Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » pon 26.06.2017 00:51

PLuto píše:Ad Tomáš:

Obecným zvykem nejen u nás, ale na všech soutěžích od MS až po národní šampionáty je tyto zlomky vteřiny či vteřiny při podobných situacích neřešit. Protože samozřejmě by toho řada lidí mohla zneužívat. Stačí jedno havarované auto a pak by se podobná situace musela řešit prakticky u každé projíždějící posádky. Stačilo by zahlédnout trojúhelník a už to může být zdržení. Stačí, aby u cesty stál spolujezdec a ukazoval ceduli OK a už to je rozptýlení pro jezdce, kvůli kterému může ztratit zlomky vteřiny, vteřiny či jak bylo vidět teď na Kypru, tak i celý závod. Navíc by se tím přineslo spoustu nového rozhodování od zeleného stolu. Kdyby měli sporťáci tímto způsobem podobné věci řešit a měli čekat, až se k nim dostane onboard z daného místa (případně dle tvé rady čekat i na druhý průjezd a pak porovnávat oba průjezdy, třeba i za jiných podmínek), tak bychom se dostali do situace, že závodníci by už dávno dojezdili, ale sporťáci by stále řešili, jestli teda ten jezdec v daném místě ztratil půlvteřinu nebo vteřinu...


On je ale PLuto trochu rozdíl mezi cedulí OK, případně trojúhelníkem a mávajícím pořadatelem, který zpomaluje, případně téměř zastavuje auta...já jakožto jezdec (ano docela směšná představa) bych trojúhelník bral tak, že to vezmu obezřetněji ale pojedu víceméně jen lehce pomaleji, pokud ale pořadatel ukazoval (viz. Tarabus) tak jak ukazoval, tak očividně Míra zpomalil tak, že si myslel, že možná bude muset i zastavit, stejně tak by reagoval asi každý, prostě tak aby byl schopný zastavit na metru...no to je jedno, jeden o koze, druhý o voze, asi moc nemá smysl to dál řešit, ale v dnešní době to není zas až takový problém tu ztrátu dopočítat. Myslíš, že Jakeš příště takto zpomalí pokud pojede s někým na desetinky jak s Valdou do poslední RZ? Těžko říct jak by to vnímal, kdyby to třeba na té poslední RZ zahodil do lesa, přecejen pokud tam nechal 4s nebo něco málo víc, možná by mohl být více v klidu. To už je ale jen kdyby...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » pon 26.06.2017 01:05

Jinak pokud jste někdo ještě neviděl, rozhodně doporučuji tento onboard Pecha z prvních Diváků, opravdu velká palba :!: : https://www.mediasport.cz/rally/ceske-rally/onboardy/10337.html
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Disco Stu » pon 26.06.2017 07:21

Todle zpomalování se zatím nikdy neřešilo, a kdyby nešlo o Jakeše, tak ho neřeší ani zdejší Jakeš ultras... Tak se vzpamatujte.
Disco Stu
N/1
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 27.06.2008 20:57

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Walach » pon 26.06.2017 09:47

Vynikající argumenty. :idea:
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » pon 26.06.2017 14:15

Nazývat člověka jako jsem já, který Jakešovi nikdy v životě nefandil, jako jeho "ultras" je trošku přitažené za vlasy. Ovšem je pravdou, že asi radši budu fandit Mirkovi, než někomu kdo bere rozjetí se na Kanárech a účast na ERC jako obrovskou nevýhodu a za celý Krumlov, který zná nazpaměť, nedokáže nastavit auto a porazí ho právě Jakeš, který v něm až na test před závodem neseděl pár měsíců...navíc si na to ani nestěžuje, hmmm...asi jsem ode dneška Jakeš ultras.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 26.06.2017 20:43

Ad Disco Stu aneb klasická pokleslá úroveň internetových diskuzí - žádný argument, žádná myšlenka podložená fakty, jen výkřik "todle zpomalování se zatím nikdy neřešilo" (pochopitelně není pravda, ale kdo by se s nějakou pravdou a argumenty páral, že jo?!). A kdo má opačný názor, resp. přemýšlí nad důsledky neřešení problémových situací, tak je nepřítel, má se vzpamatovat a označí se za Jakeš ultras ... Smutné.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » pon 26.06.2017 21:10

Abych byl upřímný, tak včera jsem si podobnou větu, jakou napsal Disco Stu, vyměňoval v privátní diskuzi s jedním kolegou. Myslím, že na tohle téma tu bylo řečeno již dost. :)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 26.06.2017 21:27

PLuto píše: ... Obecným zvykem nejen u nás, ale na všech soutěžích od MS až po národní šampionáty je tyto zlomky vteřiny či vteřiny při podobných situacích neřešit. Protože samozřejmě by toho řada lidí mohla zneužívat. ...

Jen se snažím vžít do role jezdce a přemýšlím. Jak bych mohl zneužít toho, že na mne mává traťák a signalizuje, že mám zpomalit či zastavit ?(navíc kolikrát se mi toto stane za soutěž či sezonu, spíš je to záležitost výjimečná).
a, Vycházím z toho, že chci především závodit, ale zase nejsem magor a když na mne mává oficiální pořadatel (jezdec, který nemá v ruce ceduli OK apod.), tak tuším problém. Zpomalím a čekám, co se bude dít. Dojedu k místu havárie, vidím i druhého člena posádky (na autě OK), jen auto trochu trčí do cesty. Místem pomalu projedu, pak zrychlím a znovu závodím. Vložka má třeba 20 km a já kvůli 200-300 metrům, kde jsem nechal 5(8,10,...) sekund se nevykašlu na závodění. Co tím získám? Vůbec nic. Když se zadaří, komisaři se dobře vyspí, tak mi těch pár sekund uberou a já budu mít čas jako normálně. Když ne, budu naštvaný, ale aspoň můžu mít dobrý pocit, že jsem někoho nesestřelil, kdo se motal kolem čerstvé bouračky.
b, Vložka mi nesedne, nemám dobře obuto atd., pak ale přijedu k místu nehody, kde na mne mávají. Mám zase zpomalovat a ještě ztrácet další sekundy, když vím, že v takových situacích se časy neupravují? Ne, zastavím, jakože se ujistím, že vše je v pořádku, resp. pomalu dojedu do rádiobodu, kde nahlásím nehodu s tím, že vozidlo překáží v cestě. Teprve pak v klidu dojedu vložku, pošetřím techniku, gumy atd. Ale samozřejmě se budu dožadovat správného času jako můj soupeř, s kterým jsem dosud jel v sekundách a který celou vložku projel v plném tempu, pochopitelně i s rizikem havárie (kdežto já to dojel v poklidu).
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, riziko zneužití vidím právě jen v případech, kdy se časy za zpomalení nebudou upravovat.

"Obecný zvykem bývá ...". No, někdy je to tak a někdy jinak. Každopádně ať už se sporťáci rozhodnou řešit tyto případy jakkoliv, tak snad se shodneme aspoň na tom, že by se tak mělo dít jednotně. Nedává smysl, když (Krumlov 2016) se bojuje třetí místo, vyseká se Černý, následně mávají na Jakeše, který pomalu projíždí kolem. Ten pak reklamuje čas, který sporťáci opraví. Hustopeče 2017 - stejná situace, a tentokrát nic. Co je jinak - jiní komisaři? Nebo stejní a jen se jinak vyspali? To je ale špatně. Rozhodovat ve stejných situacích by se mělo stejně a já jako jezdec se tomu následně přizpůsobím. Buď půjdu do varianty a, nebo b, nebo c, (budu kašlat na mávání a nijak zásadně zpomalovat nebudu, když na tom mám tratit) atd., a to i se všemi riziky, které jsem tu popsal. Ale bude to mé rozhodnutí na základě toho, jak se chovají (vždy stejně) sportovní komisaři.

ps: ještě po tvé odpovědi jsem sepsal toto, tak už to mazat nebudu, snad to má hlavu a patu ..
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Walach » pon 26.06.2017 22:16

Teď akorát nevím, čí jsi vlastně Ultras :?
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » pon 26.06.2017 22:19

Už jsem se nechtěl k této tématice vyjadřovat, po tvém posledním příspěvku zase ano, i když mě od toho ostatní odrazují. Ale i přesto napíšu alespoň základní shrnutí za svou stranu.

Nemyslete si, že ředitelé ani sportovní komisaři tyto a podobné situace neřeší. Ta doba, kdy v rámci evropských pohárů občas fungovali sportovní komisaři, kteří byli úplně mimo, už je naštěstí dávno pryč. Všichni zainteresovaní se snaží každou situaci citlivě řešit a v rámci řádů, zdravého rozumu, fair play a sportu jako takového zvolit tu nejlepší variantu. Nikdo z nich nechce nikoho poškodit či naopak někomu neoprávněně pomoct. Každá ze situací je specifická a je potřeba k nim taky specificky přistupovat. Nedá se to paušalizovat.

Konkrétně zpomalení u nehody je hodně ošidná situace, u které se nedá reálně zjistit, kolik přesně zde posádka ztratila. Proto se také v drtivé většině případů na soutěžích napříč celým světem zpomalení či přibrždění u nehody neřeší. A podle mého soukromého názoru je to tak správně.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků