Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME HA]

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 27.04.2017 00:55

ad a, já nepsal, co kdy kdo všechno porušil (třeba spolujezdkyně neměla správné nehořlavé oblečení, co já vím), to jsem neřešil. Vycházel jsem z dokumentů, kdy rozhodnutí o vyloučení se opíralo o dva uvedené články, přitom ani v jednom z nich není explicitně řečeno, že se za jejich porušení vylučuje. A taky jsem přesvědčený (sic pochopitelně důkaz pro to nemám), že by se u Kopeckého či Černého v tomto případě postupovalo stejně.
ad b, jasně, opět nemám pravdu, jen jsem si něco blbě přečetl a pravdu máš, jako vždy ty, který si to z dokumentů vyčetl lépe. Už pár roků učím mj. výrokovou logiku (čímž neříkám, že mám vždy pravdu a nepletu se), abych správně vyvozoval a odlišoval mezi situací, kdy dojde k "odchylce od předepsané trati při vjezdu do tankovací zóny" (viz zpráva ředitele soutěže) a situací, kdy se motám někde před servisní zónou, nemůžu se trefit, pak najdu správný směr a vjedu do tankovací zóny správně. V tom případě se napíše, že došlo k "odchylce od předepsané trati před vjezdem do tankovací zóny". Vnímáš ten rozdíl?! To není o slovíčkaření, ale o přesné formulaci. Ale třeba čteš jinak a lépe a odpovíš mi, že za c, že opět nemám pravdu a poučíš mne, jak je to správně ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 27.04.2017 01:04

PLuto píše: ... Na místě jsem nebyl, nevím, jak přesně to vypadalo. Nebyl jsem ani na zasedání sportovních komisařů, ani jsem se o konkrétních detailech nebavil s posádkami, ředitelem či hlavním technickým komisařem. Takže vycházím jen z dostupných informací či kusých informací některých ostatních mechaniků.

Za mě osobně toto porušení předpisů rozhodně není na vyloučení a udělení časové penalizace bylo správné. Jediné, nad čím bych polemizoval, je výše této penalizace. Ale tady zase chápu, že se nedá zavděčit všem a ať by se rozhodlo jakkoliv, tak se vždy objeví určitá skupina lidí, kterým to vyhovovat nebude...

A ještě (čímž tuto debatu definitivně končím):
1. Ano, já také na místě nebyl, proto vycházím z ofic. dokumentů a neřeším něco na základě toho, co někdo někde řekne.
2. Nikdy jsem netvrdil, že toto porušení předpisů je na vyloučení, to mi snad nikdo nebude podsouvat.
3. Ano, nikdy se nedá zavděčit všem. Jen je důležité, aby rozhodnutí byla - pokud možno - co nejvíc spravedlivá a aby se v nich nechtělo zavděčit právě jen některým.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » čtv 27.04.2017 01:05

Tomáš píše:ad b, jasně, opět nemám pravdu, jen jsem si něco blbě přečetl a pravdu máš, jako vždy ty, který si to z dokumentů vyčetl lépe. Už pár roků učím mj. výrokovou logiku (čímž neříkám, že mám vždy pravdu a nepletu se), abych správně vyvozoval a odlišoval mezi situací, kdy dojde k "odchylce od předepsané trati při vjezdu do tankovací zóny" (viz zpráva ředitele soutěže) a situací, kdy se motám někde před servisní zónou, nemůžu se trefit, pak najdu správný směr a vjedu do tankovací zóny správně. V tom případě se napíše, že došlo k "odchylce od předepsané trati před vjezdem do tankovací zóny". Vnímáš ten rozdíl?! To není o slovíčkaření, ale o přesné formulaci. Ale třeba čteš jinak a lépe a odpovíš mi, že za c, že opět nemám pravdu a poučíš mne, jak je to správně ...


Jasně, souhlasím, je to o přesné formulaci. Taky jen vyvozuju z toho, co přesně bylo napsané. A těžko říct, jestli by něco změnilo, kdyby jen bloudili před cedulí tankovací zóny a nebo do ní i špatně vjeli.

Navíc mi tahle situace přesně připomíná nedávnou zkušenost z Korsiky. Jeli jsme závodničkou ze servisní zóny na technickou přejímku. Z dřívějška jsem věděl, kde přesně je, ale chtěl jsem dodržet itinerář, který jsme pro tento přejezd dostali. No a pořadatelům tam úplně neseděly metry v některých odbočkách, takže jsme se dvakrát otáčeli a ve finále dojeli napříč dálnicí na druhou stranu. Tak mi došla trpělivost, itinerář jsem zahodil a dojel si tam vlastní cestou...

(Tím samozřejmě netvrdím, že i v tomto případě šlo o chybu itineráře, ale jen mi to evokovalo vlastní zkušenost, jak jednoduché je na přejezdu zabloudit).
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » čtv 27.04.2017 01:07

Tomáš píše:3. Ano, nikdy se nedá zavděčit všem. Jen je důležité, aby rozhodnutí byla - pokud možno - co nejvíc spravedlivá a aby se v nich nechtělo zavděčit právě jen některým.


Bavíme se tu čistě hypoteticky, nikdo z nás není sportovní komisař, nikdo neví přesně, jak to probíhalo. Ale ty, kdybys byl sportovní komisař a měl o tomto rozhodnout, na základě podkladů, které jsme si tu přednesli - jak bys rozhodl? Já svůj názor mám a klidně ho sem i později napíšu, ale nechci tě ovlivňovat.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod JanO » čtv 27.04.2017 07:48

S vědomím, že se mě nikdo na nic neptá, přesto hodím do diskuse svůj pohled – udělování časových penalizací omezit jen na události, související s měřením času na trati. Když už ten trest musí být a má smysl, škála trestů je dost bohatá na to, aby se měřené výsledky nemusely znehodnocovat zbytečným přimícháváním subjektivně „z klobouku“ určovaných penalizací (třeba za špatné odbočení v křižovatce, za chybějící ponožku, za nefungující blinkr…). Už tu byl i nápad jít na start rally s minutovou penalizací ze seznamovacích jízd.
Když se podívám, jak jsou dnes výsledkové listiny zapleveleny nespočtem penalizací udělených na základě podnětů od „poučených brigádníků“, mám z toho dojem, že začíná být zbytečné na RZ měřit čas (bude stačit na konci posčítat penalizace).
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Červ » čtv 27.04.2017 12:39

Tomáš píše:Červe, pokud je to reakce na mne, tak:
a, nesrovnával jsem Kopáčkovo provinění s Kopeckého či Černého, porovnával jsem jejich provinění vůči vyneseným trestům. Což je zásadní rozdíl.
V jednom případě je za porušení článku 14.2 (Itinerář - dodržení trati) a 31.5 (Sled kontrol a směr jízdy) vyloučení, v druhém za porušení čl. 14.2 jen malý časový trest. Přitom dříve se porušení obou článků trestalo stejně vyloučením. Dnes ani pro jeden prohřešek trest jako takový stanoven není a je vše na libovůli SK. Tzn., že v případě prvním mohli SK udělit klidně přísný trest např. 5 či 10 min. penalizace (Kopáček by mohl závodit 2. den a třeba získat ještě nějaké body, i když by byl daleko mimo pódium), rozhodli se však pro ten nejpřísnější - vyloučení (opravdu by se takto tvrdě postupovalo i v případě st. č. 1 či 3?). V případě druhém cítím (a myslím, že nejen já), že odpovídající penalizace ke Kopáčkovu vyloučení je spíše v řádu minut než sekund.

b, z oficiálních dokumentů (např. http://www.pamk.cz/media/attachments/3. ... le_c_3.pdf) vyplývá, že k vjezdu do tankovací zóny z jiného směru došlo. Pro klasifikaci přestupku to samozřejmě neznamená nic jiného než porušení článku 14.2, tedy ne 31.5, protože tankovací zóny nepatří mezi oblasti kontroly. Na druhou stranu je ale tato označena standardními znaky dle FIA ( http://www.autoklub.cz/dokument/12088-p ... ntrol.html), takže silně pochybuji, že by to tak v onom místě nebylo a vše bylo označeno jen kužely a páskou, jak píše Červ.

Neměla to být reakce na tebe.. :-) Jinak začátek a konec zóny byl opravdu označen těmito cedulemi. Já popisoval značení po stranách...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Fkordik » pát 28.04.2017 17:59

phpBB [video]
Fkordik
N/1
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 28.05.2012 07:57

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Fkordik » pon 15.05.2017 21:39

phpBB [video]
Fkordik
N/1
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 28.05.2012 07:57

Předchozí

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron