Rally Sweden

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Acom » ned 18.02.2018 21:42

Z pohledu fanouska jsem se tesil na souboje mezi Tanakem, Latvalou, Neuvillem a Ogierem.
Misto toho jsem sledoval frasku, ve ktere bylo jasne ze Neuville ma od prnich kilometru jasnou vyhodu startovni pozice.

Cela soutez byla jen cekanim jestli to Thierry podela, nepodelal a dobre pro nej. Takze takove vitezstvi z radu snadno ziskanych kdyz dva nejsilnejsi souperi byli vyrazeni diky systemu startovniho poradi.

Presne tohle jsem zazil jako divak na Sardinii ve 2016. Tesil jsem se na Ogiera a jeho vykon. Zbyl mi jen shake, kde to mydlil nevidane. Ve zbytku souteze jsem videl misto paradniho vykonu boj s podminkama predem vzdany diky nevyhode.

Argumenty o tom ze aspon vyhraje vic jezdcu jsou zcestne. Kazdy sport je o fenomenech a ty pritahujou pozornost divaku a medii. Opet jsem to zazil osobne na Sardinii. Jasnou hvezdou a magnetem pro lidi byl Ogier.

Preju uspech Breenovi a jinym ale je proste pokriveny a neodrazi realne rozdeleni sil.

Pro me osobne je mega hvezdou Ogier, je to sampion po vsech strankach, vzbuzuje emoce nekdo ho ma rad, nekdo nenavidi ale to je prsne co kazdy sport potrebuje jinak je nudny. Mel by byt etalonem uspoechu a motovaci pro ostatni.

Misto hyckani si hvezdy jsou ji hazeny klacky pod nohy aby nevyhral vsechny souteze. At je vyhraje kdyz je nejlepsi at je z nej poradna legenda jako byl Leob. Takto je to cele pokroucene jen aby vyhrali i jini.
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod PLuto » ned 18.02.2018 21:53

Ale houby, nech už toho brečení. Podívej se třeba na takový slalom v alpském lyžování. Tam se první patnáctka losuje (takže je to úplně o náhodě), kdo jede později, má horší trať. A pro druhé kolo se dokonce první třicítka obrací, takže ti, co byli v prvním kole nejrychlejší, tak jsou nejvíc biti. A přesto si nikdo nestěžuje...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Acom » ned 18.02.2018 22:08

PLuto píše:Ale houby, nech už toho brečení. Podívej se třeba na takový slalom v alpském lyžování. Tam se první patnáctka losuje (takže je to úplně o náhodě), kdo jede později, má horší trať. A pro druhé kolo se dokonce první třicítka obrací, takže ti, co byli v prvním kole nejrychlejší, tak jsou nejvíc biti. A přesto si nikdo nestěžuje...


Ty ses demagog. Co ma spolecneho slolom s rally?

Jo a byti je po b mekke i :ugeek:
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 18.02.2018 22:26

Acome, já nevím, co furt řešíš, diskutabilita startovní pozice prostě plyne z podstaty rally. Za poslední roky se tady už vyzkoušelo snad vše, s kvalifikací, bez kvalifikace, s otáčením Top 10, pořadí dle šampionátu v jednom dnu, ve dvou dnech, a furt se nepřišlo na nic optimálního, protože takový systém prostě najít nejde. Některé varianty byly ještě horší a proto se to pořád nějak vyvíjí, ale top podmínky prostě nikdy nebudou mít všichni. V Mexiku to zas bude jinak, protože se bude prášit, rozbitá trať atd a první v poli zase bude oproti Švédsku ve výhodě ve výhodě...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Acom » ned 18.02.2018 22:39

Kubo a to je presne co pises. V Mexiku to bude jinak bude se prasit. To je prece neplatny predpoklad. Co kdyz to jinak nebude a nebude se prasit...
Podivej se jak vypada sampionat. Tanak nepodelal nic a ma stejne bodu jako Mikkelsen kteremu na Monte lehlo auto. To je proste spatne. A spatne je taky cachrovani s penalizacema. A to ze je to podle pravidel jen ukazuje na to ze kdyz je spatny cely system

Ve Svedsku nastala jeste jedna nevidana vec.
Dokoncily vsechny Hyundaie, Toyoty, Citroeny a Fordy.

Vyhodu maji mit ti co maji dobre vysledky a basta. Pravo prvni volby ma mit nejlepsi hrac.
Ti co nejeli monte nebo ho podelali by nemeli mit v dalsim zavode vyhodu.

Sportovni uroven jde do kelu.

V kazdem sportovnim odvetvi maji vyhodu ti nejlepsi. Jen v rally se furt neco ohyba.
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 18.02.2018 22:56

No já teda nevím, ale dovažování aut na okruzích je co? To je handicap v nejčistší podobě. Jinak ad Tänak, ten v pátek startoval jako druhý a bez ohledu na to, zda měl vyčištěno nebo ne či zda šlo o první nebo druhý průjezd, byl schopen pravidelně sázet časy v Top 3. Pokazilo mu to pár špatných RZ s momenty typu předjíždění Meeka přes závěj atd.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Acom » ned 18.02.2018 23:12

Bavime se o rally tak nezminuj ohruhy:)

Tanak v patek vyhral jednu RZ a po patku mel ztratu 1:29..poradi v patecnich rz 1,7,10,11, 9, 9, 10. Takze zadne pravidelne top 3 a v sobotu jel az 5.

Na tobe a plutovi je videt ze jste funkcionari. Vy budete pravidla hajit i kdyz jsou sebe blbejsi. Proste jsou to
pravidla.
A proto ja bych nemohl byt funkcionar abi za nic:)
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 18.02.2018 23:36

Cituju tebe dva příspěvky nahoru: "V kazdem sportovnim odvetvi maji vyhodu ti nejlepsi. Jen v rally se furt neco ohyba.." Toliko, proč uvádím třeba okruhy.

Ohledně Tänaka znovu zmiňuju fakt, že ty nepovedené RZ u něj byly zejména v druhých průjezdech (Hof-Finnskog 1./11., Torntorp 1./6., Hagfors 1./34., Vargåsen 2./9., Likenäs 1./9.), takže ta teorie o nevýhodnosti startovní pozice mi tu prostě tak úplně nesedí.

A to, že mám jiný názor než ty, snad automaticky neznamená, že jsem papaláš. Jen v tomhle prostě nevidím lepší řešení. Ogier možná odes*al Švédsko, ale v Mexiku zas bude na koni. Ono je snadné vymyslet optimální pravidla pro jeden závod, ale vyladit je tak, aby to bylo plus mínus funkční na všech čtrnácti podnicích, kde každý závod má jiné podmínky... Jistě by to vymyslet šlo, ale to už by ty řády byly tlusté jak Kája Mařík a Haryk by se z té tragikomedie tady asi uchlámal a ubrečel zároveň :D
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod Acom » ned 18.02.2018 23:49

Ty vado, je videt ze chodite s Plutem na stejna skoleni:)
Takovi akcni kluci jste byli a ted jste papalasi:)
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Sweden

Nový příspěvekod PLuto » pon 19.02.2018 00:02

Acom píše:Tanak nepodelal nic a ma stejne bodu jako Mikkelsen kteremu na Monte lehlo auto.


To právě vůbec není pravda. Právě Tänak si to ze všech jezdců prosral nejvíc. Kdyby neboural na RZ 13 při předjíždění Meeka a neztratil tak víc jak dvě minuty...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků