Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod Haryk » úte 19.09.2017 11:41

Karbonyl píše:Například Sirmacis, Bergkvist, Ingram, Armstrong, za dob IRC třeba Slavov.
děkuju
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod PLuto » úte 19.09.2017 11:43

Tomáš píše:To taky nechápu a zmiňoval jsem to už včera večer. Navíc i ta trojka byla zrušena podle mě ukvapeně, italský mistrák ji nakonec odjel bez problémů. Mám pocit, jak kdyby si říkali - máme už 40 minut zpoždění, je tma, italský mistrák má odjeto více jak 50% km erzet (kvůli bodováni etapy), tak co budeme riskovat nějaké problémy a raději to už zrušíme celé. Jestli je to tak, pak je to docela smutné.
A co se týká Mareše, tak ani nedutám. Dopoledne mu evidentně sedlo, každopádně 7,8 s na více než 50 ostrých kilometrů je pořád ještě hodně malý náskok.


RZ 3 zrušili ukvapeně, mohlo se jet dál. Asi měli strach, aby se vše stihlo, protože stejný úsek se jel i jako RZ 4. RZ 6 byla zrušena zbytečně po revoltě jezdců, kteří nechtěli odstartovat.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod PLuto » úte 19.09.2017 11:52

Tomáš píše:Tak když to teď na chvíli stojí na RZ3, tak aspoň to srovnání (ERC-CIR) po dvou RZ:
1. Scandola, 2. Crugnola + 0.9 s, 3. Ucci + 1.3 s, 4. Lukyanuk + 1.8 s, 5. Campedelli + 2.8 s, 6. Kajto 3.5 s, 7.Bouffier +6.4 s, Grzyb +6.8 s, 9.Lopez +6.9 s, 10. Gryazin + 7.3, 11. Tempestini + 9.6 s, 12. Černý +11.9 s, 13. Rovanpera + 12.8 s, ...
Podle očekávání v první pětce čtyři střelci z CIR, takže z tohoto pohledu je jen dobře, že nejedou v ERC.


V tomto případě bych se do srovnávání moc nepouštěl. Italské posádky totiž jely za jiných podmínek. Počínaje tří průjezdů při seznamovacích jízdách oproti dvěma evropským, jiné limity na použití pneumatik i doba jejich průjezdu, což vzhledem k proměnlivému počasí určitě tyto výsledky ovlivnilo.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod PLuto » úte 19.09.2017 11:56

Tomáš píše:A je to tady ... (vhodný smajlík ať si doplní každý sám)
Po obdržení nových skutečností ředitel reviduje ....:
http://www.rallydiroma.eu/docs/bulletin ... a_2017.pdf
Každopádně pro Mareše (a celkově spravedlivé výsledky) jenom dobře.


Taky to dalo spoustu práce. Celou noc ze soboty na neděli jsem strávil na ředitelství ve snaze zařídit správně přidělené časy. Celé to trvalo přes devět hodin (od prvního vydání první verze přidělených časů do RZ 6 někdy v jednu v noci), ale podařilo se. Nejdelší dobu mi trvalo pochopit, kdo je ta konkrétní osoba, kterou musím přesvědčit. Ředitel soutěže jako takový (navíc neumí jinak, než anglicky) je jenom figurka, Bruno del Pianto je hlavní organizátor soutěže, ale do sportovního řízení podniku nemluvil. Tou "správnou" osobou se nakonec ukázal zástupce ředitele Lucio de Mori, který o tomto všem rozhodoval. Je to ředitel Rally Italia Sardegna a používá mnou neakceptovatelný systém, kdy vezme dosud odjeté zkoušky, přepočítá koeficienty "dosavadní výkonnosti" a podle toho přiděli časy do RZ, tedy zhruba tak, jak by podle statistiky měli tu RZ projet. No a pak nastal druhý úkol - tento jeho systém "zbořit". Což se teda za pomoci ostatních činovníků v neděli někdy po desáté hodině podařilo...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 28.09.2017 20:39

PLuto píše:Jsi opravdu paranoidní. Já jsem popsal situaci ze strany posádek, pořadatele i federace. Jestli mi budeš věřit nebo ne je jen na tobě. Zdůvodňovat si to můžeš, jak chceš...

Milý Pluto, zpětně zjišťuji, že se ve svém volném čase věnuješ diagnostice osobnosti přispěvatelů fóra, zkusím ti přesto odpovědět s humorem skrze parafrázi výroku mého oblíbeného režiséra (Woody Allen: "To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou.")
Nuže, to, že jsem (podle tebe) paranoidní, ještě neznamená, že budu věřit každé pitomosti, která se napíše na netu (byť je to informace od tebe).
Dočíst se, jak si se bavil s Crugnolou a jak chtěl jet ERC, ale byl kvůli národnosti automaticky přeřazen do národního pole (tvůj příspěvek z 11.9, 15:19), je pochopitelně směšné. Crugnola se mohl jako každý jiný Ital rozhodnout, jestli pojede v rámci ERC, a to za poplatek Eurosportu vpředu s předními posádkami ERC, nebo bez poplatku za juniory, anebo jet v poli s jezdci bodujícími CIR. To rozhodnutí bylo na něm (resp. jeho týmu), ne že ho někdo někam automaticky zařadil, jak píšeš. O čemž svědčí mj. řada jiných italských posádek, která ERC jela.
Vysvětlovat, jak zdržení vydání seznamu přihlášených zavinila nejdříve FIA, pak to změnit a hodit to zase na italskou federaci, je ve světle toho, co se dělo během závodů, taktéž silně pofidérní. Vzhledem k rozdílným předpisům ERC a CIR se zkrátka rozhodlo, že posádky mohou jet v rámci jednoho šampionátu, nebo druhého, ne obojí. Crugnolovi zřejmě stálo za to radši se poměřit s Andreuccim, Scandolou či Campedellim než s Kajtem či Lukaynukem, toť vše.
Taky nevím, odkud čerpáš informaci (v tvém článku na hlavní straně), že "na poslední chvíli se podařilo nalézt shodu (ale jen pro jezdce Abarthu) ...". Co jsem se díval na stránky rallylink.it a kontroloval u italské federace: www.acisport.it/public/2017/pdf/CIR/201 ... GT_rgt.pdf
tak nic takového se nestalo a platí, co bylo uvedeno výše - buď ERC, nebo CIR, ale ne obojí.
Pokud máš k tomuto nějaké jiné informace a třeba si zprostředkoval mezi Abarthem a italskou federací nějakou dohodu, dej mi to, prosím, vědět, ať se nezhoršuje má paranoia ....
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally di Roma Capitale [ERC, ERCJ, ITA]

Nový příspěvekod PLuto » pát 29.09.2017 09:51

Dodám k tomu jediné - když jsem se bavil v Říme s managerem Abarthu, tak mi po popisování těchto událostí řekl, že se ve finále podařilo najít shodu. Dál jsem po tom nepátral, ale jak je vidět z výsledku, tak ta shoda byla nejspíše v tom, že absence v rámci bodování italského šampionátu nebude nikomu vadit...

Vkládáš mi do úst věci, které jsem nikdy neřekl. Nikde jsem nenapsal, že by startovka nebyla zveřejněna kvůli FIA - jen jsem napsal, že pořadatelem již byla poslána a "visí" na FIA. A přidal jsem zkušeností z minulých soutěží, kdy FIA častokrát trvalo neúměrně dlouho, než ji schválili. Co se týče ERC vs CIR, neznám jedinou soutěž v rámci ME (a dokonce i MS), kde by posádkám jedoucím v mezinárodním poli bylo znemožněno bodovat i v rámci národního mistráku. Konkrétně v Římě posádky, které by jely v mezinárodním poli (a museli by dodržovat mezinárodní pravidla), tak by měli jedinou výhodu v dřívějším startovním pořadí, v ostatním jsou mezinárodní předpisy oproti národním nevýhodnější. Jasně, že měl každý z Italů možnost jet buď to nebo to. Ale právě zde chyběla ta prostřední možnost - jet obojí. A to je to, co jim vadilo...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník