Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Historic

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Červ » pát 26.06.2020 09:11

Já už se několikrát naštval a divil v diskuzi pod článek na konkurenci. Jen si myslím, že když se vynechá jeden rok, tak to může být mnohem větší problém. Hádám, že spousta peněz se zaplatí (zaplatilo) tak či tak. Nesplní se plnění vůči sponzorům podniku. Jak se vám bude chtít dávat sponzorské peníze další rok? Navíc situace ve firmách může být ještě horší či méně štědrá... Na druhou stranu doufám, že se počítá s variantou, že se vybere tak 1 mil... Přeci jen času je málo a že se najde 7 000 lidí po 500 Kč za pár dní...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod nowi » pát 26.06.2020 10:18

Barumka je něco jako Babiš - buď ji lidi milují nebo nenávidí. Všem muselo být jasné, že pokud se zveřejní podobná výzva, notně to rozvíří prozatím dost stojaté vody letošní sezóny. Jestli je volba takto žádat o finance vhodná nebo nevhodná, neumím asi dost dobře posoudit, ale... pokud už žádám o peníze (a vybrat 3,5mil není zrovna malá částka), mělo by to být podpořeno jasnými čísly. Dost těžko se přispívá, když víte pouze to, že je to "na rally". V diskuzi na eWRC otázka, na co budou vlastně peníze použity a co už je pokryto, padla několikrát, ale kompetentní osoby mlčí. Pokud něco chci, musím trochu odkrýt karty, i když to není asi úplně jednoduché. Takto to působí stylem - přispěj a neptej se. A teď ke konkrétním otázkám - jednalo se nebo bylo aspoň v plánu jednat s Eurosportem o snížení "výpalného"? Situace není dobrá nikde a myslím, že ústupky by se měly naučit dělat všechny strany. Já samozřejmě nevím, jestli nemá Eurosport dvoustránkový seznam náhradních rally, které by v případě zrušení některé ze stabilních soutěží, je mohly nahradit. To si ale nemyslím. A mám ještě jednu otázku - nedalo se jít na výběr peněz cestou zdražení rallypasů a jejich dřívějším předprodejem s tím, že kdyby to neklaplo, rallypasy by byly platné pro příští rok?
Uživatelský avatar
nowi
N/1
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.10.2012 21:34

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod pelikan » pát 26.06.2020 12:37

Já třeba až tady v diskuzi jsem se dozvěděl, že letošní ročník je ořezanej na lehce přes 200km RZ. A původně bylo plánováno navýšení právě kvůli tomu, že se má jet 50.ročník.
Ano vím, ze do organizace zasahla vyšší moc, ale prostě tohle je velmi špatně komunikované.
Když jsem si přečetl článek, myslel jsem ze příspěju na tu slavnostní variantu a ejhle ono je to jinak. Ta věta ke konci, že buď se uvidíme letos nebo za rok. Co to je?
Plno tech dotazů v diskuzi na ewrc je oprávněných a nelze se tomu tónu moc divit, protože v článku chybějí základní vysvětlení jako třeba co se, stane když to neklapne.
Tenhle crowdfounding měl být rozjetý už před měsícem a mohla kolem toho běžet velká šaráda třeba na youtubu i jinde.
A opravdu si nemyslím, že to píšou lidé co Barumku nemají rádi u většiny spíš naopak.
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Plhus » pát 26.06.2020 14:05

Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » pát 26.06.2020 15:51

Já se přiznávám, že jsem se k tomu nechtěl moc vyjadřovat. Odhodlal jsem se přečíst komentáře na facebooku Barumky pod daným článkem a vůbec mě to nepřekvapilo, spíš zamrzelo. Ale obecně je v současné společnosti spousta negativismu, zášti, nepřejícnosti. Všichni všude jen pomlouvají a kritizují a nechtějí přidat pomocnou ruku...

Udělám tedy další vyjímku a napíšu něco i zde, byť jen ve zkratkách.

Nikdo, kdo se k tomu dostal blíž, si nedovede představit, jak náročné je uspořádat automobilovou soutěž, natož pak v rozsahu, jako je Barumka. A to se nebavím jen o financích, ale veškerých jednáních a potřebných pracech. Žádná crowdfoundingová kampaň nebyla nikdy plánovaná, věřili jsme, že dokážeme sehnat potřebné prostředky sami. A vzhledem k tomu, že se to zatím nepodařilo a do finálního rozhodnutí zbývá poslední týden, rozhodli jsme se pro tento "poslední krok". Jde hlavně o to ukázat, že jsme opravdu v ***** a tak děláme i "zoufalé" kroky, aby se mohla Barumka odjet. Samozřejmě je asi bláhové počítat, že se prostřednictvím fanoušků vybere celá částka. Jedině že by se někdo rozhodl přihodit razantně vyšší částku. Proto není možné teď jednoznačně říct, že když se požadovaná částka nevybere, tak se Barumka nepojede. Nesedíme v kanceláři se založenýma rukama a nečekáme s nastavenou dlaní (transparentním účtem), jestli peníze dojdou. Naopak, probíhají intenzivní jednání s dalšími partnery. A třeba se někteří další ještě v následujících dnech objeví...

Co se týká padesátého ročníku a kilometráže. Byl připraven harmonogram o délce 288 km, ale ten vzal po problémech posledních týdnů za své. I na přání FIA se snížila kilometráž na 200 km. Předjednaný byl ale harmonogram na 288 km a tudíž je jasné, že bylo potřeba některé úseky vypustit. Proto se v posledních dnech/týdnech jednalo s obcemi a sdělovalo se jim, že oproti původním plánům se u nich nepojede. Tyhle jednání se zastupitelstvy či soukromníky jsou hodně citlivá témata a je lepší to s nimi probrat nejdřív napřímo než aby se to dozvěděli někde z internetu.

Obdobné je to i s rozpočtem. Nikdo vám nikdy veřejně celkový rozpočet ani jeho složení nepředloží, to je nereálné. Už jen proto, že řada těch smluv je součástí obchodního tajemství a druhá strana nemá zájem, aby se taková informace dostala ven. Obdobným způsobem probíhá i jednání s promotérem o úlevách. I on však jedná s každým pořadatelem individuálně a nemá zájem zveřejňovat, jaké podmínky kterému pořadateli nabídl (finančně slabším může nabídnout lepší podmínky než těm finančně silnějším).

Cestou zdražení rallypasů jsme jít nechtěli. Dokonce jsme v některých fázích uvažovali, kdyby bylo financí dostatek, udělat jubilejní ročník úplně bez rallypasů. Každopádně jejich zdražení by momentálně nepomohlo - i kvůli nejistotě ze současné situace je prodej rallypasů v posledních týdnech skutečně minimální. Pokud se budeme bavit o financích, řekněme, že do přípravy soutěže bylo dosud investováno několik milionů. Příští týden je deadline, kdy je potřeba rozhodnout, zda pokračovat nebo ne. Jestliže se rozhodneme pokračovat, přijde okamžitá investice v řádu dalších milionů (ať už se bavíme o všemožných poplatcích (nejen Eurosportu), tisku různých materiálů, opravě cest apod). Jakmile se řekně "ano" a provedou se tyto investice, pozdější zastavení příprav by mělo fatální následky jak pro zlínský autoklub, tak i pro Barumku...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod nowi » pát 26.06.2020 19:05

Pluto, díky za odpovědi a nastínění celé situace. Nedá mi to neříct, že kdyby se to takhle polopatě podalo i fanouškům, odezva by byla možná jiná. Líbivé tiskovky jsou fajn, ale jsou často plné nicneříkajících frází a já pořád možná naivně věřím, že fanoušek rally není úplný hlupák a když se s ním jedná na rovinu, zvládne věci nevídané.
Uživatelský avatar
nowi
N/1
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.10.2012 21:34

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Walach » pát 26.06.2020 20:18

Já si teda po přečtení komentářů myslím o fanoušcích rally úplný opak, nowi.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Červ » pát 26.06.2020 22:07

Souhlas s Walachem, ale myslím Pluto, že jsi to moc pěkně napsal a možná by to stálo za to dát i veřejněji...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod lubos » sob 27.06.2020 20:50

1. Pluto nám sdělil skutečný stav přípravy Barumky - otázka: opravdu je většina příznivců rally tak nevnímavá, aby si tuto většinu informací neuměla seskládat sama?? Pánové, jak dlouho a kolikrát se zde psalo o tom, kolik stojí náhrady za poškozené komunikace? Máte představu kolik stojí "projekty" (= výkresy, texty, vyřízení na PČR, obcích/městech a dopravních úřadech) na úpravu dopravních situací spojených se závodem?? Fakt se domníváte, že změna kilometráže o (např.) 20% automaticky znamená snížení těchto nákladů o 20%. Totéž platí i o itinerářích a ostatních materiálech. A to jsou (v řeči státního rozpočtu např.) tzv. mandatorní výdaje. Někteří píšete, že se dá omezit péče o hosty (= sponzory, partnery). Máte však dojem, že pokud příspěvek partnera/sponzora je proti minulým letům o 20% nižší, tak adekvátně budu o něj pečovat?? Tedy jako na 80%!!! A co Vám říká pojem investice do budoucnosti = z čeho usuzujete, že příští rok partner/sponzor nebude k Barumce přistupovat (finančně) stejně jako v minulosti??
2. mně naopak reakce v diskusích nepřekvapily; rád jsem si vzpomněl na 15,5 roku staré pindy v rámci akce FFK. Řeknu jen jedno a pomůžu si filmovu postavou (jakožto paralelou): stejné chyby stejné známky.
3. vycházím ze všeobecně známé vlastnosti lidí: nespokojenci píšou všude, spokojenci si svoje poznatky předávají ústně. Asi před 8mi lety jsem četl pojednání, že poměr je 1 : 8 (někteří "badatelé" více podporovali poměr 1 : 10). Pro mě z toho plyne, že jen 10% příznivců rally "má problém se sbírkou". A to je dobré zjištění. To mně naplňuje optimismem.
4. osobně bych se styděl, abych hledal výmluvu, proč nepřispět stejnou částkou na BCRZ jako dříve na FFK, byť tehdejší stokoruna má dnes hodnotu stopadesáti korun. A jen na okraj: 500,- Kč je míň než denní čistá minimální mzda. Su přesvědčený, že těch 90% příznivců rally, které je ochotné přispět, nepobírá ani zdaleka minimální mzdu. A i toto mně naplňuje optimismem.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Tomáš » ned 28.06.2020 21:44

Karbonyl píše:Ale my se tady nebavíme o plnotučné rally s ohňostrojem, barumka, jak je naplánovaná teď, je výrazně zkrácená na lehce přes 200 km bez nějakých serepetiček okolo a jde o to vybrat peníze na to, aby se vůbec mohl odjet samotný závod. Kvůli koronaviru popadaly firmy, kraj a Hnilička slibujou, ale to je tak vše. Veřejnou diskuzi k té sbírce vůbec nemám chuť komentovat, jeden týden tady všichni chtějí jet MS a druhý je najednou barumka největší zlo.

Ale právě že se o tom tady nikdo nezmiňoval, poslední informaci tady hodil před nějakými 14 dny Pluto, že je připravená varianta s 288 km. Pokud má člověk na něco přispět, tak by měl mít aspoň základní informace. I při mnohem jasnějších věcech, jako je třeba nějaká drahá léčba nemocného dítěte, se zveřejní aspoň základní parametry (např. léčba stojí 50 mil. pojišťovna dá jen 10%, od firem máme slíbeno tolik a tolik a je třeba ještě vybrat tolik). Každopádně do doby rozhodnutí nechci na toto téma diskutovat, vyjádřím se když tak později ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2020

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků