Rally Vyškov [RSS]

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod JirkaD » pon 07.05.2018 17:11

Podle mě je spíš problém v tom, že již zde citovaný článek ze standardních propozic je prostě nedomyšlený a děravý, aspoň takový je můj pocit. Za mě, pokud jel Mareš rovně v přirozeném směru, jakoby tam retardér nebyl, tak ho zkrátka vynechal. Snažíme se retardér definovat co nejsložitěji a počítáme balíky, aby každou penalizaci musela posuzovat komise právníků, ale to je cesta do pekel. Navíc, jako pamětník, který si vzpomíná divoké ročníky, kdy jel v pístovickém retardéru rovně každý třetí, si kladu otázku, proč mělo tehdy význam penalizovat hříšníky 30 sekundy a najednou po patnácti letech je stejný prohřešek ve stejně postaveném retardéru potrestán jen kosmetickým časovým trestem.
JirkaD
A/5
 
Příspěvky: 223
Registrován: pon 20.10.2008 16:00

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 07.05.2018 17:16

Sorry, ale když prorazíš standardní retardér, tak taky pokračuješ v přirozeném směru. To je úplně zcestný argument. Krom toho, nechápu, proč 20 sekund je kosmetickým trestem a 30 sekund ne. To je to fakt tak velký rozdíl? Proboha přestaňme hledat hovadiny.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Haryk » pon 07.05.2018 18:00

Mirek Fric píše:Je mi upřímně smutno z diskuzí, které se posledních pár dní kolem Mareše vedou (ještě víc vedle na ewrc). Nerozumím a nechápu.
k tomuhle za sebe můžu napsat jediný, jde mi o výklad a dodržování řádů, které podle mě musej platit pro všechny a musej bejt jasný, křišťálově jasný, jinak hrozí vyčůrávání ze strany kohokoli (posádky, nebo komisařa, obě strany to uměj a od obou jsem to zažil) a abych nebyl napaden, že závidím, což jest oblíbenej sport, tak jsem to byl já, kdo po Šumavě napsal, že pro mě je Mareš v MČR druhej, právě z toho samýho důvodu
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod JirkaD » pon 07.05.2018 18:17

Mirek Fric píše:Sorry, ale když prorazíš standardní retardér, tak taky pokračuješ v přirozeném směru. To je úplně zcestný argument. Krom toho, nechápu, proč 20 sekund je kosmetickým trestem a 30 sekund ne. To je to fakt tak velký rozdíl? Proboha přestaňme hledat hovadiny.


Mirku, Tvé sebevědomí bych rád někdy měl :) Říkáš, že řeším hovadiny a přitom jsi sám názorně potvrdil, že na Marešův případ lze uplatnit obě definice. Takže to ve finále zas až taková hovadina není, prostě se vracíme k tomu, co zde napsal Milan - řády by měly hovořit jasnou řečí a neumožňovat dvojí výklad. Nicméně, při procházení webu rally mě spíš zaujalo něco jiného: http://www.rallyvyskov.cz/Vyveska.aspx. Skoro 50 % zúčastněných odjíždělo domů s pokutou za seznamovací jízdy. Není to v našich luzích a hájích rekord?
JirkaD
A/5
 
Příspěvky: 223
Registrován: pon 20.10.2008 16:00

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Acom » pon 07.05.2018 19:55

No ty ***** to je debata o retarderu.

Hlavne si myslim, ze samotnemu Maresovi bylo vcelku jedno v dany moment jestli to bude 20s nebo 30s.

Byl nejrychlejsi. Udelal velky progres. Ma kolem sebe super zazemi. Dobreho mentora. Tesim se na jeho dalsi vykony.
A ostatni mladi ambiciozni se ted muzou po..at. Nebudu jmenovat. Kazdy at si domyslu
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Haryk » pon 07.05.2018 20:13

však o Mareše tu úplně nejde, jde o princip a rovnej metr, třeba i do budoucna
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod lubos » pon 07.05.2018 20:17

Když bude úplně ten samý nestandardní retardér postavený z vodou plněných plastových zábran, tak se podle Tebe najednou stane hodným dvacetivteřinové penalizace, protože už tam bude něco k proražení a ne jen mlíko?

Je mi upřímně smutno z diskuzí, které se posledních pár dní kolem Mareše vedou (ještě víc vedle na ewrc). Nerozumím a nechápu.


Ještě v poledne jsem si říkal, že nic neřeknu/nenapíšu; ale musím, protože SOUHLASÍM.
Chlapi, pánové, jde Vám o CO?? O pitomých 10 sekund!!! A jestli o princip, tak TADY to řešíte špatně.
A pokud tady bylo zmíněno "vedlejší" fórum: už nějaký čas mám víc než stejný pocit.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod lubos » pon 07.05.2018 20:24

Haryk píše:však o Mareše tu úplně nejde, jde o princip a rovnej metr, třeba i do budoucna


Rovný metr NIKDY nebude. Možná odbočím: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/ferrari-objevilo-pozoruhodnou-mezeru-v-pravidlech-formule-1-i-diky-ni-je-tak-rychle/?utm_source=rss&utm_medium=direct&utm_campaign=rss
A pokud říkám, že rovný metr nebude, tak tím netvrdím, že se musí jednat o úmysl.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod Karbonyl » pon 07.05.2018 20:36

Jen tak mimochodem na Kanárech Kreima zastavila před poslední vložkou kvůli zahřívání gum policie, ten nestihl ČK o dvě minuty, a penalizaci co? Vůbec nedostal. Díky tomu dojel třetí celkově. To považuju za skutečný fail vůči předpisům.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Vyškov [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » pon 07.05.2018 20:41

Karbonyl píše:Jen tak mimochodem na Kanárech Kreima zastavila před poslední vložkou kvůli zahřívání gum policie, ten nestihl ČK o dvě minuty, a penalizaci co? Vůbec nedostal. Díky tomu dojel třetí celkově. To považuju za skutečný fail vůči předpisům.


Dovolil bych si tuhle situaci trochu poupravit, protože se na Kanárech samozřejmě hodně řešila. Hlavní důvod je ten, že policie ho nezastavila kvůli zahřívání gum, policie ho dokonce nezastavila vůbec. On na tom místě (normálně na kraji cesty) zastavil sám a šel měřit tlak v pneumatikách. Oni tam přijeli a bez jakékoliv příčiny mu začali kontrolovat doklady - jak řidiče, tak i od auta. Něco podobného se pokoušeli i u Gryazina, kterému se podařilo v policajtově nestřeženém okamžiku odjet, jinak by měl stejné problémy. Každopádně, celou situaci prošetřil ředitel závodu, měl výpověď jak od posádky, tak i report od policie. Ti potvrdili, že neudělal žádný přestupek a šlo jen o běžnou kontrolu dokladů. Na základě toho ředitel rozhodl, že penalizaci anuluje. Zároveň dodal, že samozřejmě, pokud by posádka jakýmkoliv způsobem porušila předpisy (rychlost, kličkování po cestě, přejíždění plné čáry apod) a byla zastavena, tak to neřeší.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků