Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Historic

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Merten » úte 20.08.2019 09:23

Tomáš píše:Je pravda, že na té vložce měl defekt i Llarena a jestliže ano, proč se tedy nějak neupravoval čas i jemu? atd.

Ta minuta pro Franceschiho byla prej ,napočítána' podle GPS (a onboardu) a to do momentu, kdy mu byla signalizována žlutá vlajka.Podle mě bezprecedentní nesmysl.
Kde se v Llarenově týmu vzala ta drzost podávat protest, to mi hlava nebere.Docela rád bych si přečetl Plutův názor na věc.
Přílohy
FB_IMG_1566288892260.png
Merten
A/5
 
Příspěvky: 311
Registrován: pát 20.12.2013 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » úte 20.08.2019 11:51

Merten píše:Ta minuta pro Franceschiho byla prej ,napočítána' podle GPS (a onboardu) a to do momentu, kdy mu byla signalizována žlutá vlajka.Podle mě bezprecedentní nesmysl.
Kde se v Llarenově týmu vzala ta drzost podávat protest, to mi hlava nebere.Docela rád bych si přečetl Plutův názor na věc.


Není to nic neobvyklého a už se to dělo několikrát na různých úrovních od MS až po národní šampionáty - pokud měl někdo prokazatelné problémy ještě před červenou (případně dříve žlutou) vlajkou a prokazatelně zastavil, tak se jim čas o toto zastavení navýšil, protože se tak stalo ještě v době, kdy se závodilo. Jestli se nemýlím, podobná situace se řešila kdysi v Peugeot Cupu ve Francii, kde o titul bojovali Pellier a Llarena a tehdy díky tomu Pellier získal titul...

Neříkám, jestli je takovéto řešení správné nebo ne, jen konstatuju zkušenosti s podobnými problémy z jiných soutěží.

Co se týká situace s Franceschinim a případně Llarenou na Barumce, dejte mi trochu čas. Teď po Barumce jsem úplně mrtvý (fyzicky i intelektuálně) a tahle situace byla a je hodně komplikovaná. A neměla žádné správné řešení, jen špatné nebo ještě horší... Chci si sepsat přesnou časovou osu, co se kdy událo, jaké kdo měl či dodal informace atd...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod lubos » úte 20.08.2019 12:07

PLuto píše:Není to nic neobvyklého a už se to dělo několikrát na různých úrovních od MS až po národní šampionáty - pokud měl někdo prokazatelné problémy ještě před červenou (případně dříve žlutou) vlajkou a prokazatelně zastavil, tak se jim čas o toto zastavení navýšil, protože se tak stalo ještě v době, kdy se závodilo. Jestli se nemýlím, podobná situace se řešila kdysi v Peugeot Cupu ve Francii, kde o titul bojovali Pellier a Llarena a tehdy díky tomu Pellier získal titul...

Neříkám, jestli je takovéto řešení správné nebo ne, jen konstatuju zkušenosti s podobnými problémy z jiných soutěží.

Co se týká situace s Franceschinim a případně Llarenou na Barumce, dejte mi trochu čas. Teď po Barumce jsem úplně mrtvý (fyzicky i intelektuálně) a tahle situace byla a je hodně komplikovaná. A neměla žádné správné řešení, jen špatné nebo ještě horší... Chci si sepsat přesnou časovou osu, co se kdy událo, jaké kdo měl či dodal informace atd...


Jen mně schází věcná reakce na skutečnost, která je z fotografie evidentní. Llarena jede na defektu!! Oprava času na "bezdefektní" stav je horší než ještě horší.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 20.08.2019 12:56

Ta fotografie je pořízená ve Vlčkové, kdy ta RZ už pro něj mohla být zrušená (je to jen 4 km před místem nehody a mezi Vlčkem a Llarenou startovalo 6 aut). Pokud do zrušení RZ ztratil na Erika nějakých 12 sekund (jak koluje po netu), tak z toho fakt nejde usuzovat na to, že měl nějaký problém, protože to je pořád rychlejší než velká většina dvoukolkářského startovního pole. U Franceschiho, který prokazatelně stál, je to dost jiná situace.

Jasně, je to pitomá situace a já osobně bych taky byl za to dát všem čas stejný problémy neproblémy (takto před pár lety dojel Breen na bedně v Ypres, když na poslední RZ byl 3 minuty v příkopu, ale RZ následně zrušil požár auta startujícího před ním). Tyhle situace bohužel nemají dobré řešení. Vždycky je někdo poškozený, v tomhle případě se jako poškozený podle verdiktu může cítit jak Torn, tak Llarena, tak i Erik Cais.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mates » úte 20.08.2019 17:10

Llarena byl ve Vlčkové už na ráfku, takže na tom už určitě kus jel. Ale je fakt že jakékoliv řešení této situace by bylo vždy v nepořádku. Možná upravit dle mezičasů první trojky by bylo ještě rozumné ale...nevím nevím. Jen mi nepřijde logické že dává protest Llarena, který dojede RZ na ráfku (respektive mění to u Vlčka, aby nikdo neviděl, že ho měl).
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3989
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » úte 20.08.2019 18:38

Podle posledních informací to vypadá, že situace se bude ještě dál řešit. Proto se tu do končeného verdiktu nebudu k situaci vyjadřovat (jakožto oficiální činovník bych neměl), ale slibuju, že až to bude všechno hotové, tak napíšu přesně, jak se co dělo a uvidíte, že nic není černobílé a rozhodování není tak jednoduché.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » úte 20.08.2019 18:40

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 20.08.2019 18:43

Obrázek
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 20.08.2019 18:57

Pluto nebo Karbonylu, víte, proč byl v sobotu policií hlídaný zákaz vjezdu na RZ Halenkovice už ve Spytihněvi, takže víc jak dva kilometry jinde než být podle mapy měl (a absolutně nesmyslně daleko)? Já jsem se tomu náhodou v plánování vyhnul, ale spousta lidí byla pořádně naštvaná...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod gonzo » úte 20.08.2019 19:17

K těm Halenkovicim, prijezdovka od Napajedel k odbočení u letiště byl zákaz, byť podle mapy správně, ale naprosto nerozumím proč tak daleko. Diváci parkovali v těch serpentinách od Napa a za tmy se vraceli a otáčeli, proti posádkám jedoucím na start. Naprostý chaos a zmatek. Přitom nahoru k RZ zůstalo cca půl km volné cesty :?: :?: Jak byli někteří nasr.... ,
gonzo
N/3
 
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 01.01.2008 19:16
Bydliště: Napajedla,Jaroslavice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník