Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Plhus » pon 26.10.2009 20:11

To je dávač :D
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod PLuto » pon 26.10.2009 22:14

Tak jsem napsal krátký článeček o pokutě pro Grzybův tým: http://www.autosport.cz/clanek.php?cl=9405
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod vyshi » pon 26.10.2009 23:52

jen pro zajimavost, kamaraduv dopis vedeni souteze (s jeho souhlasem)

Dobrý den pořadatelé vsetínského sprintu

Letošní sprint byl z diváckého hlediska moc pěkně udělaný. Rychlostní zkoušky se jely na malém prostoru, nechyběly klasické úseky a taky bohatá startovní listina se zvučnými jmény. To vše dohromady znamenalo velký tahák pro diváky, kterých se i přes nepříznivé podzimní počasí sešlo celkem dost a to hlavně, co jsem měl možnost vidět, na diváckém místě "D" RZ 1/3/7, kde se dalo přejít na RZ 3/6.

Tím moje pozitivní hodnocení vpodstatě končí. Na konec RZ 1 jsem přejel z oblíbeného místa ve Vestníku u stodoly. RZ začaly projíždět posádky poháru. Pořadatelům se i přesto dařilo držet diváky na uzdě. Byli to tři mladí kluci. Tímto bych je chtěl pochválit.

Po nafocení pár aut jsem se vydal horní odbočce, která byla součástí RZ 3. Ta už byla v plném proudu. Zde už to tak dobré nebylo. Podle vypáskování místa, jsem pochopil, že zakázaný prostor je na silnici přímo proti přijíždějícím autům od retardéru a také na louce pod odbočkou, kde byla plachta s nápisem zakázaný prostor. Takže jsem se postavil za pásku, která byla natažena zhruba 20 metrů od odpočení po směru RZ a 3-4 metry od tratě (mírně pod její úrovní). Pořadatelé nás tam nechali stát a správně věnovali pozornost opilému vlajkonoši jarinových ultras, který se rozhodl jít po trati směrem k retardéru. Ten byl rázným a přikladným způsobem vyhnán pořadatelem číslo 63 (ještě o něm bude řeč). Do této chvíle bylo vše OK.

Problém nastal na dalším průjezdu této rychlostní zkoušky (RZ 5). Bezbečnostní delegáti, kteří jezdí před předjezdci, většinou to jsou Páni Rosický a Regner (nevím, kdo mluvil z toho vozu), začali "vyhánět" diváky z prostoru, kde jsem stál při předchozím průjezdu já i další diváci. Nevím co přesně jim říkali, protože jsem stál dál. Přišel jsem tedy nic netušíc k pásce v domnění. že se nic nezměnilo oproti předchozímu průjezdu. Projeli všichni tři předjezdci. V tu chvíli nám byla páska odmotána a přesunuta zhruba o dalších 3-5 metrů od odbočení a metr víc pod úroveň tratě. Do té doby neudělali "aktivní" pořadatelé nic (ani nic neřekli). Následovalo 5 ostrých průjezdů, ale až tehdy nám bylo oznámeno, že vlastně stojíme v zakázaném prostoru, a že všicni kromě fotografů, mají tento prostor opustit a přemístit se nahoru nad úroveň tratě. Pořadatelé číslo 61 a 63, ale vůbec ned
okázali rozlišit, kdo z přítomných fotografů má akreditaci a kdo ne. Spíš je zajímalo jestli má někdo velký objektiv na foťáku. Takže skupinky naštvaných diváků se postavilo přímo k cestě a RZ kvůli nim byla pozastavena.

Takže se ptám: Nešlo tomu zabránit včasným a hlavně vhodným označením zakázaného prostoru? Proč to bylo řešeno až při druhém průjezdu (povětrnostní podmínky na trati byly stejné)? Jakto, že proškolený pořadatel není schopen označit zakázaný prostor a rozlišit fotografa s akreditací a bez ní?

S pozdravem
neakreditovaný fotograf, jezdec a fanda rally
Radim H----
Valašské Meziříčí

P.S. Přeji hodně zdaru při přípravě dalšího ročníku Srintrally Vsetín a snad se podaří tyto a jiné mouchy na jinak pěkné soutěži odstranit
PROTON nebo SUBARU, stejně půjdu do baru!
Uživatelský avatar
vyshi
A/6
 
Příspěvky: 1834
Registrován: ned 20.07.2008 13:19
Bydliště: Valmez

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod sloní kýta » čtv 29.10.2009 15:10

taky jsem byl ve Vsetíně: http://slonikyta.rajce.net/rally_Vsetin_09
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Mates » čtv 29.10.2009 15:38

https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod vyshi » čtv 29.10.2009 15:42

kyto, ten posledni prujezd si byl kde?

jinak vcera sem slysel michalikovu prihodu od radima oravy, vytekla jim kapalina a auto zabrdilo jen jednou pulkou, tak se pry pretocili tak ze jeli pozadu a pak se otocili zpatky a primo proti kladam, a ze to palic strhl na svuj bok..

a ten snih na ktery si stezoval petak, tam pry rozhodil silvero
PROTON nebo SUBARU, stejně půjdu do baru!
Uživatelský avatar
vyshi
A/6
 
Příspěvky: 1834
Registrován: ned 20.07.2008 13:19
Bydliště: Valmez

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod sloní kýta » čtv 29.10.2009 15:45

vyshi píše:kyto, ten posledni prujezd si byl kde?

nad stodolou, po odbočení (místo našeho parkování) asi 200m
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Würth Partr Rally Vsetín 2009 [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 03.11.2009 02:18

Video:

Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Předchozí

Zpět na Sezona 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků