Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME HA]

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Haryk » stř 25.04.2018 19:10

John píše:...takže asi došlo k udělení nějaké výjimky (na kterou má jistě jakákoliv národní autorita právo) na základě těchto skutečností.
takže Johne, díky moc, to zní pravděpodobně, nad právem udělovat výjimku se nepodivuju, ale snad by nebylo tak moc, kdyby o tom informovala naše milá autorita jasně a včas, minimálně by to bylo slušný vůči těm, z jejichž peněz žije a kteří možná bláhově žili v tom, že předpisy vydané tou samou autoritou platěj pro všechny stejně :(
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » stř 25.04.2018 23:32

Doplním Johna - ani já nejsem osoba, která má dávat oficiální vysvětlení, každopádně jsem se dotázal a po dvou dnech dočkal odpovědi od oficiální autority (do té doby jsem si pořád myslel, že je to celé blbost, někdo se spletl, objeví se Lukjaňova česká licence apod.).
Vše nejspíš rozebereme v příštím čísle Rally, protože to ale vyjde až před Krumlovem (i zpráva Rally komise k této věci se má objevit až v týdnu před Krumlovem), nemělo by se otálet s vysvětlením, už kvůli fanouškům. Mlčení (mlžení) je tou nejlepší živnou půdou pro spekulace, dohady, fámy atd. (čekal jsem, že mi třeba aspoň Pluto pošle SZ, ať jsem v obraze, ale od něj jen je to tak a basta ...).
Takže velmi zhruba: tým Roko se dotázal na SR, zda by mohl Lukjaňuk bodovat do MČR, i když bude mít jezdec ruskou licenci (to by bylo proti platným řádům). Českou nechtěl kvůli ME a měnit si po každém závodě českou za ruskou a zpět by bylo dost podivné (je-li to vůbec možné). SR tedy obvolal hlavní týmy českého mistráku, zda-li by jim taková výjimka (pro Lukjaňuka) nevadila. Protože se nikdo neozval proti (včetně Škodovky!), výjimka - změna pravidel pouze pro tohoto jezdce - byla akceptována.
Přiznám se, že obecně nejsem příznivcem výjimek či změn pravidel v průběhu rozběhnuté sezony. Na druhou stranu, pokud s tím obecně souhlasili všichni hlavní hráči MČR, tak jsem to nějak schopen skousnout. Samozřejmě, právní puritán by byl jasně proti, pragmatik nejspíš řekne budiž. Už vůbec ale odmítám názor, který se tu taky objevil - buďte rádi, že tu Lukjaňuk startuje a držte ústa. Tak to určitě ne, má-li platit něco jako právní řád a dodržování pravidel, je třeba ctít řády.
Naopak jsem byl tázán na můj osobní názor na tuto věc (čehož si samozřejmě cením, že lidé od SR jsou schopni naslouchat i jiným názorům) - odpověděl jsem to, co zhruba píšu výše. Jen jsem si posteskl (a v tom se plně shoduji s Harykem), že když už se taková zásadní věc odehraje, má se to dát vědět, ať pak nevznikají dohady a smyšlenky.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 26.04.2018 10:02

Díky za vysvětlení situace. Osobně bych byl rád za to, aby se to pravidlo pro příští sezonu změnilo. Podle mne totiž nedává smysl. Podpořil bych PLutův návrh, aby se zahraniční účastník prostě zaregistroval a hotovo. Rozdělovat ještě státy podle politicko-regionální příslušnosti podle mě nemá pro sport vůbec žádný důvod. Myslím, že bychom měli být rádi, pokud tu chtějí cizinci startovat, zvlášť v případě hvězdy typu Lukjaňuka, a mělo by být jedno, jestli dotyčný je Francouz, Rus nebo třeba Japonec.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 26.04.2018 13:43

Mirku, je sice pěkné, že si za Plutův návrh (myslíš asi tento "Jak říkám už nějaký čas, zavedl bych pro cizince registraci, po které by mohli bodovat. Vyřešilo by to všechny tyto problémy i složité (a jinak zbytečně) pořizování českých licencí." )
Jenže si vůbec nejsem jistý, jestli si Pluťák uvědomuje, že nějaké příp. registrace absolutně neřeší problém bodování či nebodování Lukjaňuka v MČR (resp. pokud má pocit, že to takto jednoduše vyřeší, pak je třeba se kouknout do řádů).
Máme možnost volby:
1. buď uděláme naše mistrovství mezinárodní (a vrátíme se tedy ke stavu, který tady býval před sezonou 2015), a pak zde bude moct legálně bodovat Rus, Japonec, Novozélanďan atd. Současně ale budeme muset dodržovat mezinárodní řády, což znamená mj. zrušení aut, které mají propadlé homologace. Pár desítek tisíc Kč navíc za zápis podniků do mezinárodní mistrovství jako bonus pro pořadatele, neřezání gum atd. atd.
A Dohnalovi, Trněnému a dalším se starými civiky apod. řekneme: kluci, nezlobte se, ale chce tady bodovat Lukjaňuk a mít přitom současně ruskou licenci, takže vy se stěhujte laskavě do sprintů?

2. nebo bude naše mistrovství stále národní, řády si uzpůsobíme dle vlastních potřeb a když bude chtít (prakticky) kdokoliv z EU (nebo s licencí z EU) zde startovat, tak to díky paragrafu 2.3.9 mezinárodních řádů půjde.

Pokud bych si já měl vybrat, jednoznačně volím druhou variantu.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 26.04.2018 13:52

Já tak nějak nechápu, proč by nemělo být možné upravit řády tak, aby mohl startovat v mistrovství konaném dle národních řádů držitel licence jakékoli země. Můžeš mi vysvětlit, proč by to nemělo jít? Nejsem právník a nerozumím tomu, v čem je problém.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » čtv 26.04.2018 14:11

Je úplně jedno, jestli ty šampionáty nazveme mezinárodní nebo národní. Je na národní autoritě, jak si nastaví pravidla. Tedy i v národním šampionátu může startovat jezdec se zahraniční licencí, pokud se to tak nastaví v předpisech.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 26.04.2018 14:19

Mirku, taky nejsem právník, jen se občas po večerech začtu v řádech ... :-)
Ty mezinárodní například říkaji:
2.3 Národní soutěž
...................
2.3.2 Kromě případů uvedených níže je národní soutěž přístupná pouze pro soutěžící a
jezdce, kteří jsou držiteli licence vystavené ASN země, v níž se tato soutěž koná.
...................
2.3.6.a V případě, kdy by národní soutěž byla součástí národního mistrovství, poháru,
trofeje, putovního poháru nebo série, soutěžící a jezdci, kteří jsou držiteli zahraničních
licencí, nemohou získat body do klasifikace tohoto mistrovství, poháru, trofeje,
putovního poháru nebo série. Přidělení bodů do klasifikace těchto mistrovství, poháru,
trofeje, putovního poháru nebo série musí být provedeno bez zohlednění zahraničních
soutěžících a jezdců.
.................
Ty případy uvedené níže (viz další paragrafy) jsou dříve - jezdci z příslušné zóny, od sezony 2015 implementováno pravidlo (2.3.9) i profesionální jezdci ze zemí EU. Jen tito tedy mohou bodovat do národních mistrovství (anebo si vyřídí licenci příslušného státu), ostatní se mohou jen účastnit.

ad Pluto - ano, startovat může, ne bodovat. A nemáš pravdu, že je (pouze) na národní autoritě, jak si nastaví pravidla. Nad národní autoritou (ASN) je ještě mezinárodní autorita (FIA) - viz odpověď Mirkovi
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 26.04.2018 14:26

Díky
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » pát 27.04.2018 13:00

Onboard Břetislava Engeho z inkriminované nehody na Činovském okruhu

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Šumava Klatovy [MČR] + Historic Rallye Vltava [ME

Nový příspěvekod PLuto » pát 27.04.2018 14:26

Juuso Nordgren na vítězné RZ 7, ale se dvěma krizovkama (přičemž ta první je hned po startu)

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků