Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 21.05.2019 08:43

Trocha (kýbl) adrenalinu s Mirou Jakešem na Malontech
phpBB [video]
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » úte 21.05.2019 12:06

Walach píše:Jestli to na přejezdu zahodíš a vytáhne tě civilka, nebo traktor, je to podle mě pořád cizí pomoc (ať už se to v případě pana Černého na Krumlově stalo, nebo nestalo).


Ono je z pohledu předpisů zajímavé, že na RZ můžeš použít k vytažení zpět na trať traktor či jiný přístroj, ale na přejezdu to povolené není (tam můžeš jen tlačit).
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Walach » úte 21.05.2019 14:58

A to tak je odjakživa, či nějaká novinka? Jen mě zajímá zda jsem řádů neznalý dlouhodobě, nebo pouze krátkodobě.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » úte 21.05.2019 15:16

Novinkou letošního roku je, že vozidlo může být na RZ taženo prakticky kdekoliv. Takže ad absurdum může být taženo za jiným autem od startu (konce zóny) až po žlutou ceduli před cílem...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Walach » úte 21.05.2019 18:09

Když jsme u těch novinek a šedé zóny předpisů :D
Jak je to s nahříváním pneu? Povoleno? Zakázáno? ... Tolerováno?
V ZÚ Krumlova jsem dohledal následující:

Při MČR 2019 (vozy dle čl.. 4.3.2.2 ZU) je povoleno použití pneu dle FIA 2012, 2013-2018. Ruční řezání pneumatik je povoleno. Každá chemická a / nebo mechanická úprava pneumatik je zakázána. Každé zařízení pro ohřev pneumatik jednou namontovaných na ráfku je zakázáno. Nenamontované i namontované pneumatiky na ráfku je povoleno udržovat v prostoru s teplotou do 35° C.


V debatě s Karbonylem jsem však dostal odpověď viz příloha.
Přílohy
pneu.jpg
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 21.05.2019 18:31

Jsem v té debatě zapomněl na Bulletin č. 1, kde se to ohřívání pro ruší :oops: :?
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod lubos » úte 21.05.2019 18:31

Při MČR 2019 (vozy dle čl.. 4.3.2.2 ZU) je povoleno použití pneu dle FIA 2012, 2013-2018. Ruční řezání pneumatik je povoleno. Každá chemická a / nebo mechanická úprava pneumatik je zakázána. Každé zařízení pro ohřev pneumatik jednou namontovaných na ráfku je zakázáno. Nenamontované i namontované pneumatiky na ráfku je povoleno udržovat v prostoru s teplotou do 35° C.


Taky jsem si tohoto "rozporu" všimnul. Prakticky vyloženo: není povoleno používat zařízení pro ohřev pneumatik (tzn. "omotat" gumy již namontované na discích a/či autech je zakázáno). Nicméně není nepovoleno a nezakázáno vložit gumy či disky s již namontovanými gumami do prostoru (ohřívačky) s uvedenou teplotou.
Bohužel, dnešní svět je prostor pro doslovný výklad/překlad/interpretaci textu a další činnost právníků.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod lubos » úte 21.05.2019 18:42

Walach píše:A to tak je odjakživa, či nějaká novinka? Jen mě zajímá zda jsem řádů neznalý dlouhodobě, nebo pouze krátkodobě.


Neumím si představit situaci, kdy posádka na přejezdu potřebuje vozidlo vyprostit z nějaké "ošemetné" situace, tu přiskočí s pomocí pravidel neznalý penzista. Povede se a posádka úspěšně (a k radosti onoho penzisty) pokračuje, ba co víc, dosáhne u nějakého úspěchu. Mám to tedy chápat tak, že posádka by měla v následující ČK oznámit cizí pomoc a na nejbližším smrku/buku/osice/jasanu/.. se oběsit. :D
Neeee, ten závěr je ad absurdum a fakt přitažený za vlasy (znalí ví proč).
A teď, byť jsem byl dříve v názorovém nesouladu s Walachem, chci chlapskou odpověď činovníka výkladově znalého kličkování v řádech.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 21.05.2019 18:54

Karbonyl píše:Jsem v té debatě zapomněl na Bulletin č. 1, kde se to ohřívání pro ruší :oops: :?

Tak jsem po navedení opravdu našel - https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2019/02/bulletin_1_19.pdf
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 21.05.2019 19:03

To lubos: Za mě řády hovoří takto - auto na přejezdu zahodim a svépomocí (posádce) se nepodaří ho vytáhnout ...

a) sezvu všechny okolo, klidně i projíždějící soupeře a pokusim se auto vytlačit ručně (což není zakázáno) a povede se to = pokračuju - všechno dle pravidel.

b) ručně dle pravidel se to nepovede, pak ale legální jinou cestu ven nemám a použití jiné než "vlastní síly nebo tlačení (ručně)" je zakázané = konec

Asi se nemusíme bavit o tom, že vytažení na laně civilním autem je "jiný způsob pohybu" ... a ten je zakázaný.

Jako divák bych byl rád, že to auto pokračuje a můžu ho vidět, co ale pak posádky, který skončí za takhle vyproštěnou posádkou.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků