Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod PetrWRC » čtv 21.01.2021 11:48

Ten zákaz je takovej nešťastnej, ale ono asi ani nejde udělat to, aby byly spokojený všechny strany. Většina to bere z pohledu toho zlého Autoklubu, který Pechovi maří investici (a určitě maří, když ten projekt s WRC byl ohlášenej na 3 roky a určitě pár zlaťáků stál), ale jak k tomu zase přijde ta většina dál, že na tu techniku ani s novejma R5 nedosáhne (to je taky mařená investice) a navíc si takový auto vlastně nemůžou koupit/pronajmout (snad tak nějakej zbytek z Profika, jestli tam ještě něco je nebo to WRC co dovezl tehdy Marian Šín) - to mi taky teda přijde dost limitující směrem k těm dalším vzadu.

Zbytek nechápu, tam neni žádný omezení toho, že by si nikdo nemohl S1600 dovézt a závodit tady s tim podobně jako u toho omezení WRC. Jestli by to mělo nějak omezit zmiňovaný Open N, tak to by bylo teda absurdní
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod Červ » čtv 21.01.2021 13:39

pelikan píše:Někde jsem zaslechl názor, že ten zákaz se bude týkat i vozů Proto? Ať tak, či tak, přijde mi to jako pěkná ptákovina. A jen v rámci kamufláže líčení pastí na rychlé WRC musí zařvat víc kategorií.

Jak víc kategorií? Titul MISTR ČR je snad udělen jen ve velkém mistráku v absolutním a ve 2WD... Pokud vynecháme Pecha s Dohnalem, tak vlastně toto nařízení připravilo nejvíc ve 2WD Čabaje o 11. pozici..., a Sýkoru s jedním výsledkem o 15. místo v MČR? To jako pro někoho má takovou váhu?

Zbytek chápu teda tak, že je beze změny... Takže vlastně může vyhrát Dohnal s S1600 RSS...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod -xp- » čtv 21.01.2021 16:21

Červ píše:Jak víc kategorií? Titul MISTR ČR je snad udělen jen ve velkém mistráku v absolutním a ve 2WD... Pokud vynecháme Pecha s Dohnalem, tak vlastně toto nařízení připravilo nejvíc ve 2WD Čabaje o 11. pozici..., a Sýkoru s jedním výsledkem o 15. místo v MČR? To jako pro někoho má takovou váhu?

Zbytek chápu teda tak, že je beze změny... Takže vlastně může vyhrát Dohnal s S1600 RSS...

Když to popíšeš takhle v číslech, je bohužel zjevné, že jediným smyslem těchto "systémových" opatření je vystrnadit z mistráku dvě konkrétní auta, což je trochu smutné a dá se to rovnou překládat jako "Lex Pech-Dohnal"...
-xp-
A/5
 
Příspěvky: 354
Registrován: pon 31.03.2008 11:18

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod Červ » pát 22.01.2021 13:04

Včera jsem byl teda opraven, že mistr je vyhlašován i ve třídách a na základě toho bych to tedy pochopil, že se poté počítá s nástupem RC tříd v ČR s tím, že ostatní vozy budou jezdit zřejmě ve třídách podobným těm současným...

Ať chceš nebo ne, tak obě ty auta mají proti ostatním výhodu (prostě jsou stavěny s dost jinými pravidly než zbytek startovního pole) a myslím, že všem zúčastněným být jasné, že to dříve či později s těmito vozy nebude možné bodovat.
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod pelikan » pát 22.01.2021 23:34

Jde tady o regulaci techniky, která smí být používána a to v době kdy sponzoři budou spíše ubývat. Já vím, že se to týká "až" sezony 2022, ale ať tak či tak, se ten koho se to týká, bude muset zařídit v sezoně 2021. Všeobecná situace moc nenahrává této drahé zábavě a to zatím nikde. Jak bude náš život ovlivněn rouškami za čtvrt roku nebo za půl roku to nikdo neví. Opravdu je tak nutné v této době měnit předpisy implementací RC tříd? Pokud se nepletu jediný významnější mezinárodní závod se zatím vždy v pohodě odjel s tím co tu bylo. Pokud mě paměť neklame Ášín vloni řekl, že od generálního sponzora má poprvé tříletou smlouvu. Chybí tedy ještě dva roky a nikdo nemládneme, že.
Na mě to opravdu působí tak, že někdo chce dostat pryč dvě mistrovská auta a na to doplatí mnoho dalších startujících i v nižších třídách. Tito srdcaři s dvoukolkami nižších tříd se podle mě v rally už jen tak neobjeví.
Stagnující pole velkých eNek mohlo být nahrazeno vozy Proto. Taky asi nic nebude.
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod PetrWRC » pát 22.01.2021 23:55

Po přečtení reakcí vedle pod článkem s vyjádřením se jezdců k úpravě pravidel mě teda zaráží, že naprostá většina zcela ignoruje fakt toho, že tu reálně neni moc možností pro kohokoliv dalšího, kdo by chtěl Pecha technicky dorovnat ... a berou to jako něco zcela v pořádku :!: Těch správně zaregistrovaných kusů tu je kolik?

Když se vžiju do role někoho, kdo by chtěl o ten titul v absolutním pořadí bojovat, měl bych na to dukáty i ruce ... ale nemám s čím jet. Nemůžu si koupit nebo pronajmout auto z venku a zkusit Pecha porazit, pravidla to neumožňujou - špatně nastavený pravidla už před roky, to neni žádná novinka posledních týdnů. Teď se to jen nešťastně narovnává.

A samozřejmě neni pochyb o tom, že za tím je vysoká politika těch s R5, ať už výrobce/výrobců, tak i provozovatelů/pronajímatelů, tomu se snad taky nikdo doufám nediví :)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod PLuto » sob 23.01.2021 00:41

Nechápu, proč všichni prohlašují, že budou auta zakázána. Pokud se nepletu, tak se hovoří o tom, že auta s prošlou homologací nebudou moct bodovat v rámci absolutní klasifikace a 2WD. Což se v letošním roce týkalo jen tří aut (Ford Focus WRC, Renault Clio S1600 a jednorázově Mitsubishi Lancer Evo IX R4).

a) všechny zmíněné vozy budou moct normálně startovat dál, jen v rámci třídy
b) o vozech s národní homologací se vůbec nepíše, píše se jen o autech s prošlou homologací (což je něco úplně jiného)
c) auta s prošlou homologací, pokud nebyla prodloužena, už teď spadají do pohárových tříd (ve sprintech 14-18, ve velkých 12-13). I Hondy Civic Vti už nepatří do třídy 9, stejně jako Renault Clio S1600 nepatří do třídy 5

Neznám všechny podrobnosti, jak je to vymyšlené. Ale beru to tak, že všechny auta, které doposud jezdily, tak budou moct normálně jezdit dál na všech soutěžích. Jen nebudou moct jet o titul absolutně a 2WD, ale jen ve své třídě. Zato se kolem toho rozjela hysterie, jak budou všechny auta zakázané a nebude s čím jezdit....
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 23.01.2021 06:57

Já tu paniku druhý strany chápu, je jim prostě znemožněno bojovat o titul jako tomu bylo vloni nebo bude ještě letos. Pro někoho, kdo ten titul vyhrál vcelku dost podstatnej fakt. Ohledně WRC jsme to tady probrali už v minulosti. Další omezení moc nerozumim, S1600 když by si teď chtěl někdo koupit nebo pronajmout, tak normálně mohl a může, tam žádná restrikce nebyla a nikoho to tak nevyřadilo z toho se s někym kdo to má poměřit (i když chápu, že to je proti dalším předokolkám taky pořád kanón).

Já se budu opakovat, mě na tom všem vadí a i předtim vadilo, že to vlastně pořádně nikdo nemůže technicky dorovnat, i kdyby chtěl (za současnejch pravidel). A zaráží mě, že tohle většina naprosto ignoruje ... protože porazili tu "ošklivou Škodu, která našemu mistráku tolik škodí svou účastí na TOP úrovni".
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod Karbonyl » sob 23.01.2021 10:46

Podstatná je otázka, jestli má ve sportu rozhodovat fair play aspoň plus mínus na úrovni techniky nebo to, jestli do toho někdo oproti ostatním nasype bambilion nebo dva. Když se přecházelo z S2000 na R5, tak nikdo neřval, protože nové auta byly od začátku rychlejší a na provoz levnější, tak na ně postupně samovolně všichni přešli. Jenže teď aby se dorovnal Pech nebo Dohnal, tak by se přesně těch patnáct let vývoje, které vedly k tomu, aby závodění bylo aspoň trochu dostupnější, muselo hodit za hlavu. "Chceš mě porazit? Tak si půjč S1600!" To je skvělá taktika v době, kdy ty auta kromě nějakých klubistů v Itálii a Francii už nikdo nemá, protože jejich éra kvůli nákladům/řádům/(ne)dostupným dílům dávno skončila. Er-pětky, er-dvojky, nebo současné auta celkově nejsou řádově pomalejší než WRC nebo S1600, ale jsou řádově levnější na provoz. Takže když proti nim ty staré auta postavíte, je to jako jít lovit bažanty s bazukou, výsledek bude celkem předvídatelný.

Samozřejmě se někteří ze stejného pohledu můžou pozastavit nad účastí továrny v Čechách, nicméně vzhledem k tomu, že od r. 2010 aktivity ŠM v MČR obsluhuje soukromá kostelecká filiálka a bude to tak i letos, jsem zvědav, jak někteří přijmou fakt, že celé ty roky nebojovali proti továrně, ale hlavně "jen" s Honzou (pro připomenutí toho času multišampion MČR, 2x vicemistr IRC, mistr ERC, mistr APRC, mistr WRC2 - zkrátka je dobrej no :P ).
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v MČR a RSS v sezóně 2021

Nový příspěvekod Walach » sob 23.01.2021 11:11

Plus samozřejmě to co píše Petr - narozdíl od S1600 si to WRC prostě půjčit ani koupit nemůžeš. A to že si to “měl udělat tak jako Dohnal” před šesti lety je argument jak noha...třeba takový Petr Semerád to měl udělat jak? :D
Vtipné je, že když si tady člověk najde tehdejší diskuzi, nakonec přišly téměr všechny zmiňované problémy včetně zničení a následného (za mě značně diskutabilního, což mi víceméně potvrdilo vyjádření Vojty Štajfa) oživení jednoho z aut a zejména aktuálního narovnávání pravidla, které podle mě bylo od začátku nastaveno špatně.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2021

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 4 návštevníků