzení: "Lukyanuk boduje do MČR, bylo to potvrzeno již před soutěží a nejedná se o chybu ve startovní listině ani výsledkách ...", kdo to tedy měl potvrdit před soutěží. Zatím jsem od něj ale odpověď nedostal.
Naposledy upravil Tomáš dne úte 24.04.2018 16:56, celkově upraveno 2
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 24.04.2018 16:52

PetrWRC píše:Já teda včera taky pátral a nahlídnul jsem jen do souboru na webu Autoklubu - Motorsport - Automobily - Disciplíny - Rally a tady dokument Kap. D - Systém mistrovství z 24.1.2018 - tady: http://www.autoklub.cz/dokument/13844-kap-d-system-mistrovstvi.html


Pokud se nepletu, tak v rally ale už několik let mezinárodní mistrovství vyhlášené není, tudíž tahle klauzule je irelevantní. Kdyžtak mne opravte.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » úte 24.04.2018 16:56

Ano, v rally "velké" mistrovství už není mezinárodní a "malé" mistrovství už není ani mistrovství.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Haryk » úte 24.04.2018 17:02

toto jsem našel v řádech já:

F. AUTOMOBILOVÉ RALLY
1. ŘÁD MISTROVSTVÍ ČR V RALLY
1.1 Všeobecná ustanovení
1.1.1 Autoklub Mistrovství ČR v rally (dále jen MČR) se mohou zúčastnit soutěžící, jezdci a spolujezdci s platnou mezinárodní a národní licencí vydanou AS AČR.
Zahraniční jezdci s licencí jiné ASN se mohou podniku zúčastnit bez nároku na body.
Tito jezdci musí mít povolení startu od své mateřské ASN. Dále mohou bodovat do MČR pouze jezdci ze zemí EU, kteří splňují podmínky dle čl. 2.3.9 MSŘ FIA 2018.


MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ ŘÁD 2017 (letošní jsem na stránkách AČR nenašel, ale snad se to proti loňsku nezměnilo)
2.3.9
Národních soutěží probíhajících v zemích EU nebo v asimilovaných zemích se mohou zúčastnit a získat body za stejných podmínek jako držitelé národních licencí příslušné země, profesionální soutěžící EU, nebo profesionální jezdci EU."

Snad tu hatmatilku čtu správně, ale mně z toho vychází, že bodovat nemůže. Nepochází ze země EU, ani ze země asimilované (ať to znamená cokoli). Své licence RUS se asi nevzdá, to by ho vystěhovali, střídat jí v jednom roce taky nemůže, že by u nás jel s naší a v Evropě s ruskou licencí...
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 24.04.2018 17:19

Haryk píše:tSvé licence RUS se asi nevzdá, to by ho vystěhovali, střídat jí v jednom roce taky nemůže, že by u nás jel s naší a v Evropě s ruskou licencí...


Faktické argumenty jsou fajn, ale tohle je spíš směšné.

Alex odjel jednu celou sezonu s autem s metrovou ukrajinskou vlajkou, protiválečnými hesly, s ukrajinským spolujezdcem, a to celé pod běloruskou licencí - a nikdo ho nevystěhoval, naopak významné ruské sponzory získal až po tom, ne před tím (RPM či QiVi). Nějaká vcelku neutrální česká licence je každému úplně jedno. Ostatně podstatně méně neutrální lotyšská licence bratrů Gryazinů taky nikoho ze židle nezvedá.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Haryk » úte 24.04.2018 17:27

děkuju Mirku, že sis vybral ten nejpodstatnější argument
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Disco Stu » úte 24.04.2018 17:52

nemuzete se proste radovat z toho, ze tady Lukyanuk vubec startuje? jna pravidla se proste kasle, proto taky mame premierem trestne stihaneho estebaka, zejo.
Disco Stu
N/1
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 27.06.2008 20:57

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 24.04.2018 18:20

Disco Stu píše:nemuzete se proste radovat z toho, ze tady Lukyanuk vubec startuje? jna pravidla se proste kasle, proto taky mame premierem trestne stihaneho estebaka, zejo.


Myslím, že jádro diskuze není o tom, že by tu neměl startovat, ale o tom, že bychom neměli mít nesmyslná pravidla, jejichž nedodržování začíná běžně už u jejich tvůrců. Nechat stav prostě plavat a mávnout rukou ničemu nepomůže.

Haryk píše:děkuju Mirku, že sis vybral ten nejpodstatnější argument


Věcné argumenty jsem v předchozí diskuzi podpořil. Toto byl jen zbytečný plivanec.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků