Orlen Rally Poland

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 00:02

Primárně jde o to, že páska bývá obvykle tak daleko, že lidé poté chodí do nebezpečných míst ve kterých nedávají příliš pozor...viz. seděl před mlíkem nad cestou. Co si budeme nalhávat, třeba na letošní Valašce jsem lidi viděl stát daleko hůř než v Polsku, protože např. na RZ Lešná byla páska snad na dvou až třech místech a lidé pak hledali a stáli v šílených místech.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3996
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 04.07.2017 00:07

Takže ji tam po vzoru Polska radši nedáme vůbec :) Toto je věčné téma, ohledně situace v ČR si myslím, že je to zase rok od roku lepší a není nutné si brát Mikolajki jako vzor. Protože tam ten průser přijde, FIA pak řekne "no né, jak se to mohlo stát?!", zruší WRC, místo nich pár let pojedou R5ky a problém tím bude vyřešen...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9471
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 00:11

Přečti si znova mou původní zprávu, psal jsem "neříkám, že bychom se měli řídit podle Polska". Tvrdím, že směr jakým se vydaly Hustopeče je směr správný, tam je svět ještě v pořádku, naopak třeba Valaška/Barumka každý rok posouvá pásku na tradičních místech dál a dál, vloni po průjezdu několika RZ jsem opravdu dost vážně uvažoval nad tím, jestli na Barumku vůbec má cenu jet, nakonec jsem ji celou prostál v zakázaných prostorech a byl jsem spokojený, ale tohle není cesta jakou by se mělo jít. To ale k Polsku úplně nepatří, ano v Polsku je k průseru vždy jen kousek, ale takových rally je v MS více, kór teď s novými WRC pokud jede někdo jako Tanak bez křídla totální flatout...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3996
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 04.07.2017 17:58

Ad Polsko: Osobně jsem nebyl, každej rok nechápavě kroutim hlavu nad tim, co tam ty lidi potažmo pořadatelé dělaj a nevěřim, že se jim ten průser bude vyhybat donekonečna. Tohle už je šílenost - řešení je asi začít rušit vložky, ale co by se z toho pak odjelo ...

Ad CZ: Myslim, že se to vesměs vrací pomalejma krůčkama tim správnym směrem, ne všude, ale celkově z toho mám takovej pocit (samozřejmě taky často nechápavě žasnu, co a kde je ještě bráno jako nebezpečnej prostor - to ale asi bude daný konkrétníma lidma, co zpracovávaj bezpečnostní plány a neni to za mě rozhodně všude). Že to tu je oproti zmíněnýmu Polsku jako noc a den se nemusíme bavit - oboje je na opačnejch koncích stupnice :D
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 04.07.2017 18:34

Karbonyl píše:To mi teda připomeň, při které tragické nehodě u nás zemřel divák 50 m od trati? Jen tak letmo vzpomínám: Praha - stáli na vnější krajnici, Valaška - stáli v příkopě, Barum - seděl před mlíkem nad cestou, Lopeník - stály metr od cesty... Podle mě tato Tvá teorie poněkud kulhá.


Karbonylu, to nic nemění na tom, že vypáskování Barumky, Krumlova (letos to prý bylo jinak, nevím) či Bohemky bylo pro diváky v posledních letech strašné a i když Vás mám rád, občas u Vás i trošku pořadateluju a máte nejlepší startovní pole a super zkoušky, tak stejně každý rok víc a víc váhám, zda má smysl do Zlína jezdit, protože prolézat lesy křížem krážem, abych něco viděl mne baví čím dál míň. Navíc je to na stejných místech rok od roku horší. Letošní Hustopeče nebo Šumava byly super, Ypres ještě lepší. Bohemku jsem vynechal kvůli svatbě, jinak bych letos jel (kvůli Krestovi a Vojtěchovi), ale na Barumku se prostě už netěším. A ostatní to vidí podobně, každý rok nás jezdí méně a méně, letos se o nějaké organizované skupině už nedá vůbec mluvit. A nechtěj vědět, jak se o loňské Barumce vyjadřovali moji známí ze zahraničí, co sem do té doby jezdili pravidelně (a letos nepřijedou).
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 20:35

Jsem rád že nejsem sám kdo to takhle vidí...uvažovat jestli jet na soutěž, která je nejlépe obsazená v MČR a nejspíše i v celém ERC, je každoročně velmi kvalitní a některé RZ máš dokonce cca 30km od baráku, když neuvažuješ nad tím jet někdy i přes 3000km od pátku do neděle abys něco viděl mluví za vše. Hrozně mě tato situace mrzí, že se musím v lese schovávat jak nějaký partyzán abych vůbec něco pořádného viděl, nejhorší na tom je, že počítáš s nějakým místem kam chodíš každý rok a je tam páska (třeba esíčko pod Hvozdnou) každý rok dál a dál o cca 20m...třeba vloni jsme došli na místo a už jsem to nerozdýchal, po marném pokusu posunutí pásky dopředu jsem se sbalil a šel jsem do háje...není to místo, kde je potřeba stát opravdu tak hrozně daleko, potom jdeš dole k rybníku a před něj a vidíš jak je vypáskováno tam a hlava Ti to nebere. Polsko je strašný extrém, ale Barumka v tomhle ohledu bohužel taky, těch tradičních míst kde snad nikdy nebyla ani žádná krize a je vypáskováno dál a dál je opravdu hodně a každý rok si říkám, jestli mi to opravdu stojí za to, po letošním Polsku dost uvažuji nad tím, že opravdu radši našetřím peníze a dám jednu celou sezonu v zahraničí, tak jako jsem to udělal u motokrosu v roce 2015, akorát se bojím, že se pak už nedokážu vrátit zpátky na české závody, protože mě to prostě bavit nebude.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3996
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Acom » úte 04.07.2017 22:16

Zkusim jine tema:)
Procetl jsem si par reakci od Neuvilla. Ten kluk mi byl pred casem dost sympaticky.
V poslednich tydnech se chova s odpustenim jako de-bil. Viz jeho posledni perla o tom jak Ogier skoncil na bedne jen kvul tomu, ze ostatni meli problemy.
Nevim, mozna to prekroutili novinari. Ale hned se mi vybavila jeho emotivni reakce na problem s brzdama na Sardinii jak triskl helmou.
No hlavne, ze ma rezidenci v Monacu. Klackovi chybi pokora:)
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod PLuto » úte 04.07.2017 22:26

Taky se divím, co se to s Thierrym děje. Od dob, co ho znám z IRC nebo když jsme byli ve společném hotelu na Monte v Mentonu, se hodně změnil...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23137
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 22:33

Chová se hrozně...je sranda, že na rozdíl od let minulých je tady víc lidí, kteří v souboji o titul fandí Ogierovi :)
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3996
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Miloš-V » úte 04.07.2017 22:37

Ono zase venku není v národních mistrovstvích moc na co koukat (možná s výjimkou Polska, které je ale v mnoha směrech extrémní), občas někde to není zlé, ale podle mého názoru po sportovní stránce máme mistrák nejlepší, Kopecký, Pech, Kresta, Jakeš, Černý, Dohnal, to je kvalita, jaká jinde v takové míře není, navíc u nás máme i Kopáčka, Březíka, Dunovského, Mareše, atd., prostě dá se koukat i na dvoukolky a enka, to jinde taky chybí (podle toho, jak to tak sleduju), takže pokud bys nejezdil vyloženě programově po mistrovství světa a lépe obsazených závodech mistrovství Evropy, tak by tě náš mistrák určitě nenudil :)

Mates píše:...radši našetřím peníze a dám jednu celou sezonu v zahraničí, tak jako jsem to udělal u motokrosu v roce 2015, akorát se bojím, že se pak už nedokážu vrátit zpátky na české závody, protože mě to prostě bavit nebude.


Ano, tak to vidím též. Rozhodně s ním nesympatizuji (ale to jsem moc nesympatizoval v podstatě nikdy). Už teď se vyjadřuje hůř, než svého času Ogier. Ogiera kvůli tomu nemám rád, ale on, jakkoli se mi to nelíbilo, měl nos nahoru jako několikanásobný mistr světa. Co kdy vyhrál Neuville? Možná tak Citroen C2 R2 Cup... jo, vím, vyhrál i několik závodů MS a byl druhý v celkovém pořadí, ale chová se jak kdyby byl mistr světa. A obávám se, že jím nemusí být ani do budoucna, byť ruce na to má. Ogier je sice možná momentálně pomalejší, ale vzhledem ke konzistenci výkonů vidím jako mistra v příštích letech stále jeho (byť ho nemám rád a nefandím mu).
A to házení viny na jiné se mi přímo hnusí. Vůbec si není schopný přiznat, že ta ztráta není způsobená soupeři, ani teamem, ani nikým jiným, ale prostě a jednoduše tím, že zcela zbytečně zahodil 50 bodů, které mu teď chybí.

Acom píše:Zkusim jine tema:)
Procetl jsem si par reakci od Neuvilla. Ten kluk mi byl pred casem dost sympaticky.
V poslednich tydnech se chova s odpustenim jako de-bil. Viz jeho posledni perla o tom jak Ogier skoncil na bedne jen kvul tomu, ze ostatni meli problemy.
Nevim, mozna to prekroutili novinari. Ale hned se mi vybavila jeho emotivni reakce na problem s brzdama na Sardinii jak triskl helmou.
No hlavne, ze ma rezidenci v Monacu. Klackovi chybi pokora:)
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron