Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod pupek » pon 16.07.2012 08:33

Ahojte, mám takovou myšlenku k Martinově nehodě. Stále na to musím myslet a v hlavě mě šrotují různé proč. Ta trať byla součástí shakedownu – nevím kolikrát Martin testovací zkoušku absolvoval (tady mě prosím doplňte nebo opravte) ale jestli jí jel řekněme 3x, 4x plus tréninkové jízdy, tak před ostrým průjezdem ji měl najetou cca 5x. Byla to hodně dobře zapamatovatelná rychlostka (možná konec byl nepřehledný) a osudné místo bylo určitě nejnepříjemnější z celého úseku. Palba z vesnice-rychlá levá do rychlé pravé s terénní vlnou (horozontíkem) a pak ona levá proti aleji statných topolů. Každý asi uzná že při opakovaných průjezdech se hranice brzdných stop a držení plynu znatelně posouvá a jestli proti pátku bylo v sobotu mezi stromy trochu vlhko…? Je to taková moje myšlenka, kterou jsem musel nějak ventilovat. Na sprintech se zakazují třetí průjezdy rychlostkama a tady se jelo na jedné trati opakovaně (ano i v Hustopečích se jel shakedownu jako součást rychlostky-Krumlov taky, ale tam výstaviště je taková opravdu rozehřívána).
Upřímnou soustrast všem pozůstalým, budeš nám chybět Bohoušku.
pupek
N/1
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 21.07.2009 12:22

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod alexus » pon 16.07.2012 08:50

Před Craigem Breenem smekám, je toho letos bohužel moc, až si člověk říká jak je to možné ?
alexus
A/5
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned 24.02.2008 20:24

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 16.07.2012 09:09

pupek píše:Ahojte, mám takovou myšlenku k Martinově nehodě. Stále na to musím myslet a v hlavě mě šrotují různé proč. Ta trať byla součástí shakedownu – nevím kolikrát Martin testovací zkoušku absolvoval (tady mě prosím doplňte nebo opravte) ale jestli jí jel řekněme 3x, 4x plus tréninkové jízdy, tak před ostrým průjezdem ji měl najetou cca 5x. Byla to hodně dobře zapamatovatelná rychlostka (možná konec byl nepřehledný) a osudné místo bylo určitě nejnepříjemnější z celého úseku. Palba z vesnice-rychlá levá do rychlé pravé s terénní vlnou (horozontíkem) a pak ona levá proti aleji statných topolů. Každý asi uzná že při opakovaných průjezdech se hranice brzdných stop a držení plynu znatelně posouvá a jestli proti pátku bylo v sobotu mezi stromy trochu vlhko…? Je to taková moje myšlenka, kterou jsem musel nějak ventilovat. Na sprintech se zakazují třetí průjezdy rychlostkama a tady se jelo na jedné trati opakovaně (ano i v Hustopečích se jel shakedownu jako součást rychlostky-Krumlov taky, ale tam výstaviště je taková opravdu rozehřívána).
Upřímnou soustrast všem pozůstalým, budeš nám chybět Bohoušku.


Pokud si pamatuju, tak právě proto bylo ještě nedávno zakázáno jezdit rychlostní zkoušku po trati shakedownu ve stejném směru (šlo zažádat o výjimku). Nevím přesně, před kolika lety se tohle pravidlo zrušilo.

Na druhou stranu je potřeba říct, že jsou i státy, kde není omezený počet průjezdů vůbec. Třeba při TAC rally v belgickém šampionátu se každá RZ jezdí čtyřikrát. V Itálii při závodech Ronde také...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod subo » pon 16.07.2012 09:42

Ta vložka opravdu neměla moc smysl. Velmi krátká, zejména v té první půli, kde se jel shakedown extrémně rychlá a buď mezi domy nebo v aleji. Asociace jezdců byla proti pořádání této vložky. Máš pravdu, že kdokoli tam jede už poněkolikáté, posouvá limity stále dál. I za tou vesnicí to v podstatě šlo pořád držet a ta levá šla s lehkým odvrkutím. Každopádně všichni víme, že ta hranice je strašně tenká. Strašně mě to mrzí, domnívám se že to bylo tentokrát zbytečné. Byť jsme všichni zodpovědni za to jak jedeme, nikdo jiný.


pupek píše:Ahojte, mám takovou myšlenku k Martinově nehodě. Stále na to musím myslet a v hlavě mě šrotují různé proč. Ta trať byla součástí shakedownu – nevím kolikrát Martin testovací zkoušku absolvoval (tady mě prosím doplňte nebo opravte) ale jestli jí jel řekněme 3x, 4x plus tréninkové jízdy, tak před ostrým průjezdem ji měl najetou cca 5x. Byla to hodně dobře zapamatovatelná rychlostka (možná konec byl nepřehledný) a osudné místo bylo určitě nejnepříjemnější z celého úseku. Palba z vesnice-rychlá levá do rychlé pravé s terénní vlnou (horozontíkem) a pak ona levá proti aleji statných topolů. Každý asi uzná že při opakovaných průjezdech se hranice brzdných stop a držení plynu znatelně posouvá a jestli proti pátku bylo v sobotu mezi stromy trochu vlhko…? Je to taková moje myšlenka, kterou jsem musel nějak ventilovat. Na sprintech se zakazují třetí průjezdy rychlostkama a tady se jelo na jedné trati opakovaně (ano i v Hustopečích se jel shakedownu jako součást rychlostky-Krumlov taky, ale tam výstaviště je taková opravdu rozehřívána).
Upřímnou soustrast všem pozůstalým, budeš nám chybět Bohoušku.
subo
Rally škola
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16.07.2012 09:35

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod Miloš-V » pon 16.07.2012 10:36

Ve sprintech se zakazují třetí průjezdy? Vždyť letos už se třetí průjezd ve sprintu několikrát jel, mimo jiné i třeba naposledy v Krkonoších.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod PLuto » pon 16.07.2012 10:41

Třetí průjezdy nejsou výslovně zakázané, ale nedoporučují se. V řádech je řečeno, že jeden úsek se můžet jet vyjímečně i třikrát. Krkonoše původně neměly v plánu třetí průjezd, ale museli relativně krátce před soutěží sáhnout do tratě a už nebyl čas ani prostor něco dalšího vymýšlet.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod RihaL » pon 16.07.2012 10:57

Letos na Valašce poslední 2 RZ a úsek okolo přehrady se jel 4x a to taky nepatří k těm nejlehčím ( viz. řada jezdců by mohla vyprávět :)
RihaL
A/5
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob 21.11.2009 01:18
Bydliště: Zubří , Praha

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod Melmisek » pon 16.07.2012 12:46

Rozmýšlel jsem se, jestli mám něco napsat nebo ne. Já jsem u té nehody byl, viděl jsem to. Můžu Vám říct, že to pro mě nebylo nic příjemného a všichni jsme tam stáli jak opaření, bylo nás tam cca 15-20. Jelikož jsem viděl hlavně příjezd do té zatáčky, Máca měl opoti ostatním jinou stopu a do brzd šáhl až téměř v zatáčce a to pouze levou nohou. To hrobové ticho po náraze bylo nepřijemné, stejně jako pohled na auto. V tu chvíli byl na místě pouze jeden velice starý pořadatel, který nebyl schopen jakékoliv akce. Jeden z diváku šel ihned za Bohoušem (zřejmě zdravotník) a my jsme šli brzdit Jarka Orsáka, který jel za Mácou. U jarka a jeho spolujezdce musím smeknout, odvedli kus výborné práce a vše organizovali do přijezdu záchranářů. Než záchranáři přijeli, vyndali jsme Bohouše z auta, které jsme nejdřív museli povalit na levý bok, jelikož tam byl zaklíněn. Máca z auta, ku překvapení nás všech, vylezl sám. Pro nás pro všechny to byl velice nepříjemný zážitek a můžu říct, že tu scénu budu mít v očích asi dlouho, nikdy jsem nic takového neviděl. Zmínky, které proběhly v médiích, že se něčeho lekl (zvěř, diváci) není pravda, na trati v tu dobu nebylo nic.

PS: Omlouvám se Plutovi za zmatečný telefon, ale byl jsem v tu dobu sám v šoku.
...ŠkodaUltrasGang...
Uživatelský avatar
Melmisek
N/2
 
Příspěvky: 763
Registrován: ned 25.01.2009 22:08
Bydliště: Pribram

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod Ondra WRC » pon 16.07.2012 18:56

Pro ilustraci pouze pár fotek z tragické Bohemky a RZ 2: http://ondik.rajce.idnes.cz/Rally_Bohemia_2012/
Jinak jak už zde bylo mnohokrát řečeno, tak i my jsme se v pátečním servise setkali s mnoha ohlasy, že Dneboh je úplně zbytečná RZ a nikdo ji nechtěl jet. Je smutné, že to nakonec takto skončilo. Bohouš byl moc přátelský člověk....všem bude moc chybět.....
Ondra WRC
N/4
 
Příspěvky: 2588
Registrován: pát 26.06.2009 12:13

Re: Rally Bohemia 2012 [MMČR]

Nový příspěvekod RihaL » úte 17.07.2012 11:33

Dovolím si zde zkopírovat něco z ewrc.cz ( pokud se to sem nehodí tak to prosím smažte )

Pomoc rodině Bohouše Ceplechy
Odešel závodník, kamarád, ale hlavně táta od rodiny, která potřebuje pomoci. Prosíme proto, abyste zvážili vaši pomoc přímo pozůstalé rodině Bohuslava Ceplechy. Se svou životní partnerkou Věrou Bernatovou měli dvě děti, kterým náš sport vzal tátu. Vzhledem k tomu, že nechceme, aby pomoc šla přes jakéhokoliv prostředníka a byla věnována přímo rodině, uveřejňujeme zde číslo účtu přímo na paní Věru Bernatovou.
Číslo účtu: 1875358093/0800
Děkujeme každému, kdo pomůže.
RihaL
A/5
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob 21.11.2009 01:18
Bydliště: Zubří , Praha

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků