Redakce

Re: Redakce

Nový příspěvekod PLuto » čtv 16.02.2023 14:40

lubos píše:Chlapci jak to děláte, že fungujete jen z reklam a peníze nechcete?? U zeleného základ s reklamama za 8€!! bez reklam 15€. A to vše měsíčně. A to měl být DirtFish zachráncem pro "další rozvoj". Mám pocit, že se tady rozmáhá Holdingový nešvar - dotace, kompenzace, subvence, ... :D


Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jestli se k tomu nějak vyjadřovat nebo ne. Ale přeci jen to aspoň trochu stručně zkusím. Možná si vzpomenete, že Autosport byl v dávných dobách jedním z prvních webů, který přešel k placenému obsahu. Tehdy se mi to moc nelíbilo, říkal jsem, že je to moc brzo a nefungovala efektivní platba za jednotlivé články, šlo jen předplatné. Tehdy ale nebyla moc jiná možnost na přežití. Zavedlo se to tedy a začal tím úpadek Autosportu (a pomohlo to nastartovat ostatní weby). Teď je situace úplně jiná. Autosport takový přežívá řekněme ze setrvačnosti, zmíněné reklamy ani nepokryjí základní náklady na provoz serveru. Nejsou autoři, kteří by chtěli přispívat články a není to rozhodně jen tím, že za to nedostanou žádné finance. Už několikrát jsme zvažovali, jestli má smysl v tom pokračovat a nebo to zavřít a věnovat čas něčemu jinému. Přecházet na placený obsah v současnosti nemá cenu. Něco obdobného je to s výsledkama na Rally-base, které jedou na úplně jiných serverech a za úplně jiných podmínek, než Autosport. Tam hodně pomáhá google reklama, aby se dokázal udržet nákladný provoz, hlavně během sledovaných soutěží, kdy je potřeba posílit infrastrukturu. Ale taky to není žádný zázrak, kterým by se dalo něco vydělat. Ale podobně jako na Autosportu, ani tam neprobíhají zásadnější úpravy obsahu (i když optimalizace probíhá pořád), ale prostě to z různých (nejen finančních) důvodů zůstalo na půli cesty a hlavně databázový frontend není dotažený vůbec. A nějak není vůle v tom nějak dál pokračovat. Každopádně, pokud se bavíme o zpoplatňování výsledků či jiných údajů ze soutěží, dostáváme se na tenkou hranici. Když to totiž bylo zadarmo, tak to tvůrci originálního obsahu nějak přecházeli (i když mnohdy se skřípáním zuby), ale ještě na tom vydělávat? Lze to vzít i tak, že pořadatel dělá závody, investuje do toho finance a má zaplacenou skupinu, která ty výsledky udělá, spočítá a zveřejní na pořadatelem určené stránce. Pořadatel chce, aby na tu stránku chodili lidi a dívali se na výsledky, protože tam může prodat reklamu a vrátí se mu část vložených nákladů. Místo toho ale přijde někdo jiný, kdo tyto výsledky jen s minimem nákladů a práce zkopíruje a pak za to ještě chce peníze.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Redakce

Nový příspěvekod lubos » čtv 16.02.2023 18:04

Na tu dobu si pamatuju veeelmi živě. Až tak moc si ale nepamatuju, kolik byla roční platba (že by 100,- Kč?), ale vím jedno, byla to částka i na tu dobu akceptovatelná. Ale to, co se požaduje u zeleného, mně připadá trochu přes hranu přijatelnosti. Odmítám porovnávání s náklady na opulentní Valentýnskou večeři nebo dělení cenou čepovaného piva, a podobné (omlouvám se) zhovadilosti. Pokud se realizuje předplatné, tak si automaticky platím budoucí službu a to s VÝRAZNOU slevou. Nebo alespoň s vidinou takové nabídky, která naprosto obvykle funguje.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Redakce

Nový příspěvekod standak » pát 17.02.2023 06:29

PLuto píše:Každopádně, pokud se bavíme o zpoplatňování výsledků či jiných údajů ze soutěží, dostáváme se na tenkou hranici. Když to totiž bylo zadarmo, tak to tvůrci originálního obsahu nějak přecházeli (i když mnohdy se skřípáním zuby), ale ještě na tom vydělávat? Lze to vzít i tak, že pořadatel dělá závody, investuje do toho finance a má zaplacenou skupinu, která ty výsledky udělá, spočítá a zveřejní na pořadatelem určené stránce. Pořadatel chce, aby na tu stránku chodili lidi a dívali se na výsledky, protože tam může prodat reklamu a vrátí se mu část vložených nákladů. Místo toho ale přijde někdo jiný, kdo tyto výsledky jen s minimem nákladů a práce zkopíruje a pak za to ještě chce peníze.

Pokud tímhle bylo myšleno ewrc-results, tak mi tato reakce přijde s prominutím úplně mimo... Nevšiml jsem si, že by tam byly zpoplatněné výsledky. Jsou zpoplatněné jen rozšířené statistiky, nikoliv výsledky. Pokud jsem ale tvůj příspěvek pochopil špatně, tak se omlouvám.
Stejně tak mi v jednom z předchozích příspěvků přijde úplně mimo srovnávat proč tady to jde zdarma, zatímco "vedle" je to za poplatek. Onlline výsledky jdou na obou webech zadarmo. A to, za co chtějí na ewrc platit, tak autosport vůbec nenabízí. Tohle je snad ještě větší rozdíl než míchání jablek s hruškama...
Nechci v žádném případě rozdmýchávat nějaké konkurenční spory, to mi bylo v této komunitě vždycky proti srsti. Jen nemám rád zavádějící informace. Takže asi tak.
FANS OSEK !!!
standak
N/1
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát 08.11.2013 08:46

Re: Redakce

Nový příspěvekod lubos » pát 17.02.2023 14:56

A kdo tady mluví o srovnávání?? Nevidím a nečtu o nikom, kdo by chtěl něco zadarmo. Nevidím a nečtu, že se reklamuje měsíční platba za resulty!! Ale platit 200,-/měsíčně za statistiky, ... a k tomu ještě mít zobrazované reklamy, to mně připadá MIMO. Jen si myslím, že ona měsíční sazba za dané situace je přestřelená. Jen jsem vyslovil názor, že 8 €/měsíčně je moc, ale 8 €/ročně je zase málo; to chápu. Můj názor je, že 4 €/měsíčně by mohla být masově přijatelná hodnota. A v tomto "rozpoložení" jsem se ptal na zdejší praxi. Toť vše. Ani slovem jsem nesrovnával, to bych si vyprosil. ;)
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Redakce

Nový příspěvekod forde » ned 18.02.2024 10:27

Zdravím,
plánujete přejít na kvalitnější hosting, které umí pracovat s SSL certifikáty na stránkách Autosport.cz, aby stránka již nejela na nezabezpečeném protokolu http://www.autosport.cz/ ale na bezpečném protokolu HTTPS?
forde
A/5
 
Příspěvky: 317
Registrován: stř 29.07.2009 09:17
Bydliště: Wallachian Kingdom

Re: Redakce

Nový příspěvekod John » ned 25.02.2024 13:03

forde píše:Zdravím,
plánujete přejít na kvalitnější hosting, které umí pracovat s SSL certifikáty na stránkách Autosport.cz, aby stránka již nejela na nezabezpečeném protokolu http://www.autosport.cz/ ale na bezpečném protokolu HTTPS?

Ahoj, za SSL a rychlejší web bychom byli sami rádi, kdyby to bylo z čeho zaplatit. Účetně i reálně finančně na běžném účtu jsme bohužel v mínusu. Je to jak psal již Pluto výše a ani já už si nemohu v současné době dovolit dotovat web z vlastních peněz, jako jsem to občas dělával v minulosti.
John
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte 01.01.2008 00:00

Předchozí

Zpět na AutoSport.CZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků