Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 04.07.2017 00:10

NZ!
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 04.07.2017 18:09

Mates píše:Tomu říkám skvělá objasňující odpověď, díky Karbec ;)

To Mates: Karbo Ti ale odpověděl jasně - viz jeho příspěvek 22.6.2017 v 17:31 http://forum.autosport.cz/viewtopic.php?f=73&t=1103&start=40#p86081

Řešeno a zamítnuto z popsaných důvodů ...

Jen aby bylo jasno, tohle se asi nikdy nedá vyřešit tak, aby to bylo vždycky správně a fér pro všechny. Zneužitelný to je z obou pohledů, rizika toho, pokud se to nebude nijak řešit tak, jako doposud jsou tu už popsaný Tomášem. Sám jsem z onboardu Tarabuse zkošel odhadnout, na kolik ho to zpomalilo a můj odhad byl někde okolo 3 sekund, ale spíš to bylo míň (vim, že řešíš konkrétně Jakeše, toho jsem neviděl, tak nemůžu argumentovat). To by se taky pak mohlo stát, že zrovna někdo někoho porazí odhadem někoho (sporťákem) od stolu a to snad taky nechcem ne. A je úplně jedno, o koho jde a jestli je ze špičky nebo z chvostu.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 20:30

Petře, tady mi nejde tak úplně o Jakeše, spíš o princip, jakým se tohle rozhoduje? Jakože podle toho jak se sporťáci vyspí nebo jak? Protože Pechovi bylo odečteno tenkrát pokud si matně pamatuji maximálně 5s, což je taky "pár vteřin" a situace to byla celkem podobná, až na to, že jeho nezpomalil pořadatel. Spíš mě zajímá, jakým způsobem se tohle rozhoduje, když mi někdo řekne, že zpomalování se neřeší a pak vidíš jasný příklad 2 roky nazpět (a předtím i Jakeš jak tady uvedl Tomáš) a tam se to řešilo, případně PLutova argumentace že to nějak odečíst nejde ale u Pecha to přesně šlo podle GPS, tomuhle nerozumím, nic víc nic míň. Ale asi to už radši fakt nechme ;)
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 04.07.2017 21:27

Bavíme se věcně - aby bylo jasno, já chápu obě strany "sporu" :) Za mě ale nakonec raději nechat tak jak je - páč ... našel jsem si situaci Krumlov a Černý x Jakeš (a taky další postiženej Odložilík). Jakešovi byl čas upravenej (možná to sám chtěl řešit, řešilo se a bylo mu vyhověno), ale nenašel jsem na ofic. vývěsce nic o tom, že by čas byl upravovanej Odložilíkovi (třeba to sám řešit nechtěl - proto nebylo řešeno - kdo ví).

Celá situace je zmapovaná tady na videu
phpBB [video]


Nevidíme příjezd, ale nepřijde mi takhle bez zkoumání něčeho víc (třeba onboardu), že by byl Jakeš znevýhodněnej víc než Odložilík - Jakešovi byl čas upravenej, Odložilíkovi ne (nikde jsem nedohledal, kdyžtak mě opravte). Je tohle OK? Nejednotnej postup = špatně.

Ad2 - situace Barum a crash Consaniho - čas byl podle vás upravenej a to o cca 5 sekund? (nikde jsem nedohledával) Pech přijíždí v čase 2:02 (oproti za ním jedoucímu Kajtovi asi pomaleji), zvolní, ale nepřijde mi, že nějak moc výrazně. Naopak Kajto v čase 2:22 přijede zostra a následně prudce zastavuje (nejspíš nevidí zapíchnutou ceduli OK) - tady se shodneme, že jasně musel bejt přidělenej náhradní čas.

phpBB [video]


A teď, bylo ve finále -5s ok nebo ne? Ve finále to roli nehrálo, ale asi bysme se nechtěli nikdo dočkat toho, že bude rozhodovat někdo na základě nějakýho odhadu (a tady bylo snad i dle Pluta detailně zkoumáno to zpomalení). A ve finále za mě neupravovat časy Jakeše (Odložilíkovi nebyl, tam bych taky neupravoval, pokud by byl), neupravoval bych ani čas Pecha na Barumu, jasnej případ je jen Kajto, kterej zastavil v dobrý víře. A jsme u toho, co říká celou dobu Pluto, tyhle sekundový ztráty neřešit, resp. třeba řešit tim nechat přezkoumat, ale čas v případě takovejch ztrát neupravovat. Rally nikdy nebude spravedlivá, ať už díky podobnejm situacím, překážkám na trati (zbouranej retardér předešlou posádkou), počasí, vytahanýmu bordelu, pomalu jedoucí posádkou před třeba na defektu nebo s poškozenym autem po kontaktu s tim retardérem, kterej rozbourali kilometr nazpátek a kterej jsem mohl jen naplno :twisted:
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 21:42

Ano, právě proto nechápu to upravování času u Pecha když Karbonyl a PLuto zastávají jasný názor časy neupravovat a na "jejich" rally se tohle stalo u Pecha...viz. Karbonyl v roce 2015 "Mates, Pech dostal náhradní čas na základě toho, co řekl v cíli, a hlavně na základě analýzy z GPS, kde bylo zpomalení jednoznačně patrné. Myslím, že je to důvěryhodnější zdroj než nějaké dvoje "by voko" hodinky na opačných stranách pole."

Mně nepřijde že by tam ztratil víc než třeba Míra Tarabus na oněch Hustopečích...a o to celé mi jde
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 04.07.2017 21:50

Nakonec tady všichni dojdou ke "smíru" s tim, že se v podobnejch vteřinovejch případech časy opravovat nemaj (samozřejmě nikomu) a že předešlý úpravy/opravy byla chyba :) A chudák hafan tady byl lynčovanej - pokud Tě chápu správně, pak jste ve shodě oba dva ;)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 04.07.2017 21:58

Já jsem ti tehdy popsal, co se odehrálo, ale já ani Pluto jsme nebyli ani ředitel, ani sporťák, ani kdokoliv, kdo to rozhodoval a měl na to nějaký vliv. To, že s tím nesouhlasím, je úplně jiná věc...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » úte 04.07.2017 22:18

Jde o to, že bylo napsáno, že se to nedá správně určit...a pak si teda říkáš jak to je, když to tenkrát podle toho co řekl Pech v cíli šlo a přesně podle GPS se čas odečetl, prostě mě to zajímá jelikož jsem zvědavý člověk, na kom tohle závisí a kdo konkrétně tohle může ovlivnit/odečíst a proč to někdy jde a jindy ne, když to byly v podstatě zcela podobné případy, jen tomu prostě nerozumím proč to tak chodí, asi by měly řády hovořit jasně aby potom nevznikala zbytečná nedorozumění jako v tomto případě. Zneužít se dá čehokoliv, ale jen daným situacím nerozumím. Vím, že v některých šampionátech se časy nepřidělují/neopravují ani v případě zastavení u havárie či neprůjezdnosti tratě (pěkná blbost), takže jsme na tom dobře.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Předchozí

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron