RallyShow Uherský Brod [volný]

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod Chorda » čtv 15.11.2012 12:17

"S návazností na předchozí diskuzi - takže po místních budu chtít nejen to, aby zůstali zavření doma, ale kdyby nedejbože chtěli vylézt ven, tak ještě i poplatek? To asi ne."
Ale to by se snad také dalo lehce zařídit. Rally se obvykle nejezdí po metropolích, ale po menších vesnicích, tak co třeba dát starostovi za to, že povolil konání rally v obci dát pro místní adekvátní počet volných vstupenek. ;) A nejsem samozřejmě tak naivní, abych si myslel, že se podaří, aby zaplatili všichni diváci po celé délce RZ, to se ostatně nedaří ani na MS v Německu precizním němcům. Co se týče soukr. pozemků, to je sice docela problém, ale věřím, že většina komunikací v obci patří obci a mnoho pozemků také, takže, když si jistý nejmenovaný pivovar může ohradit celé náměstí a vybírat zde poměrně mastnou částku za hudební produkci, bylo by to snad také řešitelné. A zastavování aut na příjezdu - myslím, že třeba na Barumce se to již děje s tím, že je zde zákaz vjezdu, který neplatí pro diváky rally.
GO, PETTER, GO
Uživatelský avatar
Chorda
A/5
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 11.11.2009 10:29
Bydliště: Humpolec

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 15.11.2012 13:51

PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod Chorda » čtv 15.11.2012 15:20

Já sice nevím kdo je Markéta Lukášková, ale díky za ni.
GO, PETTER, GO
Uživatelský avatar
Chorda
A/5
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 11.11.2009 10:29
Bydliště: Humpolec

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod pelikan » pát 16.11.2012 10:21

Mates píše:Plhus volal po mém názoru, OK, tady je(i když jsem jej zveřejnil již několikrát a Harykův článek jsem mu v malinko jinačí podobě se stejným významem poslal do zpráv ještě předtím, než tu něco zveřejnil ;) .)

Nezlobte se na mě, ale každá inteligentní svéprávná osoba si již v 7 letech(tolik měla nejmladší z obětí), dokáže přečíst a vyhodnotit situaci, že se přece v ZAKÁZANÉM PROSTORU nesmí stát! To by napadlo jen pitomce, nebo jako v tomto případě sebevraha...ty dívky stály metr od cesty v místě, kde se jelo nějakých 160km/h, takový kousíček od cesty a to navíc byly na závodech poprvé...stoupnuli byste si tam Vy? Nebo nechali byste tam stát své děti? Nezlobte se na mě, ale tohle je vina jejich a zákonných zástupců, takže by otec oběti měl spíš začít u sebe a zpytovat svědomí, než házet špínu na tento ačkoliv nebezpečný, tak překrásný sport! A oni ještě žalují pořadatele, jsou normální? Cedule zakázaný prostor tam opravdu nebyla jen pro srandu králíkům...Hezký den


Tu pasáž o sedmileté holce, která dokáže vyhodnotit takovouto situaci doufám nemyslíš vážně? Jen tak se zeptátm kolik ti je a uvědomuješ si, že v sedmi letech možná chodila do první třídy nejvíc však do druhé!
Psal jsem svůj názor i jinde tak to zkusím hodit i sem. Sice trochu pozdě, ale co už. Ano holky udělali chybu to je jasné, ale zaříkávat se zdravým rozumem v tomto případě je podle mě blbost. My kdo chodíme na rally si dokážeme stoupnout snad i bez vypáskování, ale páskovat se musí zvláště pro ty kdo se o rally nezajímají. Kdosi mi v jiné diskuzy odpověděl, že cedule musí v daném místě stačit protože to nebylo ofiko divácké místo, ke všemu bez jiné přístupové cesty než z vesnice. Co z tohoto vyčtu já? Pokud je místo trochu zajímavé zabloudí tam pár zapálených fans + místní a pokud atraktivní není tak snad jen ti místní? A ti musí dostat správné informace jak se chovat. Od koho? Od pořadatele. Zkus mi říct kdo z těchto lidí stojí dobře? http://www.ewrc.cz/ewrc/image_browse.php?id=92740 (letošní Pačejov)
Dávám to sem proto, že stát za páskou automaticky neznamená, že stojím dobře a že je podle mě třeba lépe definovat co je zakázaný prostor. Kde začíná a kde končí. V řádech to možná napsané je, ale ani já jsem ty řády nečetl a to chodím na rally nějakých 30let (fuj to je hrozný číslo).
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod PLuto » pát 16.11.2012 13:02

Je lepší vymezit zakázaný prostor cedulí než páskou. Když se totiž někde dá páska, tak si lidi stoupnou hned za ní (nebo když je daleko, tak před ní). Třeba v takovém Španělsku se snaží mít dva druhy pásek - červenou jako zakázaný prostor a zelenou jako divácké místo. Ale nechápou to tam pořádně ani fanoušci rally, natož ti náhodní či nepravidelní...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod Chorda » pát 16.11.2012 13:22

Ony ty dvě barevně odlišené pásky (např. zelená a červená) nejsou špatný nápad. Např. kdyby nebezpečná místa byla zapáskována červenou páskou s nápisy "Zákaz stání!, Nebezpečí úrazu!, Zakázaný prostor!" a "divácká místa zelenou s nápisy Divácký prostor. bylo by to srozumitelné i těm, kdo jsou na rally poprvé.
GO, PETTER, GO
Uživatelský avatar
Chorda
A/5
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 11.11.2009 10:29
Bydliště: Humpolec

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod Karbonyl » pát 16.11.2012 13:34

Systém dvou pásek je úplně na houby, protože jak píše Pluto - člověk vidí pásku, tak si automaticky stoupne k ní, jakože dál už nemůže. Ale už nestuduje, jakou má barvičku, nebo co je na ní napsané, protože (celkem oprávněně) třeba předpokládá, že je na ni jen nějaký sponzor, který ho nemusí zajímat. Zkušenosti ze Španěl hovoří jasně, naprosto to nefunguje (na tom červeném mlíku je napsáno Prohibido Publico):

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod Vita Houst » pát 16.11.2012 14:11

Karbonyl píše:Systém dvou pásek je úplně na houby, protože jak píše Pluto - člověk vidí pásku, tak si automaticky stoupne k ní, jakože dál už nemůže. Ale už nestuduje, jakou má barvičku, nebo co je na ní napsané, protože (celkem oprávněně) třeba předpokládá, že je na ni jen nějaký sponzor, který ho nemusí zajímat. Zkušenosti ze Španěl hovoří jasně, naprosto to nefunguje (na tom červeném mlíku je napsáno Prohibido Publico):


Reseni bude zrejme zapaskovat prostor a ne dat jednu pasku.
Vita Houst
Rally škola
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12.11.2012 15:13

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod zajic » pát 16.11.2012 15:34

pelikan píše:Tu pasáž o sedmileté holce, která dokáže vyhodnotit takovouto situaci doufám nemyslíš vážně? Jen tak se zeptátm kolik ti je a uvědomuješ si, že v sedmi letech možná chodila do první třídy nejvíc však do druhé!
Psal jsem svůj názor i jinde tak to zkusím hodit i sem. Sice trochu pozdě, ale co už. Ano holky udělali chybu to je jasné, ale zaříkávat se zdravým rozumem v tomto případě je podle mě blbost. My kdo chodíme na rally si dokážeme stoupnout snad i bez vypáskování, ale páskovat se musí zvláště pro ty kdo se o rally nezajímají. Kdosi mi v jiné diskuzy odpověděl, že cedule musí v daném místě stačit protože to nebylo ofiko divácké místo, ke všemu bez jiné přístupové cesty než z vesnice. Co z tohoto vyčtu já? Pokud je místo trochu zajímavé zabloudí tam pár zapálených fans + místní a pokud atraktivní není tak snad jen ti místní? A ti musí dostat správné informace jak se chovat. Od koho? Od pořadatele. Zkus mi říct kdo z těchto lidí stojí dobře? http://www.ewrc.cz/ewrc/image_browse.php?id=92740 (letošní Pačejov)
Dávám to sem proto, že stát za páskou automaticky neznamená, že stojím dobře a že je podle mě třeba lépe definovat co je zakázaný prostor. Kde začíná a kde končí. V řádech to možná napsané je, ale ani já jsem ty řády nečetl a to chodím na rally nějakých 30let (fuj to je hrozný číslo).


Zajímavý dotaz, pokusím se odpovědět a případně mě někdo doplňte. Je-li cedule "zakázaný prostor" je možné stát až za nejbližší pevnou překážkou (terénní val, zeď). Na fotce tedy dle této definice (slyšel jsem ji v poslední době od někoho fundovaného, sám jsem v tom tápal) lidé dobře nestojí. Nicméně stojí správně dle zdravého rozumu - od trati dokopce, relativně daleko (za cedulí) a nejedná se o extrémně rychlé místo (fotil jsem patrně ze stejného místa jako autor fotky). Páska je tam využita spíše k přehrazení polní cesty, jakožto teoretického přístupu do RZ. Takto se zaslepují polňačky, odbočky i vjezdy do domů.
zajic
Rally škola
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 15.12.2011 22:10

Re: RallyShow Uherský Brod [volný]

Nový příspěvekod znt » pát 16.11.2012 15:42

Nepoznal někdo co to bylo za zkušeného jezdce co jezdil 15 let rally, který byl včera večer na Primě ve zprávách? :D
2001 - 2010 Lada VAZ žiguli 2103 -> 2010 - 2015 Škoda Felicia Kit Car (imitace) -> 2012 - ? Škoda Fabia RS
Uživatelský avatar
znt
A/5
 
Příspěvky: 150
Registrován: pát 27.03.2009 20:35
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků