Rally Croatia

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PetrWRC » pon 26.04.2021 19:23

Já bych asi nebyl tak přísnej ...

Bod 1. Ano, jeho chyba a díky tomu způsobená nehoda na přejezdu. Druhej řidič tomu taky moc nepřidal, ale to oni určitě určej, kdo dostane černýho Petra a bude to asi Ogier. Dost prudce zabrzdil a vybočil směrem na zastávku, kde chtěli něco kontrolovat. Ale ten lynč pak. On tam normálně podle dostupnejch informací nehodu řešil, neodjel (jak se jinde psalo). Řešil to i s týmem logicky a přijel zástupce (po dohodě s organizátory, i když i tak dostali napomenutí). Prostě se to snažil řešit a řešil. Jiná věc by byla, kdyby od toho odjel.Tady prostě udělal chybu, ale řešil jí jak měl.

Bod 2. Tam to právě nevidim zase tak dramaticky. Jazyková bariéra tam byla, to zmínil i v nějakém rozhovoru. Pochopil jsem, že zásupce týmu (Lehtinen) si pak i volal s někým z organizátorů, možná i kvůli domluvení se co dál, ale to už jen spekuluju, protože nepředpokládám, že zástupce týmu na tom byl s chorvatštinou nějak líp :) Že se v časové tísni řešilo asi ne gentlemansky i chápu (nikdo nevíme, co tomu předcházelo), pokud jim bylo dovoleno odjet s tím, že bude dořešeno dodatečně. Určitě se bude vyšetřovat jako jakákoliv jiná dopravní nehoda v civilním provozu se všema následkama. Ogier při odjezdu vytočil kola doprava a pomalu se rozjížděl, pak točil na druhou stranu - vše téměř nulová rychlost a policajt mu div ne lehal na kapotu - podle mě zcela zbytečně. Uhnul do strany v okamžiku, kdy dal kobylám napít. Prostě ho chtěl objet a policajt mu v tom bránil poskakováním ped autem - to nebylo tak, že by ho chtěl nabrat jak na lopatu.

Bod 3. Červená, tady neni co řešit a pravidla na to určitě pamatují - ale že bych mu to nasčítal jako 3 prohřešky a 5 minut, tak to bych teda byl kyselej, kdyby se mělo takhle necitlivě rozhodnout od stolu.

Já ho neobhajuju, i když to tak možná vypadá, spíš mám pochopení pro jednání v bodu 2, i když to nevrhá dobrý světlo na rally. Ale jak už tady padlo, kdo to zrovna tam bude řešit. A že to jinde média vypíchnou a podaj nějak, tak na to už jsme si snad zvykli, bohužel - senzace prostě jedou. Jinak nezapomínat ani na tu podmínku, ale detailně jsem nestudoval, co je psáno v těch bodech řádů. Že je pro někoho 7000 Ero málo a pro druhýho moc, to je jasný a pro tým jako Toyota to bude drobák.

Jinak naprosto parádní soutěž, boj o první místo do posledních metrů a to doslova - opět se ukázalo, kdo je mistr a kdo zatím ne. Velký překvapení Fourmaux při prvním opravdovém startu s WRC, naopak bez překvapení Gryazin ... snad nebude postupně následovat tu řadu dalších rychlejch, který už dneska nejezdí
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod Acom » pon 26.04.2021 23:10

Ogier dosahl toho nejdulezitejsiho. Dojel, bere 30 bodu.
Na ostatni se zapomene.
Jen pocitam, ze tohle by si ve Francii uplne nedovolil ale asi by se domluvil.
A taky tipuju, ze do Chorvatska na dovcu nejpis nepojede.
jojo, pořád se něco děje...
Ich liebe grüne Atomenergie
Acom
N/2
 
Příspěvky: 647
Registrován: úte 01.01.2008 01:22
Bydliště: Jak kdy a jak s kym:)

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PLuto » pon 26.04.2021 23:30

Ingram sestřelil foťáky a kamery

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PLuto » úte 27.04.2021 00:39

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PetrWRC » stř 28.04.2021 17:58

Chorvatsko údajně dostalo od FIA nabídku na další dva roky
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod Tomáš » stř 28.04.2021 22:14

PetrWRC píše:Já bych asi nebyl tak přísnej ...

Bod 2. Tam to právě nevidim zase tak dramaticky. .... Ogier při odjezdu vytočil kola doprava a pomalu se rozjížděl, pak točil na druhou stranu - vše téměř nulová rychlost a policajt mu div ne lehal na kapotu - podle mě zcela zbytečně. Uhnul do strany v okamžiku, kdy dal kobylám napít. Prostě ho chtěl objet a policajt mu v tom bránil poskakováním ped autem - to nebylo tak, že by ho chtěl nabrat jak na lopatu.
......
Jinak naprosto parádní soutěž, boj o první místo do posledních metrů a to doslova - opět se ukázalo, kdo je mistr a kdo zatím ne. Velký překvapení Fourmaux při prvním opravdovém startu s WRC, naopak bez překvapení Gryazin ... snad nebude postupně následovat tu řadu dalších rychlejch, který už dneska nejezdí


Petře, neživíš se náhodou jako právník :-) Z tvého pohledu to pomalu vypadá, že před kárnou komisi by měl předstoupit ne Ogier, ale ten policajt :-) No, úplně na Janouška to nebylo (ovšem porovnání s chováním toho individua by snad nemělo být bráno na zřetel). Každopádně se jednalo o něco, co se v civilizovaném světě fakt neděje a je daleko za hranou. Asi vzpomínáš na Makkinena na RAC 98, přijel před něj policajt na motorce a mistr-nemistr (světa), dostal stopku. Prostě stát se něco takového v Anglii či Švédsku, hrozilo by to soudem, o Americe ani nemluvě.
Jinak o nějakém lynči na Ogiera jsem fakt neslyšel. Snad tím nemyslíš to, že bych mu třeba dal časovou penalizaci :-) (David Evans z Dirtfishe se naopak vyslovil pro vyloučení). Naopak na ewrc jsem zaregistroval tradičně vášnivou diskuzi a kdo projevil trochu střízlivější hodnocení (ne to fanouškovsky zaslepené), tak byl právě těmi "fanoušky" urážen jako komunistický fízl apod. (ostatně proto chodím tady, kde sice máme odlišné názory, ale neurážíme se a respektujeme své názory).
Ale dost bylo Ogiera.
K samotné rally - naprostý souhlas s tebou. Mě se ta rally líbila z těch letošních zdaleka nejvíc. Žádný organizační chaos se nekonal, jak tady stále prorokoval už od loňského podzimu Pluto. Co mne nadchlo, tak to byly tratě. Když jsem si projížděl RZ někdy před měsícem na googlu, tak se mi zdálo, že to bude hodně rychlé a možná i nebezpečné. Nakonec mix všeho možného s minimem antikatů jak za starých časů. Jestli jim fakt nabízí pořadatelství i na další roky, tak je to super (zvlášť pro nás) a jen potvrzením, že se ta soutěž líbila ...
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PetrWRC » stř 28.04.2021 23:24

Tak ta nabídka na další roky je tady potvrzená https://www.total-croatia-news.com/sport/52494-wrc-calendar

Nemyslim si, že by si podobnou příležitost nechali utéct ... jak se píše v článku, natáhnou si tak sezonu, což teď bude v postcovidové době žádoucí.
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod Merten » čtv 29.04.2021 07:05

Tomáš píše:Mě se ta rally líbila z těch letošních zdaleka nejvíc. Žádný organizační chaos se nekonal, jak tady stále prorokoval už od loňského podzimu Pluto. Co mne nadchlo, tak to byly tratě. Když jsem si projížděl RZ někdy před měsícem na googlu, tak se mi zdálo, že to bude hodně rychlé a možná i nebezpečné. Nakonec mix všeho možného s minimem antikatů jak za starých časů. Jestli jim fakt nabízí pořadatelství i na další roky, tak je to super (zvlášť pro nás) a jen potvrzením, že se ta soutěž líbila ...

Také souhlas.Chorvatsko mile překvapilo v mnoha ohledech.Troufnu si říct, že tak atraktivní asfalt tu dlouho nebyl.Od monitoru mnohem záživnější než Německo nebo Korsika.
Mám ale osobně velký problém s tím, jak moc měli pořadatelé (a vlastně i všichni milovníci pikniků kolem trati) celej covid problém ostentativně na háku.S jistou dávkou ironie byla kauza Ogier darem z nebes, tisícihlavé davy nebyly tématem k diskusi a evidentně ani překážkou k prodloužení kontraktu. Obrázek
Merten
A/5
 
Příspěvky: 311
Registrován: pát 20.12.2013 13:02
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod pelikan » čtv 29.04.2021 09:17

Tak oni na salámu to měli při vyšetřování nehody i Ogier a také Lehtinnen nebo kdo z týmu tam byl. Tedy nejen pořadatelé a piknikáři. Tedy pokud se bavíme o nějaké prevenci Covidu tedy rouškách.
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: Rally Croatia

Nový příspěvekod PLuto » pon 03.05.2021 15:42

Havárka Neubauera už tu na fotce myslím byla, ale na videu ještě ne.

phpBB [video]


Obrázek
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Sezona 2021

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron