Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod Walach » čtv 26.11.2020 19:03

Karbonyl píše:Jsi-li prioritní jezdec a domáháš se startovní pozice vepředu i přes výrazně slabší vůz, pak doporučuju mrknout na startovní čísla a pořadí kanárské kvaldy :roll:

Hint: hledej aktuálního mistra Evropy :lol:


Slovy klasika - "nebuďte slušnej, řekněte jméno!" :)

On pan J. Dohnal má mimochodem skvělý výstup i v aktuálním vydání Rally magazínu, viz příloha.

Vezměte si příklad z ostatních "srdcařů" organizátorů, radí pořadatelům Barum Rally srdcař Jan Dohnal, který na soutěži samotné za celou kariéru nestartoval... :D česká rally je plná příběhů!
Přílohy
dohnal_myslitel.jpg
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod PLuto » pát 27.11.2020 00:25

Tomáš píše:Chvíli mi to trvalo ... :-)
Jinak jsem trochu překvapen, že se kvalda vůbec jede. Já měl za to, že ji vzhledem k této podivné sezoně už zrušili, naposledy se, myslím, jela v Lotyšsku ...


Asi to nebudeš slyšet rád, ale kvalda se zrušila na předchozích dvou závodech kvůli FIA. Ve Fafe proto, že měli strach, že by ji pořadatelé nedokázali správně uspořádat a v Maďarsku jednoduše proto, že ve čtyřdenním formátu, který FIA slepě prosazuje, na ni nezbyl vůbec čas...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod lubos » pát 27.11.2020 09:43

Walach píše:Slovy klasika - "nebuďte slušnej, řekněte jméno!" :)

On pan J. Dohnal má mimochodem skvělý výstup i v aktuálním vydání Rally magazínu, viz příloha.

Vezměte si příklad z ostatních "srdcařů" organizátorů, radí pořadatelům Barum Rally srdcař Jan Dohnal, který na soutěži samotné za celou kariéru nestartoval... :D česká rally je plná příběhů!


K příspěvku mám pouze jednu výtku: autora onoho trapně hloupého a urážlivého výstupu bych žádal nenazývat klasikem. Byť to bylo doplněno smajlíkem, ale může vzniknout domněnka že patří k celé formulaci a nikoliv jen k textu v uvozovkách.
Omlouvám se, že jsem se na tomto fóru dotknul politické oblasti/roviny. ZDE to již neudělám, slibuji. :D
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod Haryk » sob 28.11.2020 21:13

Karbonyl píše:Jsi-li prioritní jezdec a domáháš se startovní pozice vepředu i přes výrazně slabší vůz, pak doporučuju mrknout na startovní čísla a pořadí kanárské kvaldy :roll:
Hint: hledej aktuálního mistra Evropy :lol:

proč se koukat do ciziny a na úplně jinej mistrák? domácí luhy a háje pamatují Marcela Tučka v yarisu ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod Tomáš » sob 28.11.2020 21:56

Walach píše:On pan J. Dohnal má mimochodem skvělý výstup i v aktuálním vydání Rally magazínu, viz příloha.

Vezměte si příklad z ostatních "srdcařů" organizátorů, radí pořadatelům Barum Rally srdcař Jan Dohnal, který na soutěži samotné za celou kariéru nestartoval... :D česká rally je plná příběhů!

Krajane, s většinou tvých příspěvků souhlasím, tady ale musím silně oponovat. Ostatně mám pocit, že se "nám tady rozšířil takový nešvar", že jakmile se někdo ozve proti barumce, je podroben tvrdému kádrování. Jeden je "jen" gentleman driver (ač prioritní jezdec ASN), druhý zase není "srdcař" a nemá co barumku kritizovat, protože na ni nikdy nestartoval. Když mi jiný jezdec řekne, že "se nás úplně sprostě vysr..., bylo pět volných týdnů a my mohli závodit" (od člověka ve věku 40+ bych čekal už trochu mírnější emoce, asi byl fakt naštvaný), a jiný kámoš, s kterým se o tom bavím, se jen pousměje a říká, že "ve Zlíně šlo vždy hlavně o peníze", tak se mi v tu chvíli blbě oponuje s tím, že je tam řada kluků, kteří jsou fajn a zapálení pro rally, jen prostě starý pan Regner rozhodl ... Jména tu nebudu sdělovat, asi by nebyli rádi, navíc ten první je "jen" prioritní jezdec a druhý kluk, co dá ročně cca 30 rally (půlku jako divák a půlku aktivně), ale barumku jel jen jako mitfára. Ti by to tady nejspíš taky schytali ...

ps: J. Dohnal startoval až do 2014 pravidelně pouze ve sprintech, od roku 2015 má focuse a s tím ve Zlíně tak max. vzadu v národním mistráku. V 2018 jsme se na barumce potkali ve Slušovicích (ostatně to, že se jede závodník koukat na rally, je pro mne známka určité srdcařiny, protože řadu jiných baví závody max. tak jen za volantem), no a já ho špičkuji, když už konečně přijede do Zlína závodit. Odpověděl logicky - mám napjatý rozpočet, barumka by mne stála 2x víc než jiná rally a startovat někde vzadu s tím, že nevím, kolik erzet pojedu a kolik se jich bude rušit, to se mi nechce, radši si dám Pačejov. Na otázku, že by mohl získat hodně bodů do MČR (x1,5), odpoví - víš, mně je vcelku jedno, jestli budu celkově šestý nebo čtvrtý, já si chci hlavně pěkně zazávodit. No a když to vezmu se svého sobeckého pohledu diváka, tak na Pačejově ho uvidím čtyřikrát za jeden den závodění, na barumce tak max. třikrát za celé závody ...

pps: souhlas s Karbonylem, že přes prioritu by měl jezdec startovat tam, kde se svým vozem patří, ač Haryk uvádí příklady, že dříve se sestavovaly startovky čistě dle priorit (+ ještě přidávám případ Martina Knajzla s dvoukolkou Octavií, taky ho dávali dopředu mezi wéercéčka). Už jenom kvůli objektivitě by neměli dva přímí soupeři jako J.Dohnal vs. R.Dohnal startovat od sebe 15-20 minut ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod Tomáš » sob 28.11.2020 22:40

PLuto píše:Asi to nebudeš slyšet rád, ale kvalda se zrušila na předchozích dvou závodech kvůli FIA. Ve Fafe proto, že měli strach, že by ji pořadatelé nedokázali správně uspořádat a v Maďarsku jednoduše proto, že ve čtyřdenním formátu, který FIA slepě prosazuje, na ni nezbyl vůbec čas...

Víš, Petře, u mne to fakt není o rád - nerád. Já ve FIA neznám nikoho (snad až na těch pár českých zástupců), abych se ji musel zastávat. Jen když tu čtu příspěvky typu, jak všichni chtěli mít ve Zlíně MS, jen ta zlá FIA to zatrhla, aby se pár dní poté zjistilo, že nejsou peníze pomalu ani na ME, tak má pocit, že ty protifiácké příspěvky už tady občas hraničí s obsesí (a promiň, že to říkám tak naprudko).
Jasně, jako každá velká organizace i FIA trpí určitou zkostnatělostí (třeba stejně jako Autoklub - proti tomu se ale překvapivě nevymezuješ, nebo třeba řada státních institucí atp.). Ale jestliže Italům, Lotyšům či na Kanarách 4denní formát nevadí, aby se uskutečnila kvalda (Fafe neberu, tam to bylo nahonem spískané během jednoho měsíce), tak problém neuskutečnění kvaldy není ve FIA, ale Maďarů ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod PLuto » úte 01.12.2020 20:33

Tomáš píše:Víš, Petře, u mne to fakt není o rád - nerád. Já ve FIA neznám nikoho (snad až na těch pár českých zástupců), abych se ji musel zastávat. Jen když tu čtu příspěvky typu, jak všichni chtěli mít ve Zlíně MS, jen ta zlá FIA to zatrhla, aby se pár dní poté zjistilo, že nejsou peníze pomalu ani na ME, tak má pocit, že ty protifiácké příspěvky už tady občas hraničí s obsesí (a promiň, že to říkám tak naprudko).
Jasně, jako každá velká organizace i FIA trpí určitou zkostnatělostí (třeba stejně jako Autoklub - proti tomu se ale překvapivě nevymezuješ, nebo třeba řada státních institucí atp.). Ale jestliže Italům, Lotyšům či na Kanarách 4denní formát nevadí, aby se uskutečnila kvalda (Fafe neberu, tam to bylo nahonem spískané během jednoho měsíce), tak problém neuskutečnění kvaldy není ve FIA, ale Maďarů ...


Odpověď přehazuju do tématu ERC, kterého se to týká víc.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2020

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 13.12.2020 14:39

V pátek a sobotu 18.-19.12. se díky vyjednané výjimce v Sosnové uskuteční setkání mistrů. Tradiční divácká show se pojede bez diváků.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Sezona 2020

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků