Valašská Rally 2009 [MMČR]

Re: Valašská Rally 2009 [MMČR]

Nový příspěvekod Petr Hejtmánek » úte 31.03.2009 07:15

Honza H. píše:...navýšení počtu pořadatelů na trati a jejich zvýšené proškolování (klidně na jejich zaplacení vybírat vstupné)...

Mám stejný názor, pokud by sa vybíralo vstupné, toš by mohly byt peníze na víc pořadatelů a možná by sa zredukoval aj počet diváků.
"...a při zrychlení tečou slzy dojetí po tvářích vodorovně dozadu" Walter Röhrl
Petr Hejtmánek
A/5

Nový příspěvekod Honza H. » úte 31.03.2009 08:21

Mirek Fric píše:
Karbonyl píše:Tak jako loni na Portugalské rally. Je to tvrdé, ale účinné řešení.

1) Uzavřít pro diváky celou trať by vyžadovalo vysoký počet policistů podél RZ, rozhodně mnohem větší než nyní (s tím se dostáváme i k tomu, že jich je u tratí málo). Nějak nevím, na základě čeho by mě mohl sám pořadatel legálně vyhodit, když budu někde na stráni kus nad cestou. Další věc je, kolik by takové opatření stálo...

3) Až se něco stane a někoho přejedou mimo vyhrazené místo, nebude to pro pořadatele ještě větší problém než nyní, protože nezajistil, že se tam nikdo nedostane ač to byla jeho povinnost? Myslet si, že v praxi celou RZ v ČR lze uhlídat, mi přijde hodně naivní.

Zcela souhlasím s tím, co napsal Mirek,jen 2 drobné poznámky:

ad1) Okamžikem vstupu na RZ (stejně jako např. do šaliny) divák uzavírá s pořadatelem (nepsanou, konkludentní) smlouvu na základě které se zavazuje k dodržování pravidel....legální podklad k příkazům směrem k divákům by tedy byl (pokud tedy nepůjde o náhodného houbaře), v krajním případě pak lze využít i policistů....jenže uhlídejte celou trať....čímž se dostáváme
k ad3): Mirek má naprostou pravdu - z hlediska odpovědnosti pořadatelů za škodu a případně i trestněprávní odpovědnosti je takové řešení opravdu horší.

A ještě jedna poznámka: V praxi se to sice hodně špatně prokazuje, ale teoreticky není nemožné požadovat po konkrétním divákovi/divácích náhradu škody, pokud se kvůli nim zruší RZ (např. pokud by se muselo vracet vstupné, mohl by se požadovat ušlý zisk z nevybraného vstupného).
Honza H.
A/5

Nový příspěvekod vašek » úte 31.03.2009 11:33

A ještě bych v pruběhu erzety náhodně vpustil na trať kontrolní vůz.Ten by vše zkontroloval a po dojetí do cíle erzety dal svolení k pokračování závodu.Došlo by tedy k protahování času,ale když by se stím už dopředu počítalo?Je to jen takový nápad,asi blbost: ;)
vašek
A/5

Nový příspěvekod Miksa » úte 31.03.2009 14:14

a co by udělal kontrolní vůz? Vyhnal diváka dál od trati, kam by se po jeho odjezdu zase vrátil?
....:::::Mirek kecá:::::....
....:::::VESTAKÁMO:::::....
Miksa
N/1

Nový příspěvekod vašek » úte 31.03.2009 14:35

možná nasměroval pořadatele na krytické místo!Nebo rzetu zrušil!
vašek
A/5

Nový příspěvekod Romcek » úte 31.03.2009 17:04

No tak jen, takovej dodatek, asi půlhodinky před startem RZ jsem šli podél trati k retarderum, kde by jsme se bezpečně usadili, když jsem byli v takovym dulku byla to vicemene rovinka lhece zatačejici doleva z kopce a pak se lamala nahoru zas, no a tam projizdel poradatel jel jak prase a jediny co udělal bylo že za te jizdy mavnul rukou at uhnem kdybych čučel jinam tak ani nevim co to projelo. Osobně si ale myslim, že když už jsou blbí lidi tak ti projiždějící pořadatelé by měly být důslednější, ti co stali tak sněma to bylo OK, netlamovali hned a když člověk řekl OK tak to bylo v pohodě, až tušim na jednoho starýho borca ten vypadal že si o sobě hodně myslí:-D A jak už tu padlo, tak by měl pořadatel zastavit RZ když nebude něco OK. Ano v našich končinách by trvalo možna celou sezonu než by ta banda blbů začala myslet a taky než by se začali starat i ostatní lidi aby udělali si udělali mezi sebou pořádek, ale postupně soutěž o soutěže by to dle mě zabralo vic než nějaky pravidla kteří stejně ti tupci budou porušovat.
Romcek
A/5

Nový příspěvekod Romcek » úte 31.03.2009 17:20

Něco mě napadlo, asi je to blbost ale... Co tak udělat v pdf (bo v čem se ty projekce dělaji) třeba jen fotky s nehodama na zavodech( samo jen že diváku a né když havaruje jezdec) a nebo prostě jen email s fotkama a třeba odkazem na videa z těchto havárií a ztvořit z toho řetězoví email a podobný rozesílání. Po netu a emailech líceou všelijaký blbosti tak proč toho nevyužít smysluplně?
Romcek
A/5

Nový příspěvekod ZAVODY » úte 31.03.2009 19:57

vašek píše:A ještě bych v pruběhu erzety náhodně vpustil na trať kontrolní vůz.Ten by vše zkontroloval a po dojetí do cíle erzety dal svolení k pokračování závodu.Došlo by tedy k protahování času,ale když by se stím už dopředu počítalo?Je to jen takový nápad,asi blbost: ;)

Nápad dobrý ale nepoužitelný .Pokud se zastaví RZ na více než 15 min a to jak píšeš se podle mne nestihne tak se musí zrušit RZ to je předpis .
ZAVODY
A/5

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 31.03.2009 20:04

Letos se to zvýšilo na 20 minut za použití plovoucího předjezdce.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ

Nový příspěvekod vašek » úte 31.03.2009 20:18

ZAVODY píše:
vašek píše:A ještě bych v pruběhu erzety náhodně vpustil na trať kontrolní vůz.Ten by vše zkontroloval a po dojetí do cíle erzety dal svolení k pokračování závodu.Došlo by tedy k protahování času,ale když by se stím už dopředu počítalo?Je to jen takový nápad,asi blbost: ;)

Nápad dobrý ale nepoužitelný .Pokud se zastaví RZ na více než 15 min a to jak píšeš se podle mne nestihne tak se musí zrušit RZ to je předpis .

Vše by se dalo popřípadě upravyt ne?
vašek
A/5

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2009