Martin Prokop

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Miloš-V » čtv 28.01.2016 23:35

Podle mně je to jako za Loeba (+-). Latvala Ogierovi konkuruje celkem zdatně (předloni byl kousek od titulu), občas stíhá někdo další, teď posledně třeba Meeke, ale to je spíš výjimečné.
Budu se možná opakovat, ale to, že je Ogier o krok před Latvalou a o dva (a více) před ostatními, je způsobené jen a jen jeho kvalitami, nikoli Volkswagenem. Je to tak dobrý jezdec, že kdyby nebyl VW, tak by dominoval jinde. To samé platí pro Latvalu, je to druhý nejlepší jezdec a tak by to bylo kdekoli jinde.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Mates » pát 29.01.2016 08:49

To s tím Latvalou nemyslíš vážně, že ne? :D Druhý nejlepší jezdec už minimálně půl roku rozhodně není a určitě ne o krok napřed před zbytkem pole...Latvala nejenom že bourá a chybuje víc než dřív, ale aktuálně nemá rychlost ani Andyho Mikkelsena...a to už asi ani na asfaltu, na kterém byl Latvala v roce 2014 o dvě třídy jinde.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Miloš-V » pát 29.01.2016 11:00

Vážně to myslím. A můžu se při tom opřít o věcné argumenty. Loňské výsledky (zejména v druhé polovině roku, kterou zmiňuješ posledním půlrokem) jsou velmi vyrovnané a kvalitní, hodné druhého jezdce MS (3 první místa, 3 druhá místa, jedno odstoupení). Letos začal odpadnutím na Monte Carlu, které mu nikdy nešlo. Na základě toho tvrdíš, že už dávno není druhým nejlepším jezdcem MS? :?
Ono se zdá, že chybuje často, protože je srovnáván s prakticky nechybujícím Ogierem. Ale v porovnání se zbytkem pole je to +- stejné. Co třeba Meeke? Co Neuville? Jediným skutečně spolehlivým jezdcem je Mads Ostberg, jenže ten zas (jak ho mám rád) nestíhá Ogierovi rychlostně)...
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Mates » pát 29.01.2016 15:53

A Mikkelsen nejezdí Miloši? ;) Asi ne co...určitě NENÍ Latvala o třídu výše než zbytek Tebou výše zmíněných. Navíc, rok od roku mi přijde slabší a slabší. Není to tak dávno, co byl schopný jet rovinu s Loebem. A nejen na šotolině. A teď dostává od Ogiera celkem dost, pokud zkouší zrychlit, končí to většinou ránou nebo chybou. Mikkelsen se hodně dere na jeho místo. Latvala by určitě nebyl dvojkou na světě s jakýmkoliv jiným autem a brzy nebude ani s VW. Tebou výše zmíněné závody již Ogier nemusel ani bodovat a měl titul jistý a podle toho to dopadalo (havárie Catalunya, 15. na Korsice). Tvůj výčet dobrých výsledků je sice pěkný, chybí tam ale třeba 6. místo ze Sardínie, 5. z Polska, 50. z Wales Rally GB. Na Catalunyi, kde v minulosti stíhal Loeba ho po výpadku Ogiera porazil Mikkelsen. Na Monte Carlu to byl opatrný výkon plný chyb, který nakonec skončil tak jak skončil.

A ano, Latvalovi to na Monte nikdy moc nešlo...vloni tam byl až 2. ;) Pokud jsi mluvil o Meekovi...ten sice párkrát SR měl, ale dojel v roce 2015 VŠECHNY závody MS až do cíle. Nejhůř obsadil 24. příčku.

Nemluvil jsem o tom, že není Latvala jezdec na stupně, ale o tom, že je blbost, když napíšeš, že je o třídu jinde než zbytek pole. Howgh
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Miloš-V » pát 29.01.2016 16:11

Ok, takhle si představuji věcnou diskusi. Dovolím si reagovat na tvůj příspěvek a konkrétně věci v něm zmíněné. Je to OT, za což se adminům omlouvám a prosím o případné převedení, i když v podstatě se to furt motá kolem výroku MP na adresu VW.
Andreas Mikkelsen jezdí, nijak ho nepřehlížím, spolehlivostí je na tom ale podobně jako Latvala (loni dojel o jeden závod víc, rok před tím též, ale to zase nestíhal rychlostně...).
K tomu výčtu výsledků, na 50. flek jsem nezapomněl. To je to zmíněné odstoupení. Dojetí po superrally mimo body beru jako odstoupení, to i k tomu Meekovi. Ata 5., 6., místa, ano, ta jsem nezmiňoval, mluvil jsem o tebou vzpomenutém posledním půlroce. První polovina loňské sezony byla v Latvalově podání nedobrá, to je fakt. A to je taky to, co ho stojí ve výsledku titul. Přesto to stačí na to odpovídající druhé místo. Druhý zatím není Mikkelsen, protože mu pořád kousek na Latvalu chybí. Uvidíme jak dál.
Ještě tedy zmíním to Monte Carlo, to, že mu nejde, zmiňoval sám, výsledky z téhle soutěže za uplynulá léta mu dávají za pravdu, loni tam byl pravda na bedně, ale to byl jeho životní výsledek v rámci této soutěže, prostě se zadařilo...
P.S.: v principu si pořád myslím, že absencí teamu VW by se nic nevyřešilo, že je to primárně v rukách kvalitní jezdecké sestavy. Ogier je jasný, a to, že i Latvala, je můj názor, za kterým si stojím, ale pro problematiku není až tolik podstatný.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Čejda » pon 01.02.2016 07:57

Ogier je tady v době kdy téměř nemá soupeře na žádném povrchu. Doby kdy Marcus nebo Hirvo jeli s Loebem v pár vteřinách až konce jsou pryč. Podle mě tu prostě není nikdo na jeho úrovni kdo by s ním stabilně držel krok na všech soutěžích a souhlasím s tím že Prokop by na něj neměl ani kdyby měl tovární Polo a Ogier jel s R5. viz Ogierovo vystoupení na Monte před lety s Fabií S2000.

Chápu frustraci Martina jako soukromníka, že je to pro něj těžké, ale spíše by si měl trochu sáhnout do svědomí a přiznat si že na na TOP6 mít prostě nikdy rychlostně nebude.
Fan of Petter Solberg
Uživatelský avatar
Čejda
A/5
 
Příspěvky: 327
Registrován: čtv 27.11.2008 22:47
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod PLuto » úte 02.02.2016 17:05

Reakce na článek Martina Prokopa prostřednictvím článku od Martina Husára - http://www.autosportfoto.sk/spravodajstvo/clanok/martin-prokop-bylo-to-k-necemu
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 02.02.2016 17:15

To je ale hodně slabý článek, stavbou i obsahem. Přijde mi napsaný v afektu a vhodný maximálně jako reakce do fóra.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Haryk » úte 02.02.2016 17:58

Mirku, to cos napsal, bez diskuze podepisuju
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Martin Prokop

Nový příspěvekod Červ » čtv 04.02.2016 15:55

Miloš-V píše:...to, že je Ogier o krok před Latvalou a o dva (a více) před ostatními, je způsobené jen a jen jeho kvalitami, nikoli Volkswagenem...

Ne. Rozhodně je tam obrovský podíl kvality inženýrů nebo spíše know-how...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

PředchozíDalší

Zpět na Čeští jezdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků