ACI Rally Monza

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod PLuto » ned 06.12.2020 22:50

Mates píše:Pořád si to myslíš? ;)


Ano, pořád si to myslím. A svůj názor jsem shrnul i v souhrnném článku.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod PLuto » pon 07.12.2020 00:49

Ještě jedno zasněžené video.

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod PetrWRC » pon 07.12.2020 18:08

To Mates: Ty si opravdu myslíš, že tohle by se mohlo zařadit do normálního kalendáře MS jako plnohodnotnej podnik? Tentokrát tomu počasí dost nahrálo, bylo na co koukat, bylo to divoký a pro nás dobrý, ale profilem to tam nepatří a spolehnout se na podobný počasí, s tim se asi taky kalkulovat nedá.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod Plhus » úte 08.12.2020 12:42

Ale na druhou stranu, potenciál tratí v těch kopcích je, tento ročník byl postavený hodně narychlo a je jasné, že pár věcí asi nefungovalo jak mělo. Na druhou stranu je otázka, jestli šampionát potřebuje další "monte"?
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 08.12.2020 18:15

To je taky otázka, proto taky skončilo San Remo, které se sice jezdilo na rozdíl od Monte bez sněhu, ale jen na druhé straně čáry, že jo :)
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod PLuto » úte 08.12.2020 18:33

Sanremo skončilo v MS proto, že se promotér snažil ubrat asfaltové závody a přidat šotolinu (proto se taky italský závod přesunul na Sardínii). A v nižších šampionátech Sanremo skončilo kvůli špatné organizaci...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod Tomáš » stř 16.12.2020 23:01

Chvíli jsem byl zase zasekaný jinými povinnostmi a nereagoval, ale aspoň je to s odstupem.
Monza byla parádní pokoukání a přes všechna "ale" naprosto důstojnou tečkou za letošním ročníkem MS. Můžeme být všichni rádi, že se našel pořadatel, který do toho v tak nejisté době šel. Je na 100% lepší, když se o letošních mistrech rozhodlo na trati, než kdyby se debatovalo u stolu, jestli letošní mistry přece jen vyhlásit, nebo ne. A poděkování (minimálně za prozíravost) patří i promotérovi, že tu soutěž do kalendáře dodatečně zařadil a sichroval se pro případ, že tradiční pořadatelé MS (i netradiční - Ypry) vypadnou. Což se pak fakt stalo. A nešlo to nakonec ani v Německu v uzavřeném prostoru (připomínám, že tam zrušili i poslední kolo ralycrossového MS, které se mělo jet v prosinci), ani v Belgii.
Jakákoliv kritika či snad označování soutěže jako šaškárna mi přijde jako naprosto nepatřičné a dehonestující. A to už nemluvím o tom, když se tak děje ze strany pořadatele, který sám svoji soutěž odpískal a nebyl schopný ji uspořádat ani v relativně normálním létě aspoň na národní úrovni (samozřejmě mířím na Pluta, kterému na druhou stranu zároveň děkuji za výborný obrazový servis v průběhu soutěže. Člověk si jen odskočil z WRC+ a měl tady na fóru vše podstatné, ps: článek, který jsi napsal k Monze po závodech, jsem ještě nečetl, dám si ho hned teď po dopsání ;) ) .
Jinak Monza byla to zajímavý mix dvou naprosto odlišných tratí. Sobota nakonec opravdu klasické Monte, jen to chtělo, aby v sobotu odpoledne nespadlo tolik sněhu a mohl se odjet kompletní program.
No a když jsem viděl páteční úvod, naskočilo mi dejavu z 80-90let: hnusné počasí s vytrvalým děštěm, krátké erzety a mix tratí na asfaltu a šotolině v parku okolo Monzy. Člověk vrátil o min. 30 roků zpátky a jak kdyby se ocitnul na všech těch Oulton Parcích, Donington parcích apod. Jasně, šestá erzeta na stejném prostoru, opět průjezdy retardéry na starém oválu Monzy, to už občas začínalo lehce nudit, ale to jsou právě ta "ale", která se musí (všem letošním) pořadatelů (jakékoliv) rally odpustit.
Jinak dlouhodobá účast Monzy v seriálu MS je samozřejmě utopií, letos byl jen takový záskok (nechci ani domyslet, že by tady trápil koronavir ještě za rok). A nemyslím si, že by to nešlo udělat na opravdu světových tratích. Ale jak tu psal - myslím, Karbonyl, muselo by se vždy vyrazit do hor (těch tratí by se na sever od Monzy našlo určitě hodně) a v okolí okruhu udělat vždy tak max. 2 divácké erzety denně. Jinak to zázemí a prostory jsou tam určitě parádní. Na druhou stranu, pokud si bude mít promotér možnost vybrat v Itálii mezi šotolinovou Sardinií a "monte carlovskou" Monzou, tak volba bude určitě jednoznačná.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: ACI Rally Monza

Nový příspěvekod Tomáš » stř 16.12.2020 23:18

Jinak článek pěkný, Petře, ve většině textu se shodneme. Žil jsem v domnění, že to budeš do Monzy zase šít zleva-zprava a jaká to byla šaškárna ... ;)
Jinak ta nedělní "nuda" vyplynula z průběhu závodu a ze situace, že každý už po divokém pátku a sobotě potřeboval nějak rozumně dojet. No a toho Neuvilla jsem tedy taky fakt nepochopil. Chvíli jsem se (lehce konspiračně) domníval, že je to snad z jeho strany nějaký šprajc vůči Adamovi (který se ostatně na WRC+ zpočátku vůbec neobjevoval). Představa, že to Sordovi či Tannakovi v sobotu někde sklouzne jako Greensmithovi nebo Veibymu, anebo jim něco klekne na autech a Hyundai přijde ve značkách o titul, to by byla absurdita největšího kalibru ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Předchozí

Zpět na Sezona 2020

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron