Pražský Rallysprint [volný]

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod vašek » sob 06.12.2008 11:16

Bespečnost jezdcu,a zajištění toho aby sprominutí "hňupi" nestáli tam kde nemají,
je základní věc kterou musí pořadatel umět zajistit!!!Pokut to nezvládá tak nemá právo přádat rally!
Uživatelský avatar
vašek
A/5
 
Příspěvky: 476
Registrován: sob 07.06.2008 19:42
Bydliště: Tišnov

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod Acom » sob 06.12.2008 12:46

Neda mi to. Tohle by si mel precist kazdy:

Z ewrc:

Tady je ten příspěvek od willy2.0 ze zablokované diskuze pod článkem:

AKORÁT JSEM PŘIJEL OD NEHODY,DNESKA BUDE ZE MĚ TROSKA A JEŠTĚ DLOUHO TO BUDU MÍT PŘED OČIMA...
Už ráno,těsně před startem,když jsme došli ke kritickýmu místu...jsme s kamarádem,věděli,že na tom místě nesmí nikdo stát(onehdy vyletěl Vojtěch jak někdo,už psal)
Tenhle a vůbec celé okolí zatáček dole"..hlídali"jen snad 3činovníci,v zeleném,vojáci,nevím...každopádně jen nečinně postávali..!!!!!!!!!
Lidi co stáli na tom vyvýšeném místě,tam byla jen páska mám pocit.
Měli je tam odsud vyhnat,ale NIKDO Z TĚCH ČINOVNÍKŮ"NIC NEUDĚLAL,NIKDO TO NA TOM MÍSTĚ TAM DOLE VŮBEC NEŘEŠIL,LIDI SI STÁLY KDE CHTĚLI,ABSOLUTNĚ ČINOVNÍCI A POŘADATELÉ SELHALI!!!!!!!

Celou dobu,jsem tušil problém,píšu to a PLÁČU jak malej kluk u toho,lidi poprvý a doufám naposled jsem viděl umírat někoho...

Už první,Roman Kresta měl na výjezdu z té zatáčky trochu problém,byl rychlejší,ale trošku si vrknul narovnal auto a hlavou projel,svižně,ale hlavou.
Pech,druhej za ním,ještě víc v klidu..
Třetí Kuzaj"neubral vůbec,neviním ho,jen si chtěl zazávodit,je to pan jezdec..
K naší smůle,bohužel na místě,kde mohl dostat smyk,ho v nejhoším místě dostal,bokem letěl na lampu...
Ta ho nakopla,nějakej metr do vzduchu a roztočila..letěl přímo na to vyvýšený místo,pak,už jen nastali jatka":+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(
V první chvíly,vzal bokem chlapa,ten byl na místě,dál jsem se otočil,neměl jsem na to to sledovat jak je kosí"............................................. ....
Auto dopadlo,na střechu,chaos,nějaká paní začla křičet po chvíly:všichni chlapi pojdte zvednout auto,napadlo mě,někdo tam je,s kamarádem a lidma sme se rozeběhli,šílenej šok...
Cestou sem viděl nehýbající se lidi...sténajícího chlapa,kterýmu jsem nevěděl jak pomoct,jen vydával zvuky...JEŽIŠI KRISTĚ MÁM TO PŘED OČIMA,PÍŠU VÁM TO JEN PRO TO,ABY STE NIKDY NEPODCENILY MÍSTO,KTERÝ MŮŽE BEJT NEBEZPEČNÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIKDY!!!!!!!!
Začli jsme zvedat auto,pod autem,další vyhaslej život,PANEBOŽE:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(:+(
Vytáhli ho.
Viděl jsem brečející malou holčičku na zemi,její maminka nehybně ležela blízko ní...chlap sténal,přiběhli záchranáři,sanitky snad do minuty,do 5minut vrtulník...Strašně dlouho se tam oživovalo...přišlo mi to jako věčnost.
Po převrácení auta,jsem se šel vybrečet na pole,mimo tu hrůzu...Zjistil jsem,že bych snad ani nedokázal,dát první pomoc,bylo to neskutečně rychlí a strašně krutý,hrozně moc kruty..!!!!!
Kuzaj plakal vedle auta...
Já opodál...
Rallye umí být krutá,ale tady selhali jen a jen činovníci!!!!!!!!!
Pro ty co budou příště někde blbě stát,myslet si,že třeba uskočíte...Neuděláte VŮBEC nic!
Maminka s dítětem a lidi co nejezděj"chápu,že netušej kde můžou stát,kam,až auto může vyletět,od toho jsou tam činovníci *****!!!!!!!!!!!
Rád se svezu,rallye,je jednou sen,ale dneska byla strašně krutá"pro nás všechny...
Budu to mít dlouho před očima a přeju si,at se nikomu,už nic takovýho nestane,BUDTE OPATRNÍ LIDIČKY,MOC,NEPODCENTE TO NIKDY!!!
Nehádejte se a uctete pamatku pozůstalím...Prosím vás o to.
Upřímnou soustrast pozůstalím
Opatrujte se:+(
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod Mirek Fric » sob 06.12.2008 12:50

Doplním místo, kde se to stalo (příjezd odshora), z mapy také není vidět, že místo je pod úrovní silnice: http://www.mapy.cz/#x=132822544@y=135743392@z=16@mm=F@sa=s@st=s@ssq=Loc:%2050%C2%B01'41.131%22N,%2014%C2%B018'42.321%22E@sss=1@ssp=132812888_135737008_132827336_135750184

Je to zatáčka, kde před lety dělal salta Vojtěch.

Vašku, pořadatel bude mít problém, ale ten pořadatel není mrtvý. Předtím, abys nebyl mrtvý Tě uchrání především používání vlastní hlavy, pořadatel je až na dalším místě.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod PLuto » sob 06.12.2008 12:52

Danys píše:Peťo, je tam podpis "Lubomír Minařík"... Co má to jméno společného s Lubou Minaříkem jezdcem?


Lubomír Minařík sen. je ředitelem soutěže.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod vašek » sob 06.12.2008 13:01

Mirku to já vím.Ale kdýž to někteří nevědí, a zjistí to bohužel až je pozdě.
Upřimnou soustrast všem pozustalím
Uživatelský avatar
vašek
A/5
 
Příspěvky: 476
Registrován: sob 07.06.2008 19:42
Bydliště: Tišnov

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod Mirek Fric » sob 06.12.2008 13:16

Cituji známého:

Jen lehce k očitému svědkovi - jeho popis místa neodpovídá reálné situaci. Místo, kde stáli diváci, nebylo určené divákům a byl tam zakázaný prostor. Ti přišli těsně před příjezdem Leszka Kuzaje (jak potvrdili sami tito fanoušci a i jezdci před Kuzajem jedoucí), takže nebyl časový prostor pro jejich vykázání z nepatřičných míst. Byli to fanoušci Leszka Kuzaje, kteří sem přijeli speciálně kvůli němu a téměř určitě nebyli na rally poprvé. Měli by být schopni vyhodnotit situaci lépe, než si stoupnout do tečny obzvláště takto náročné zatáčky...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod Plhus » sob 06.12.2008 13:19

Nemámá chuť to komentovat... jen: Upřímnou soustrast rodinám a celému rallyovému polsku!
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod vašek » sob 06.12.2008 13:21

Je to prostě hruza!Letošní sezona obzvlášťě.Smula smulovatá.
Uživatelský avatar
vašek
A/5
 
Příspěvky: 476
Registrován: sob 07.06.2008 19:42
Bydliště: Tišnov

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod Karbonyl » sob 06.12.2008 13:54

Na mediasportu je Krestův onboard z RZ 2. Osudné místo je v čase 0:30 a jasně je vidět že lidi tam stáli už od začátku...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pražský Rallysprint [volný]

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 06.12.2008 14:38

Mě Karbošu přijde, že tam ty lidi fakt u průjezdu Kresty nejsou ... myšleno za tim sloupem, kterej Kuzi měl trefit ... soudim jen podle fotek, který jsem viděl ... určitě tam pak neměli co dělat ... ale už je pozdě na cokoliv ... :( snad jen popřát zraněnejm brzký uzdravení ...
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2008

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků