Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Historic

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Rendy » stř 28.08.2019 19:08

Mirku, nebudu se vymlouvat na řadu potíží, které jsme během soutěže řešili, převážně s brzdama. Od Evropanů jsme dostali na ***** a ani nebylo mým záměrem se jich držet. Klukům jako jsou Franceschi, Llarena či Rossel, kteří závodí s obřími rozpočty a nebo střídají R5 s R2, nelze stíhat. Jedu s nepojištěným autem, bojím se ho jen škrábnout, protože látáme konec sezóny tak, jak nikdo jiný ve třídě (za to dám ruku do ohně). Oproti ostatním jsem řešil koupi každé pneumatiky, protože 7 tisíc je pro nás velká pálka. A když to celé sečtu společně s nulovým předzávodním testem a hlavně nutností držet se pouze Vaška Stejskala, se kterým jsme bojovali o titul, vyjde z toho ztráta přes 3 minuty na Erika. Já osobně si nehraju na žádnou budoucí hvězdu českého rallysportu, protože na to jednoduše nemám, ale z podmínek které máme se snažím vytěžit maximum. Ono 7 dojetých Barumek a dvě kompletní sezony MČR bez nehody svědčí o tom, že než se bezhlavě hnát za skaplem kohokoliv, raděj zvolím taktiku rychlé, ale bezpečné jízdy s vidinou dobrého bodového přídělu. Taky si myslím, že časy, které se letos jely byly jinde než časy před dvěma lety, kdy byly podmínky stejné. Stačí se podívat na časy Semetína 2017 a 2019. Filipův čas z druhého Semetína byl o 1s rychlejší než můj letošní. Mu to stačilo na 2. místo, mně na 12. v 2WD :shock: . To tempo bylo letos opravdu vražedné. Co se týče mých slov o derniéře v MČR, znamená to, že určitě nepojedu kompletní sezonu v Česku s dvoukolkou. Svůj sen jsem si splnil a nemotivuje mě titul obhajovat. Evropa je nad naše finanční možnosti a hlavně na to nemám hlavu držet krok s těmi "blázny". Po tom co jsem zažil na Krumlově 2017 se mám již opravdu rád :D . Takže budoucnost vidím za hranicemi v jiném šampionátu, ale zda se nám podaří na něj sehnat peníze, to netuším. Pokud to bude tak na hraně jak letos, tak raděj nepojedu.....za ty nervy to nestojí.
Rendy
A/5
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 29.03.2008 10:23

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Walach » stř 28.08.2019 19:25

Respekt.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mirek Fric » stř 28.08.2019 20:03

Rendy píše:Mirku, nebudu se vymlouvat na řadu potíží, které jsme během soutěže řešili, převážně s brzdama. Od Evropanů jsme dostali na ***** a ani nebylo mým záměrem se jich držet. Klukům jako jsou Franceschi, Llarena či Rossel, kteří závodí s obřími rozpočty a nebo střídají R5 s R2, nelze stíhat. Jedu s nepojištěným autem, bojím se ho jen škrábnout, protože látáme konec sezóny tak, jak nikdo jiný ve třídě (za to dám ruku do ohně). Oproti ostatním jsem řešil koupi každé pneumatiky, protože 7 tisíc je pro nás velká pálka. A když to celé sečtu společně s nulovým předzávodním testem a hlavně nutností držet se pouze Vaška Stejskala, se kterým jsme bojovali o titul, vyjde z toho ztráta přes 3 minuty na Erika. Já osobně si nehraju na žádnou budoucí hvězdu českého rallysportu, protože na to jednoduše nemám, ale z podmínek které máme se snažím vytěžit maximum. Ono 7 dojetých Barumek a dvě kompletní sezony MČR bez nehody svědčí o tom, že než se bezhlavě hnát za skaplem kohokoliv, raděj zvolím taktiku rychlé, ale bezpečné jízdy s vidinou dobrého bodového přídělu. Taky si myslím, že časy, které se letos jely byly jinde než časy před dvěma lety, kdy byly podmínky stejné. Stačí se podívat na časy Semetína 2017 a 2019. Filipův čas z druhého Semetína byl o 1s rychlejší než můj letošní. Mu to stačilo na 2. místo, mně na 12. v 2WD :shock: . To tempo bylo letos opravdu vražedné. Co se týče mých slov o derniéře v MČR, znamená to, že určitě nepojedu kompletní sezonu v Česku s dvoukolkou. Svůj sen jsem si splnil a nemotivuje mě titul obhajovat. Evropa je nad naše finanční možnosti a hlavně na to nemám hlavu držet krok s těmi "blázny". Po tom co jsem zažil na Krumlově 2017 se mám již opravdu rád :D . Takže budoucnost vidím za hranicemi v jiném šampionátu, ale zda se nám podaří na něj sehnat peníze, to netuším. Pokud to bude tak na hraně jak letos, tak raděj nepojedu.....za ty nervy to nestojí.


Díky. Nemyslel jsem to nijak ve zlém vůči Tobě nebo komukoli dalšímu. Spíš jako konstatování faktu, o kterém sám mluvíš - že se letos ta Evropa podstatně víc utrhla než v předchozích letech.

Každopádně přeju, ať to vyjde ;)
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24


Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » čtv 29.08.2019 18:46

Gurun píše:Jako padesátý ročník musí být echt! Mě se ten plán hodně líbí. Jsem takový magor, že každý rok cca 10 dnů po skončení Barumky si dám rz pěšky a jen to pozoruji. Dneska jsem šel rz Kostelany, no nádhera. A stačí vyjít z Kamínek a jít a pak vidíš, co vše se může příští rok stát a proč ty kilometry navíc... A jinak čekám, kdy Pluto začne zveřejňovat co bylo v plánu a nevyšlo,atd. To bývá hodně zajímavé čtení a diskuze k tomu.


A co konkrétně by tě zajímalo? 8-)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » pát 30.08.2019 02:05

Onboard Prokopa z městské

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 31.08.2019 19:49

Marczyk z tohohle pohledu tu myslim ještě nebyl
phpBB [video]
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Karbonyl » pon 02.09.2019 14:33

Onboard Vlčkovy havárie:

phpBB [video]
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Gurun » pon 02.09.2019 15:45

PLuto píše:
A co konkrétně by tě zajímalo? 8-)

Tyto tři věci. Musela se měnit, či dokonce úplně vypustit nějaká rz a to z jakéhokoliv důvodu a i kdyby to šlo napsat, které se to konkrétně týkalo, to by bylo dobré.
Loeb, nebo Sordo. S jakým časovým předstihem se musí s takovým jezdcem vyjednávat a co je hlavním argumentem proto aby přijel? Dostanete se vůbec k tomu jezdci, nebo jednáte pouze s jeho agentem?
Italští jezdci, resp. špička. Jedná se s nima ještě, nebo po těch letech co sem nejezdí, už se o to ani nepokoušíte, nebo to Marta každý rok obvolá a zkusí?

Děkuji!
Gurun
A/5
 
Příspěvky: 318
Registrován: stř 05.11.2008 11:10
Bydliště: Modrá

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 02.09.2019 17:45

Karbonyl píše:Onboard Vlčkovy havárie:

phpBB [video]


Z mého laického pohledu je to prostě pořádně přestřelené. Ten skok na tom posledním horizontu vůbec neměl být. Tam se skákat nemá. Možná ty ostré přechody ze světla do stínu...

Díval jsem se na onboard Breena z roku 2017 a ten brzdil o hodně dřív a neskákal.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků