Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Plhus » čtv 26.06.2014 15:27

Walach píše:Možná poslední věc... v jeho pozici, má tohle Venca zapotřebí? :) Myslím že to tam poslal zcela záměrně, pokud mě oči neklamou


"Největší Čech" prostě sedí...typicky české...
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Miloš-V » čtv 26.06.2014 16:11

Já bych to nechal, stejnou fintu předvedl na Barumce loni Černý, a řada jiných jinde. Orsák jednou dokonce fingoval na Vysočině výlet do pole, aby si zkrátil trať o víc jak sto metrů (a vyhrál tehdy soutěž absolutně, myslím). Pokud se při tom netrhají pásky a nepřejíždí katovací kolíky, je to podle mně regulérní nástroj boje - koneckonců oni při tom také musí řešit dilema, zda riskovat kvůli pár vteřinám defekt, ne-li něco horšího...
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 26.06.2014 16:15

Na tom Semetíně podle mě loni kolík byl...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Karbonyl » čtv 26.06.2014 16:34

Konkrétně u Černého byl katovací kolík a navíc celá ta "jeho" zatáčka byla v itíku jako křižovatka...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 26.06.2014 17:52

Miloš-V píše:Já bych to nechal, stejnou fintu předvedl na Barumce loni Černý, a řada jiných jinde. Orsák jednou dokonce fingoval na Vysočině výlet do pole, aby si zkrátil trať o víc jak sto metrů (a vyhrál tehdy soutěž absolutně, myslím). Pokud se při tom netrhají pásky a nepřejíždí katovací kolíky, je to podle mně regulérní nástroj boje - koneckonců oni při tom také musí řešit dilema, zda riskovat kvůli pár vteřinám defekt, ne-li něco horšího...


Já bych to rozhodně nenechával. I vloni na Semetíně to Černému neprošlo jen tak, byť to skončilo "jen" napomenutím. Nesrovnával bych to ani s tím Orsákem, který si výletem do pole nezkrátil trať, ale prodloužil (to pole bylo až za letmým cílem). Tohle byl ale jasný a vědomý pokus o zkrácení tratě, bez diskuzí podvod.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Haryk » čtv 26.06.2014 18:36

Plhus píše:"Největší Čech" prostě sedí...typicky české...

nejsem zas tak velkej nacionalista, aby to se mnou hnulo, ale i tak bych našel spoustu "skvělých" výkonů tvých krajanů a na Barumce si o nich můžeme porozprávět :)

PLuto píše:Já bych to rozhodně nenechával. I vloni na Semetíně to Černému neprošlo jen tak, byť to skončilo "jen" napomenutím. Nesrovnával bych to ani s tím Orsákem, který si výletem do pole nezkrátil trať, ale prodloužil (to pole bylo až za letmým cílem). Tohle byl ale jasný a vědomý pokus o zkrácení tratě, bez diskuzí podvod.

slovy již zmíněného generálního sekretáře: záleží na tom, jak v tom místě byla definována trať v itíku ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod -xp- » čtv 26.06.2014 21:11

Když jsem byl poprvé na Jänneru, tedy v roce 2003, bylo to celé na blátě a na první erzetě, kde jsem se byl podívat, takhle zkracovali přes pole zatáčky kompletně všichni (tehdy to byli Rakušani, MČR se tam ještě nejelo). Tak jsem si nějak taky od té doby zvykl, že se takhle ve střední Evropě jezdí a konkrétně v různých esíčkách mezi polema jsem to viděl od té doby už nesčíslněkrát od leckoho. Jak jsme tehdy říkali na tom Solowovově krácení sizatáčky ve Sluškách - příště by tam měli položit pořadatelé na dobu soutěže panel a oni by si to závodníci pak rozmysleli. Jinak se dostaneme vždycky do stavu, kdy budeme řešit co už je a co ještě není nepovolené cutování...
-xp-
A/5
 
Příspěvky: 354
Registrován: pon 31.03.2008 11:18

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 26.06.2014 23:55

Na místě, kde to tehdy prováděl Solowow, to již v dalších letech bylo ošetřeno. A já vědět o takovémhle místě, kde někdo podobným způsobem katuje, tak tam osobně přinesu velké kameny. Něco trochu jiného je katování v tom smyslu, jak se jezdí třeba na Ypres (třeba tu http://www.autosport.cz/img/fotografie/ ... 22bfcc.jpg) a jednoznačným podvodným zkrácením, co předvedl Emil.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod Tomáš » ned 29.06.2014 21:49

Tak zrovna teď v Polsku se ukázalo, že když je zájem, tak nedovolené zkracování trestat lze. Žádné učené a složité debaty nad tím, co je a co není katování, není potřeba vést. Prostě když už nejsou ani dvě kola na cestě a když už to je tak evidentní (Mikkelsen, Triner, ...), tak je to za hranou. Samozřejmě, že kdo se v tom bude chtít štourat, tak může do nekonečna - jak moc mají být ty dvě kola na cestě? úplně nebo jen částečně? ..., to bychom ostatně nebyli v českých (a samozřejmě i moravských či slezkých, ať nepropuknou zbytečné vášně) luzích a hájích. Každopádně takové případy je nutné trestat, a to klidně i po závodě, byť jsou of. výsledky uzavřené. Je na to pravidlo o nesportovním chování, takže proč si dotyčného třeba dodatečně nepředvolat a klidně mu dát i nějakou symbolickou pokutu.
Ono u takových "velkých" kluků jako je Mikkelsen může být i 5000 euro směšnou částkou, tím potrestáním se ale jasně říká, že něco takového se netoleruje a příště to také může být za bolestnější (časovou) penalizaci.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MMČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » ned 29.06.2014 22:10

To Tomáš: Mikkelsen nedostal jen těch 5000 Euro, ale i podmínečný vyloučení (nebo jak to nazvat) z konkrétní soutěže do konce sezony WRC 2014, pokud se to bude opakovat.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron