SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Acom » stř 03.10.2018 19:49

Ty jo tady se zase resi tema kde vzal Dohnal WRC.

Vzdyt je to uplne jedno, ten clovek to dela s vasni a silenym zapalem. A tech penez co ho to stoji.

Osobne jsem rad, ze to nevzdal a i pres to co se mu stalo na Hustopecich jezdi dal.
U me ma Dohnal palec hore a velky respekt za urputnost.

To tady ale nezmini nikdo.

Ti co me znaji vedi ze nemam k Dohnalovi zadnou vazbu.
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » stř 03.10.2018 20:07

Tady ale přece nikdo nezpochybňuje nic z toho, cos napsal ;) Já to auto taky rád uvidim, celá debata je o nesmyslu v pravidlech ... a je naprosto jedno, jestli se teď jedná o Dohnala nebo vloni o Šína. Řeší se tu, proč to pravidlo v týhle podobě vzniklo, kdo z něj měl prospěch (a nyní třeba už mít nemohl), kdo to prosazoval, kdo si dělá z pravidel v průběhu sezony dobrý den ...

Já jen doufám, že bude před PB jasně vysvětleno třeba v nějakym rozhovoru - sám říkal, že to druhý auto u nás nemůže bodovat ... a teď najednou ano?
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Haryk » stř 03.10.2018 21:07

a teď je potřeba definovat, co je to to "jiný auto", čím je auto vlastně definováno a co vše je možné na autě vyměnit, aby to bylo ještě "původní" auto...
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Mates » stř 03.10.2018 21:53

Já Honzovi hrozně fandím, strašně jsem rád, že na startu (snad) bude, udělalo mi to obrovskou radost, upřímně jsem každý den klikal na seznam přihlášených a doufal, že tam bude, i proto jsem ho tak rychle objevil. Přesto se mi "ohýbání" jakýchkoliv, byť naprosto nesmyslných pravidel ve prospěch kohokoli prostě nelíbí...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Tomáš » stř 03.10.2018 22:04

ad Petr WRC: přesně tak, líp bych to nezformulovat. Tady přece nejde (snad všichni rozumí, vč. Acoma) o Honzu Dohnala jako takového (sám osobně obdivuju, co dokázal, jaká auta tady přivezl a jak závodí), ale o to, jestli existují nějaká pravidla a jestli se dodržují.
ad Haryk: Milane, nejde přece o to, jak my sami definujeme "jiné" auta (karosérie), ale jestli je to možné provést dle stávající legislativy.
Tedy jestli je možné:
a, karosérii xy s daným VINem vyměnit náhradním dílem "nové" karosérie tak, aby "papíry" auta seděly na to, které se (dle dosud platných řádů ) otestovalo do 31.12.2014, pak je to za mne vše OK. Na Příbrami zkrátka pojede Dohnalovo staré (původní) WRC, byť podle několika videí (i ta mohou samozřejmě klamat ... :-) ) shořelo na prach.
b, nebo to není možné, ale byli (alespoň) dotázani přímí Dohnalovi konkurenti (Pech, Černý, Jakeš, Štajf, Vlček, ....), že jim to nevadí a takto s výjimkou (udělenou Komisí rally) oni souhlasí (to není úplně košér, ale furt lepší, než v případě AL)
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PLuto » stř 03.10.2018 22:13

Já bych sázel na verzi a)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod kondec » čtv 04.10.2018 01:35

Já osobně bych neměl problém ani s jednou verzí a vůbec třeba nechápu neustálé vytahování výjimky pro Alexe. Mám za to, že předpis o omezení vozidel WRC zní logicky s ohledem na konfrontaci se zahraniční konkurencí a myslím si, že vycházel z předpokladu, že zde dožijí již jen existující auta. Jeho návrh byl znám v určitém předstihu a Honza jej využil na maximum, když dovezl velmi rychlého focuse. Co se s ním stalo je věc jasná, stejně jako to, že měl doma druhého, přivezeného později. Jestli je auto papírově přeskládané, jestli koupil nové díly nebo má výjimku je s ohledem na rovnost podmínek v šampionátu přece pořád jedno, protože se "stejným" autem startoval proti domácí konkurenci celou první polovinu sezony.
Jinak o nevýhodách startu s takovým autem v našem mistrovství asi není potřeba mluvit, dokud bude barumka součástí ME i MČR a WRCa musí jet až v národním poli. Naopak vnímám pozitivně omezení novějších vozidel WRC v tom, že celá naše špička (s výjimkou Honzy a Karla) jede auta kategorie R5 a může tak kdykoli bez zvykání na jinou techniku startovat např. v závodech ME, jako nyní Filip.
kondec
N/1
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 25.10.2015 19:48

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 04.10.2018 19:30

Haryk píše:a teď je potřeba definovat, co je to to "jiný auto", čím je auto vlastně definováno a co vše je možné na autě vyměnit, aby to bylo ještě "původní" auto...


... už jen ta otázka potvrzuje, o jak nesmyslné pravidlo se jedná.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » čtv 04.10.2018 21:15

PLuto píše:Já bych sázel na verzi a)

Pokud by byla shořelá karoserie s VIN "A" nahrazená zcela novou, pak OK ... ale pokud by byla shořelá karoserie "A" nahrazena karoserií druhého Focuse "B" a byla následně po přeskládání (jestli se teda o přeskládání dá vůbec po kompletním shoření mluvit) přejmenována na "A" ... to už je na pováženou. Sám Honza Dohnal v rozhovoru povídal, že M-Sport by za finanční nesmysl dokázal z dílů auto reinkarnovat ... to ale nejspíš nebude tento případ - z dílů myslím z jejich nových dílů samozřejmě. Pokud se jedná o jeho druhý Focus, to je pak jako bys přelepil registrační značky a štítek s VIN a jedeme dál.

Ale všechno tady jsou jen úvahy, jak to asi může být, věřím, že bude zcela jasně osvětleno a výjimka (v tomhle případě Focus za druhý Focus) s následným zrušením tohohle nesmyslu by pro mě byla akceptovatelná - i za cenu další výjimky a změně pravidel, ale po sezoně.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Melmisek » pát 05.10.2018 06:46

Já nevím, proč je o okolo toho tolik vzruchu. Pokud nabourám auto, kde bude kastlena výměnu, bude to někdo řešit? Toto je zcela legální cesta, jak zachránit papíry od auta, ať už u závodního nebo civilního vozu. Jsouna to nějaké předpisy, za jakých podmínek to lze a nelze a pokud byly splněny, tak jsou tyto debaty liché. Tomáš má pravdu, jedná se o přepis nebo chcete-li přestavbu vozu. To že to auto je již postavené a funkční, to je jen shoda okolností. Pokud by druhé auto neměl, tak by to nikdo neřešil, kde vzal druhé auto a z jakého to udělal.
...ŠkodaUltrasGang...
Uživatelský avatar
Melmisek
N/2
 
Příspěvky: 763
Registrován: ned 25.01.2009 22:08
Bydliště: Pribram

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků