Partr Rally Vsetín [RSS]

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod sloní kýta » pát 23.10.2015 22:28

Walach píše:... zretardérované...

Opravdu jsi napsal toto? Nechci Ti vkládat do úst slova, ale nechtěl jsi prostě jen napsat RETARDOVANÉ pořadateli? ;)
Ale vidím dobře, že já, Walach, Gonzo, Mlaďoch Mates, mluvíme stejnou řečí?
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod Mirek Fric » pát 23.10.2015 23:48

PLuto píše:Strach...


Jenže výsledek toho srachu je přesně opačný než pořadatel chce. jak píše Walach, lidi potom lezou jinam, protože v těch bezpečných místech se na to nedá koukat. Věř mi, že i na Vaší BR se dalo v pohodě stát na místech, kde to byo o hubu a v mnoha případech tam došel dav (občas opilých) diváků jen proto, že v kose o kus dál to stálo za starou belu.

Já to moc nechápu. V minulosti jsem na tohle téma měl párkrát rozhovor s Jeňou a pamatuju se moc dobře, jak mi on sám kdysi zdůrazňoval, že přesně tohle je špatně na Ypres, kde jsou absurdně vymlíkovaná téčka, kde vůbec nic nehrozí a totální volnost všude jinde. Za těch pár let od té doby se ale Barumka posunuje přesně tímhe směrem.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod sloní kýta » sob 24.10.2015 01:02

Opravdu jsi napsal toto? Nechci Ti vkládat do úst slova, ale nechtěl jsi prostě jen napsat RETARDOVANÉ pořadateli? ;)
Ale vidím dobře, že já, Walach, Gonzo, Mlaďoch Mates, mluvíme stejnou řečí?[/quote]
+ Tak snad i Mirek...
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod gonzo » sob 24.10.2015 07:28

Už jsme tohle taky párkrát řešili, kde relativně bezpečná, pomalá a divácká místa jsou nesmyslně vypáskovaná a rok od roku se pásky posunují dále a ženou diváky jinam, na rychlá místa, kde potencionální havárka může mít daleko horší následky. Pak sedí 4-5 m u cesty ,kde se příjíždí v omezovači (Kopáček).
Pluto: Strach nevím, spíše už je to histerie a někdy spíše strach z popíraní fyzikálních zákonu.
Tak jsem si ještě vzpomněl na Barumku, kde v úseku u "JZD" v Oldřichovicích v pravém vracáku těsně před tím stáli vlevo diváci a kousek nad tím se přijíždělo velkou rychlostí a katoval se tam kanál. Některé auta to pěkně rozhodilo a pokud by je to tam nakoplo více a šli tam přes boudu, tak by tam byly asi pěkné jatka. http://www.mediasport.cz/rally/onboardy/8037.html čas 7:02-O4.
gonzo
N/3
 
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 01.01.2008 19:16
Bydliště: Napajedla,Jaroslavice

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod Haryk » sob 24.10.2015 07:30

PLuto píše:Strach...
tak tohle jsi trefil skoro přesně, ale je to spíš předposranost a neschopnost říkat a dělat věci narovinu, takže se alibisticky schováváme za cedule a pásky :(
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod Tomáš » sob 24.10.2015 07:35

Jen aby bylo jasno: Pluto není ten, který současný stav obhajuje, nýbrž vysvětluje. Bavili jsme se spolu po Vsetíně s ještě jedním člověkem, který se stará o trať a bezpečnost a Pluto byl se mnou v pozici, který současný stav posouvání pásky každý rok a metr dále také kritizuje.
Uváděl jsem tomu člověku absurdní případ z Jeseníků: RZ Ecce Homo - 2 km po startu místo u prvního retardéru. Je tam tribuna, na které se sedí při Ecce Homo a formule tam lítají 150-180 km/h (pochopitelně žádný retardér). Při rally je toto místo za páskou a tedy se využít nemůže!! Místo opodál, kde jsem na zídce seděl pohodlně ještě před rokem, bylo teď půl metrů za páskou a tedy nic. Odpověď na to, jak je to možné, bylo - při závodech do vrchu se žádný smrťák nestal, při rally 10 mrtvých během 4 let. Takže to je ten rozdíl. Strach, kolikrát přehnaný a nesmyslný, pořadatelů (jak píše Pluto), aby se nic takového neopakovalo ...
Letos jsem byl na 8 z 11 českých mistráků na dejme tomu cca 40 místech. Polovina byla v pohodě, druhá půlka špatná až úplně o ničem. Chce to ale místa hledat, vyhýbat se pokud možno diváckým místů, přitom spoléhat se na zkušenosti z minulých let je zbytečné. Tam, kde bylo pěkné místo před dvěma roky, je to letos klidně zabité páskou o 5 metrů dále. Pak je ještě varianta jezdit do ciziny. Zní to možná trochu divně, ale kolikrát se vrátím víc nadšený z Rajdu Barborky (polský Puchar) a za jeden den tam toho uvidím stejně nebo ještě víc než na jednom dni barumky. Bohužel, ale je to tak ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod pelikan » sob 24.10.2015 18:20

Strach resp. předposranost,souhlas. Ale důvodem není ani tak ten zmařený život,ale to co bude následovat. Protože ryba smrdí od hlavy i ta předposranost začíná v těch místech tedy v Opletalce. Nevšiml jsem si, že by se nadřízený orgán nějak zastal pořadatele nebo jezdce v případě průšvihu. Vymýšlí se často věci které problém neřeší(rallycamp) místo,aby se prosadila třeba úprava legislativy,která ochrání pořadatele v případěproblému.Je zajímavé,že v případě kdy měla legislativní změna naplnit kasu (eRznačky) tak to šlo jak na drátkách.
Vím jsem naivní,ale štve mě jak si lidi kolem rally nechají shora s.rát na hlavu(zakazování a zase povolování různých aut).
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod kondec » ned 25.10.2015 20:08

Pánové dovolím si napsat několik slov k tématu, i když jsem si slíbil že již nebudu na nejrůznější fóra přispívat. Nechci tady kopírovat co kdo řekl za omyl, hloupost, nepochopení atd. Čemu pravděpodobně zcela zásadně nerozumíte je skutečnost, že se pohybujeme v nějakém právním státě a tomu se musíme přizpůsobit. Jsou státy, kde to mají pořadatelé v tomto směru snadnější, ale jsou i státy, kde je to ještě horší jak u nás.
Nějak se záhadně shodujete v tom, že se pásky každoročně posunují dále od tratě. To je kravina. Je možné, že se to někde opravdu stane, ale rozhodně to není trend a v posledních dvou letech je naopak vidět snaha najít pro diváka bezpečné místa blíže k autům. Co však musíte pochopit je skutečnost, že za přípravu každé RZ někdo konkrétní odpovídá a nikdo nemůže takového člověka nutit, aby páskování upravil jinak než cítí. V poslední době je obrovský problém najít řadové pořadatele, natož odpovědné činovníky každé rychlostní zkoušky. Takže pokud to opravdu chcete změnit, není nic jednoduššího, než se přihlásit nějakému pořadateli rally a vyzkoušet si tu práci na vlastní kůži. Uvidíte, že v okamžiku kdy budete za konkrétní RZ odpovídat, bude Vás pohled trochu jiný.
Ale souhlasím s tím, že v některých místech se opravdu páska objeví trochu dále než by měla. Jsou to však místa ojedinělá, která tady propíráte a pak to vypadá, že se tak děje na všech místech. Možná než o tom diskutovat na fóru, je možné se sejít (aspoň pro ty okolo Zlína) a probrat konkrétní místa za letošní rok. Já si rád vyposlechnu zpětnou vazbu od diváků profesionálů a pokusím se vám některé věci vysvětlit - pokud budu schopen.
kondec
N/1
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 25.10.2015 19:48

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod Tomáš » ned 25.10.2015 21:47

Martine, určitě se necítím jako divák - profesionál (za divání se na auta mi ještě nikdo nikdy nezaplatil ...). Každopádně říct ti o pár opravdu nesmyslně vypaskovaných místech nemám problém. Jen mám obavu, jestli to bude mít nějaký pozitivní dopad. Právě proto, že si uvědomuju právní stránku věci a je mi jasné, že v Česku jsou všichni po tom, co se stalo, logicky "připosraní" (to nemyslím ve zlém). Organizovat soutěž s vědomím, že v případě průseru mám prokurátora na krku (sám dobře víš, o čem hovořím) není žádný med ...
Jedno místo (RZ2/6) na Jeseníkách už jsem tu popsal, další např. na barumce u příjezd k vracáku u hradu (vnitřní strana zatáčky, vyvýšené místa, přesto až za třetí řadou stromů), další ti popíšu osobně. Že se pásky posouvají stále dozadu je fakt, nikoliv kravina. Letos třeba na Vsetíně odbočení v Jasénce (o 2 metry zpět - porovnávám s předloňským ročníkem).
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Partr Rally Vsetín [RSS]

Nový příspěvekod Walach » ned 25.10.2015 22:43

play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2015

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků