Rally Bohemia [MČR]

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 22.07.2019 00:15

Karbonyl píše:Starám se o sociální sítě pár moravských rally a dotazy, kdy budou k dispozici mapy, jsou na denním pořádku. Ale tak z 95% procent se ptají lidi, kteří o rally obecně moc neví, jen prostě zachytili, že se něco kolem pojede a mohlo by to pro ně být zpestření. Mnohdy takovým lidem ani nestojí za to utratit peníze za program, protože je rally obecně tolik nezajímá, prostě jen taková řekněme zvědavost základního stupně. Máme 21. století, takže když se taková věc jako mapa tratí nevyskytuje online, tak si poťukají na čelo, co je to za podnik, případně se na něj dopředu rovnou vykašlou. OK, ultras jako my včetně luštičů, kteří jsou schopní poskládat trať z přehledu uzavírek, si to možná po večerech nějak dají dohromady, ale obecně je tu už mnoho let nastavený nějaký info standard a komfort pro diváky a krok, který udělala bohemka, mi přijde jako zbytečný klacíček pod nohy. Možná pro to pořadatelé měli nějaký pragmatický důvod, který ale doteď pečlivě tají.

Aby bylo ještě jednou jasno, já tady nechválil, že pořadatel vydal mapy na internetu ve středu před soutěží. Jen jsem nechápal to neustále brečení a fňukání, jak se bez mapy nemůžeme týden dopředu připravovat na rally. Přitom od lidí, kteří, dle tvého rozdělení, patří právě mezi těch 5% lidí, kteří by si s něčím takovým měli poradit. A použiju-li tvůj termín, že to byl "zbytečný klacíček pod nohy", pak zopakuji, že takový klacíček má být pro zdejší ultras naprostou "prkotinou". Pamatuji doby, kdy jel do Bolky narvaný vlak fandů rally a král tam byl ten, kdo měl dopředu program. Nábožně jsme si ho půjčovali, ať aspoň něco málo víme, kde se jedou erzety. Později jsem si program nechal posílat poštou, logistiku přeprav pak zpracovával na stanici ČSD, kde se dal půjčit jízdní řád celé republiky (od Aše až po Medzilaborce), a ČSAD, kde měli naopak jízdní řády středo- a severočeského kraje. A i tak se dalo fungovat. Dnes má každý v mobilu milion aplikací, informace v programu, na netu a stejně tady nakonec vykřikuje, jak přijel na RZ 10 a všichni už odjeli (pro MirkaP snad jen omluva, že vzhledem ke svému prvnímu příspěvku tady na fóru zřejmě ještě nebude tak zkušený rallyman).
No a k těm "95% místním, kteří o rally obecně nic neví, jen prostě zachytili, že se něco kolem pojede". Tak jsem-li místní, tak si snad ten program za 50 Kč (někde za 20 Kč) můžu koupit. A když je mi to líto (obvykle ten typ lidí, co si večer dá pět piv a k tomu krabičku cigaret), tak si ho půjčím od nějakého známého ve vesnici, co o rally něco ví. Na vývěskách obecních úřadů bývají plánky, na stožárech upozornění, že tehdy a tehdy se tady pojede rally, někdy se hází i upozornění do schránek. Ta informovanost je (obecně) dneska tak obrovská, že si jen (hloupých) 20-30 let zpátky člověk vůbec nedokáže představit, jak to bylo kdysi a jak je to dnes.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod PetrWRC » pon 22.07.2019 00:49

Sobotní druhá runda pro soudobý auta podle mě rozhodně nebyla košer, kdo ve vhodný čas nekouknul do rally4now, tak neměl moc šancí se dozdvědět o tom, že soudobý auta jedou o 24 minut dřív. Pořadatel vydal v pátek bulettin 2 - aktualizovaný harmonogram. Tady je čas RZ9 pro soudobý 16:46. To se v průběhu soutěže změnilo (zrušení sekce pro eco rally) a v aplikaci a rally-base se objevila informace o prvním soudobém autě v 16:22. Proto zřejmě narážky na to zbytečný plánování.

Nám to paradoxně nahrálo, já si nestěžuju ... ale chápu naštvanost lidí, co jeli na čas dle aktualizovaného harmonogramu vydaného v pátek (v den startu soutěže) a tak nějak neočekávali, že by se s časama hnulo směrem dřív (zdržení se dá pochopit)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 22.07.2019 01:25

Aha, tak to beru zpět (a současně s tím omluva MirkoviP). Já doteď vůbec netušil, že vyšly nějaké PÚ č.2 se změněným harmonogramem soudobých aut. Koukám na of. vývěsku a marně hledám nějaké PU č.3 s opravou harmonogramu č.2. Pokud to tak je, tak je to slušná "krpa" trojice Venuš - Možný - Vrátil, která by pod tím měla být podepsána ...
Já to měl tak, že na dopolední Staroměstské jsem si dopočítal, že soudobí jedou o 45 min. později oproti prvním historikům. Po první sekci jsme byli v servisu a když jsme odsud odjížděli, tak podle Vojtěcha, který zrovna stál na výjezdu ze servisu, jsem to rychle spočítal na cca 50 min. oproti původnímu času (později to na rally-base upřesnili na 51 min). Takže jsem se neměl jak "vydrbat". Ale jestli někdo vycházel z prováděček a utekla mu špička, tak to chápu, že byl naštvaný.
ps: pokud to ale byla čistě chyba sporťáků, tak na to je pořadatel krátký
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51


Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » pát 02.08.2019 20:51

Kalle Rovanperä od JNK
phpBB [video]
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Předchozí

Zpět na Sezona 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků