Rally Bohemia [MČR]

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 14.07.2019 14:29

Gratulace Sýkorovi, to auto snad poprvé na velké soutěži dojelo do cíle (myšleno teď v poslední době). Asi mu víc seděly ty kratší zkoušky :)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 14.07.2019 14:51

A ještě jedna povedená fotka z pátečního servisu

66506335_2296806173890731_8641536699916091392_n.jpg
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 14.07.2019 16:44

Abych jen nekritizoval. Dneska jsem se jako divák dobře bavil. Všechno šlapalo a podívaná pěkná.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod jonas3 » ned 14.07.2019 17:54

Příčina defektů pravého předního na druhých Milířích (7 z prvních 10)
Obrázek
Valach v Liberci
Uživatelský avatar
jonas3
A/5
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob 13.11.2010 11:42
Bydliště: Liberec / Otrokovice

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 15.07.2019 00:35

liposh píše:Tomáši, proč považuješ zveřejnění map ve středu za prkotinu? Říkals, že pak vysvětlíš. .....

Liposhi, "pak" jsem myslel někdy pak, až na to budu mít čas. V ten pátek po dokoukání TV přenosu ze Sosnové už jsem se balil do MB, v sobotu brzy ráno jsme vyjížděli. Teď před dvěma hodinami jsme dorazili, přece jen z východu je to kus cesty. Za mne (i za osádku vozu) musím říct, že RB letošní jasná jednička, dávám ještě výš než Hustopeče, na koukání jedna z nejlepších rally za poslední roky. To myslím naprosto vážně (bráno z mého diváckého pohledu). A to nepíšu proto, abych vyrovnával iks předcházejících negativních reakcí, každý má právo na svůj názor .... (a současně jsem si vědom řady organizačních přešlapů, které ale tady teď nebudu vypisovat).
Mé rychlé ohlédnutí: Sosnová ne (loňská zkušenost), raději v klidu vyjet až v sobotu brzy ráno a užít si dva víkendové rallyové dny.
Náš logistik (+ k tomu další člen, výborný řidič) zvládl naplánovat za dva večery soutěž tak, že jsme viděli devět erzet (jednou jen 15 aut, jednou ale i celé pole, v průměru cca 30-35 aut, dvoukolkářům omluva, ty si víc užijeme na RSS). K tomu jednu stopku (prvních osm aut), třikrát servis, předstartovní okoukání historiků a závěrečné pokecání s jezdci před rampou. Příjezdy k RZ prakticky vždy až pásce (resp. do 50-100 metrů) s jedinou výjimkou, kdy se šlo (RZ10) 500 metrů. Převážná většina míst na koukání velice blízko trati (přitom samozřejmě bezpečně), na poměry u nás naprostý luxus. Nikde žádný prudící pořadatel (i když chápu, že to je kolikrát i otázka štěstí). Tolik ve stručnosti za mne.
ps: Nic proti Mirkovi, jsem přesvědčený, že něco takového dokáže taky naplánovat, každopádně ten náš vedoucí zájezdu to ale na rozdíl od něj zvládl v pohodě za dva dny ... :-)
pps: na jídlo taky došlo, hrad tentokrát ne (ten Spišský jsem si dal před týdnem při Prešově). Za mne ale obecně platí, že když je rally, tak se člověk nemá rozptylovat podružnostmi. Ale jasně, že hned jak se v Hustopečích rozdají poháry, jsem ihned večer svolný k posezení ve sklípku ... :-)
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod gonzo » úte 16.07.2019 16:10

55 Urban Jakub Švec Jiří CZE Škoda Fabia
havárie v RZ 16
technická závada - startér po RZ 8
technická závada - poloosa v RZ 2
Tříkrát odstoupit na jedné soutěži, to je teda smůla..
gonzo
N/3
 
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 01.01.2008 19:16
Bydliště: Napajedla,Jaroslavice

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Karbonyl » stř 17.07.2019 13:26

Crash Hýbner:

phpBB [video]
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » sob 20.07.2019 08:08

Ať uzavřu téma, které tady minulý týden hýbalo diskuzí, tak ještě jednou k Liposhově výzvě. Již v pondělí jsem tu napsal, co všechno jsme stíhali a že nás nijak nepoznamenalo, že jsme měli mapy k dispozici až v úterý (časopis Rally), resp. ve středu (internet) před závody. Vše se dalo v pohodě naplánovat. Proto nechápu, proč se tady ohledně toho strhla tak vášnivá diskuze a hádky (cca 35 příspěvku, tj. ¼ se týkala právě tohoto, a až na výjimky – Haryk, rallymag – výrazně negativní). Vysvětlení mám takové , že jsme jeden z nejubrečenějších národů, vše je špatně, pořád se litujeme, vždy někdo druhý může za naše problémy. A je jedno, jestli se „nemůžeme se bránit, protože nás velmoci nechají ve štychu“, anebo se „nemůžeme připravovat na rally, protože nám pořadatel vydá mapy (na internetu) dva dny před závody“. Myslel jsem si, že to s mladými lidmi, nepoznamenanými komunismem, pomine, ale asi to je zažrané v genech ještě na dlouho …
K Bohemii: pořadatel vydává ZÚčka více jak dva měsíce před startem, na české poměry luxus (už tady byla situace, kdy to bylo i tři týdny před závody). Podle časového harmonogramu (názvy časovek –Vorklebice, Proseč n.J. atd., délky RZ) má člověk hrubou představu, o co se bude jednat, že to bude z poloviny nová trať (super!) a v jakém prostoru se to bude odehrávat. Ubytování si tak můžu hledat (2 měsíce předem) třeba u Turnova, a ne u Doks, pokud tedy nemám speciální zájem o Bezděz. Ale jak jsem psal, rally a kulturní zážitky nemíchám. Nemám nic proti hradům, ale ty max. tak před anebo po rally, ne v průběhu.
Nevím přesně kdy, ale asi cca 3 týdny před rally se na stránkách rally objevuje přehled uzavírek. A když tam např. napíší k RZ5/10: Proseč p.J. – Rašovka – Šimonovice (ul. V zatáčkách, ul. Mínkovická k žel. přejezdu) a dám si to dohromady s délkou RZ, tak z 90-95% tu erzetu znám. Kdybych mermocí chtěl, tak si ji už můžu projet. Pochopitelně věci jako retardéry, případné odbočky ve vesnicích člověk bude vědět až před soutěží. Ale to je smysl obvyklého utajování map, aby tam lidé od rally nelítali 2-3 týdny předem.
Ve středu 9 dní před rally vychází program (ten 2 dny předem nemůže), na Mladoboleslavsku si ho mohu koupit. A opět, kdybych mermomocí chtěl, tak si mapy od některého z kamarádů nechám naskenovat a poslat (300 km tam a zpět pro něj nepojedu, před 89 jsem si to nechával posílat poštou přímo od organizátora), teď mi to ale přijde zbytečné. Proč pořadatel dává mapy na internet až o týden později oproti klasické tiskovině, to je jeho věc a rozhodnutí (každá komplikace pro přespolní zmenšuje pravděpodobnost, že se někdo z týmů či fandů vydá do Boleslavi najíždět trať, anebo se chce prodat více programů, nevím?). Pro mne - a myslím, že pro drtivou většinu dalších - se nic nezmění. V úterý mi přijde nové číslo Rally (a předpokládám, že každému skalnímu fanoušku rally, zvlášť když je horlivým přispěvatelem na zde na fóru :-) ), kde jsou uveřejněné mapy na Bohemii i Pačejov. Druhý den ve středu to mám na netu i s důležitou informací o diváckých místech (1. zásada při plánování – pokud možno se vyhnout právě těmto místům). A dva večery po dvou hodinách mi bohatě stačí k pečlivému naplánování přejezdů a míst (mapy.cz, příjezdy, onboardy prakticky vůbec – staré erzety znám, z nových onboardy nejsou). Obdivuji Mirka, že si pro to nechává prostor jednoho týdnu (ale věřím, že pro něj zase není problém si obstarat program s mapami o týden dřív, když to bude chtít). Já tolik času tomu věnovat nemíním, mám rodinu, práci a další povinnosti. Ale je fakt, že když jsme vyráželi vloni na Deutschland, tak jsem taky týden studoval kde co včetně onboardů z WRC+, abych věděl, kde se vloni stálo a kde ne. A pro upřesnění, co je „týden“, tak vždy 1-2 hoďky večer před spaním (to je ale MS, ne domácí česká rally s polovinou ostrých kilometrů).
Takže z tohoto důvodů, Liposhi, jsem onu věc nazval prkotinou. A když jsem v sobotu večer v půlce Bohemie pročítal diskuze, ať vím, co se kde stalo, tak jsem nechápal, že ještě v sobotu dopoledne se tady vášnivě diskutovalo o termínu vydání map. Říkal jsem si, to ti pitomci (vulgarimus myšlen v dobrém) se tu fakt ještě v průběhu závodu o tom pořád hádají? Proč už nejsou u trati a nebaví se parádními průjezdy (česká špička, Rovanpera - kolikrát tady ještě pojede, než zmizí do světa?, parádní trať, proměnlivé podmínky, dramatický průběh, …)? Anebo když už nemohli jet, tak ať aspoň sledují na WRC+ Estonsko a furt se o takové malichernosti nepřou.
No nic, za chvíli se startuje Řím, jdu se bavit rally, Liposhovi jsem snad odpověděl dostatečně obšírně …
ps: hádanka (soutěž) pro ty, co dočetli až tady: v programu (mapách) byla jedna podstatná chyba. Kdo ji objeví jako první, může se u mne na Pačejově přihlásit o pivo:-)
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » sob 20.07.2019 08:26

Tomášův příspěvek je hodněobšírný a myslím, že ho spousta lidí nedočte. Já na jeho příspěvek zareaguju velmi krátce - nač dělat věci jednoduše, když to jde složitě...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Bohemia [MČR]

Nový příspěvekod Tomáš » sob 20.07.2019 08:48

Že ti, kteří komunikují pouze v sděleních typu: Jj, tříslovných spojení doplněných čtyřmi smajlíky apod., můj příspěvek nedočtou, to mi fakt nevadí. A jinak o nic složitého se opravdu nejednalo, prostě se jen pořadatel se rozhodl vydat mapy na netu později no a 9/10 zdejších přispěvatelů z toho mělo aféru roku ...
ps: už se fakt přemisťuji do Říma (zatím to začíná na houby ...), v případné diskuzi, bude-li dávat pro mne smysl, jsem ochoten pokračovat večer
edit: tak to mě jen vylekalo, že se jedná o Mareše, nakonec tedy boural Mayr-Melnhof ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2019

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron