Rallye Klatovy [MČR]

Re: Rallye Klatovy [MČR]

Nový příspěvekod kondec » ned 01.11.2020 18:53

Já bych tady žádnou senzaci nehledal, pořadatelé z Klatov se snažili rally do poslední chvíle uspořádat a časově už šli proti rozumu. Na vyhlášení titulů to žádný vliv nemá, stejně jako na další tituly v autokrosu, okruzích nebo třeba motokárách. Čekal jsem nějakou tiskovou zprávu po jednání VV AS AČR hned v pátek, ale mimo článku na konkurečním zeleném webu jsem nic nezaznamenal.
kondec
N/1
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 25.10.2015 19:48

Re: Rallye Klatovy [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 01.11.2020 20:37

lubos píše:Celé dva dny se mně hlavou honí jedna spekulace: v NSŘ je uvedeno, že závody musí být vypsány; ZU na Klatovy byly FASem schválené a pořadatelem zveřejněné; takto se naplnil pojem vypsaného závodu. A toto vše se dělo za situace, kdy bylo nade vší pochybnost jasné, že se závod NEPOJEDE. Nedělo se tak právě a jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá??
Na tom všem mně mrzí to, že sezona byla podivná (bez rozdílu, pro všechny) a její závěr, díky výkladu jednoho pojmu národní autoritou, ještě podivnější. Ať si kdo chce, co chce říká, pachuť tohoto bílečkolímečkovství musí, u logicky myslících lidí, být. Pro Boha, komu by to ublížilo, kdyby národní autorita řekla: fajn, sezóna stála za starou bačkoru; byla ovlivněna virem; MÁME výsledky z menšiny závodů, proto přistupujeme k vyhlášení vítěze MČR, ...; činíme tak dle našeho výkladu NSŘ a s o ohledem na neúplnost sezóny (40% předpokladu).
Vezměme prosím v potaz taky skutečnost, že hodně jezdců/týmů plánovalo novou techniku a vlivem opatření z počátku roku nebyly dodávky dílů a komponent předvídatelné, potažmo v termínech. Tito jezdci/týmy měli minimální šanci techniku připravit a neměli kde představit. Jsme znalí, a umíme si představit jak tuto situaci vnímají sponzoři a partneři. Nebojím se proto tohoto hodnocení: za této situace měla sezóna nevysokou sportovní úroveň.


On je právě problém v tom slovíčku "vypsané". Nikde totiž není definované, co přesně to znamená. Stačí, že je v kalendáři? Nebo musí být vydané ZU? Nebo nějaké jiné pravidla?

Pořadatelé Klatov rozhodně nevydávali ZU s tím, že závod se nepojede. Právě naopak, snažili se do poslední chvíle závod uskutečnit a v době vydání ZU rozhodně nebylo jasné, jestli bude nebo nebude možné soutěž uspořádat.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Klatovy [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 01.11.2020 20:39

kondec píše:Já bych tady žádnou senzaci nehledal, pořadatelé z Klatov se snažili rally do poslední chvíle uspořádat a časově už šli proti rozumu. Na vyhlášení titulů to žádný vliv nemá, stejně jako na další tituly v autokrosu, okruzích nebo třeba motokárách. Čekal jsem nějakou tiskovou zprávu po jednání VV AS AČR hned v pátek, ale mimo článku na konkurečním zeleném webu jsem nic nezaznamenal.


Jj, řešilo se to na úrovni výkonného výboru a nešlo jen o rally, ale obecně napříč všemi disciplínami. A pokud už to teda bylo rozhodnuto, tak je škoda, že to není na stránkách Autoklubu nikde zveřejněné...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Klatovy [MČR]

Nový příspěvekod lubos » pon 02.11.2020 08:09

Pluto, kondec: právě proto, že informace o způsobu řešení nebyly zveřejněny, proto (jak píšu) mně to svádí ke spekulacím. To je normální stav. Potažmo v situaci, kdy se používá pojem bez výkladu (= vypsané). Nic jiného v tom prosím nehledejte; úsilí pořadatelů si hluboce vážím a svým příspěvkem jsem nechtěl naznačit cokoliv jiného.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rallye Klatovy [MČR]

Nový příspěvekod Červ » úte 03.11.2020 09:37

Nevšiml jsem si buletinu, kde byla změněna podmínka počtu vypsaných. Nicméně Klatovy bych považoval za vypsané tak či tak... :D takže za mne jsem asi takto spokojen. I když chápu, že definice pojmu vypsaná je nejasná, ale osobně obecně vnímám, že je soutěž vypsána v okamžiku uveřejnění pravidel tzn. pro mne ZU. Pachutě v tom nemám. :D
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Předchozí

Zpět na Sezona 2020

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník