Hádej, hádej, hadači!

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » čtv 10.01.2013 12:47

Správně, je to Hommell Berlinette RS. Přiznávám, že když jsem to viděl naživo na vlastní oči, tak jsem taky vůbec nevěděl, co to je. A ani znak na kapotě (zde byla nápověda s Žitem 44) mi moc nepomohl, tak jsem se musel potupně zeptat pilota :)

cotoje2.jpg
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod Tomáš » pon 21.01.2013 15:56

Po sérii hádání aut a jezdců zkusím lehce pozměnit téma s "žertovným" matematickým příkladem:

1. Jaký by měla přiřazena čas posádka na letošním RMC v RZ 16, pokud by zajela na RZ 14 čas rovných 35:00.0?
2. Jaký by museli zajet čas Rada s Jugasem na RZ 14, aby po následném přidělení času v RZ 16 uhájili 22. místo?
3. Jaký by měl přidělený čas Al-Ketbi na 16. RZ, pokud by Ostberg na této RZ nestál a zajel by tam například čas 22:25.3 min.?

ps: sportovní komisaři, adepti na funkci sportovního komisaře a známí trojice sporťáků z RMC (W. Wunsch, Z. Gregurek, CH. Calmes) musí mít odpověď na desetinu sekundy, u ostatních se vyhodnocuje nejbližší tip.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » pon 21.01.2013 16:50

1) Protože byl koeficient 1,0834, pak posádka, která zajela na RZ 14 čas 35:00,0, by dostala přidělený čas 37:55,1
2) 27:58,7 (a přidělený 25:49,5)
3) tuhle otázku moc nechápu, uniká mi souvislost mezi časem přiděleným Al-Ketbimu a zastavení Ostberga na RZ 16

4) Já osobně bych všem posádkám po Bolandovi přidělil do té doby nejpomalejší normální čas Protasova 26:00,9. Bylo by to jednoduché a elegantní řešení, které by nikomu nepomohlo ani neuškodilo.

P.S. Za přidělení náhradních časů je zodpovědný ředitel soutěže, v tomto případě Christian Tornatore.
P.P.S. Rád bych podotknul, že obdobným způsobem se přidělovaly náhradní časy i na Jänner Rallye po nehodě Kačírka.

--

Bod 1 mi trvalo vyresit cca 4 min, bod 2 cca 3 min, bod 3 jsem nevyresil dosud, bod 4 mi trvalo vyresit 20 sekund.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod Tomáš » pon 21.01.2013 22:04

ad 1, lehká chybka (spíš přehlédnutí), která by stála posádku přes 5 minut. Tvým koeficientem se čas vydělí, tzn. správně je 32:18.3 min.
ad 2, správně - v RZ 14 tedy měl být rychlejší o 12,7 s
ad 3, nápověda - zastavení Ostberga souvisí s koeficientem (Al-Ketbi byl volen náhodně)

No, já nad tím dumal déle, protože jsem netušil, že se něco takového vůbec používá (na Janneru jsem nebyl, přidělené časy z tama nějak nestudoval a nepamatuji se, že bych se s tím systémem někdy setkal). Že je koeficientem stanovován čas jsem objevil relativně rychle, jen jsem získal hodnotu 0.923 (převácená hodnota k tvé). A jak došli ke koeficientu, to už jsem naznačil.

ad 4, já bych dal čas Kremera, posledního z relativně normálně projetých (ale klidně by šel i Burri, Chardonnet či ten Protasov) a samozřejmě kterýkoliv z těchto časů by bylo jednoduché a nikoho nepoškozující řešení. A právě to mně na tom fascinuje, jak si někdo myslí, že koeficientem a "absolutně přesným" výpočtem podle časů z prvního průjezdu zajistí spravedlnost. Nakonec je tomu přesně naopak.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » pon 21.01.2013 23:17

ad 1) Jj, ne přičíst, ale odečíst
ad 3) pořád nevím, ten koeficient se podle Ostberga určitě nedělal a ani podle za ním jedoucího Bouffiera

ad P.S. Já už jsem podobné tabulky párkrát viděl, někteří to používají (akorát už si nemůžu vzpomenout kde). Vždycky jsem proti tomu bojoval a jsem rád, že podobné pokusy v Čechách se podařilo zarazit v samých počátcích.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod Tomáš » pon 21.01.2013 23:35

ad 1, Vydělit! Důrazně protestuji proti termínu odečíst ... :-)
ad 3, Právě že to nedělali podle jednoho konkrétního jezdce. Jak jsem to zkoušel různě prokombinovat, tak tam nakonec "semleli" (a zprůměrovali) všech 13 časů posádek projetých bez problémů (tedy ne Ostberga). Úloha tedy znamená přidat do průměru hypoteticky "nový" čas Ostberga, zjistit nový koeficient a teprve pak ho použít. Uznávám, že tento třetí bod je docela těžký, protože je potřeba vědět, jak se získal koeficient.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » úte 22.01.2013 02:19

Tomáš píše:ad 1, Vydělit! Důrazně protestuji proti termínu odečíst ... :-)
ad 3, Právě že to nedělali podle jednoho konkrétního jezdce. Jak jsem to zkoušel různě prokombinovat, tak tam nakonec "semleli" (a zprůměrovali) všech 13 časů posádek projetých bez problémů (tedy ne Ostberga). Úloha tedy znamená přidat do průměru hypoteticky "nový" čas Ostberga, zjistit nový koeficient a teprve pak ho použít. Uznávám, že tento třetí bod je docela těžký, protože je potřeba vědět, jak se získal koeficient.


ad 1) viděl jsem tuhle tabulku, oni ten čas skutečně přičítají/odčítají, oni si vytvoří koeficient, na základě toho koeficientu si vytvoří časový rozdíl mezi prvním a druhým průjezdem a pak tento rozdíl přičtou/odečtou k prvnímu času ; přiznávám, že když jsem to poprvé viděl, tak jsem ten systém nebyl schopen hodně dlouho pochopit ; tento formát s přičítáním a odečítáním je prý efektnější, když se děla třetí průjezd z prvního a druhého...

ad 3) tak to už je myslím skutečně moc překombinované a troufám si tvrdit, že nemá valného smyslu, aby s tím kdokoliv z nás ztrácel čas :)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » ned 14.01.2018 23:44

Schválně, dokážete uhodnout, kdo je zobrazen na tomto obrázku? Malá nápověda - fotka je pořízena ve věku 10 let.

Obrázek
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod sloní kýta » úte 13.02.2018 21:34

HAYDEN PADDON :?:
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Hádej, hádej, hadači!

Nový příspěvekod PLuto » úte 13.02.2018 21:36

Jsi na opačné straně polokoule ;)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (foto, video, ...)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků