Invelt Rally Pačejov [MČR]

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod -xp- » úte 05.10.2021 12:07

-Vicky- píše:No jestli neprojel cílem, tak jak mu byl změřen čas...?
Pokud vím, tak duchapřítomnými časoměřiči a ručně záložními stopkami, tj. podobně, jako když fotobuňku sestřelil Stříťa. Nicméně u Dominika (a u aut, co jela po něm, když nebyla fotobuňka v provozu, než se dala fotobuňka náhradní) nebylo sporu o tom, že aspoň částí auta jel po cestě, u Věroše to bohužel bylo jinak. Já nijak do rozhodování nezasahoval (ani jsem nemohl), to rozhodnutí ale (ač velmi nerad) chápu, protože to auto reálně neprojelo cílem a je to podle mého chápání stejné, jako kdyby kluci odstartovali třeba za příkopem od obvyklého místa startování. Vím, že pro posádku to bylo v tu chvíli neřešitelné, protože pochopitelně vracet se v tu chvíli do fotobuňky byl nesmysl, který by byl proti veškerým pravidlům bezpečnosti a určitě se kluci zachovali velmi správně tím, že se nevraceli. Ale bohužel i podle mého chápání pravidel to v tu chvíli bylo prostě nedodržení zásadního místa trati, kterým je cílová čára a je to podle mého chápání stejná chyba, jako když kdysi kdosi přijel do stopky z opačného směru, protože jí po opuštění cíle (a cesty za ním) nechtěně objel - jestli se dobře pamatuju, i tehdy byla posádka vyloučena.
-xp-
A/5
 
Příspěvky: 354
Registrován: pon 31.03.2008 11:18

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » úte 05.10.2021 13:00

Karbonyl píše:Barumka je dávno pryč, řešili jsme Portugalsko ;)


My jsme sice řešili Portugalsko, ale aspoň u mě únava z Barumky ještě rozhodně pryč není...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23056
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod PLuto » úte 05.10.2021 13:07

-xp- píše:Pokud vím, tak duchapřítomnými časoměřiči a ručně záložními stopkami, tj. podobně, jako když fotobuňku sestřelil Stříťa. Nicméně u Dominika (a u aut, co jela po něm, když nebyla fotobuňka v provozu, než se dala fotobuňka náhradní) nebylo sporu o tom, že aspoň částí auta jel po cestě, u Věroše to bohužel bylo jinak. Já nijak do rozhodování nezasahoval (ani jsem nemohl), to rozhodnutí ale (ač velmi nerad) chápu, protože to auto reálně neprojelo cílem a je to podle mého chápání stejné, jako kdyby kluci odstartovali třeba za příkopem od obvyklého místa startování. Vím, že pro posádku to bylo v tu chvíli neřešitelné, protože pochopitelně vracet se v tu chvíli do fotobuňky byl nesmysl, který by byl proti veškerým pravidlům bezpečnosti a určitě se kluci zachovali velmi správně tím, že se nevraceli. Ale bohužel i podle mého chápání pravidel to v tu chvíli bylo prostě nedodržení zásadního místa trati, kterým je cílová čára a je to podle mého chápání stejná chyba, jako když kdysi kdosi přijel do stopky z opačného směru, protože jí po opuštění cíle (a cesty za ním) nechtěně objel - jestli se dobře pamatuju, i tehdy byla posádka vyloučena.


S tímto plně souhlasím. Předpisy jsou od toho, aby se dodržovaly. V určitých bodech je možná určitá tolerance, ale zrovna konkrétně starty a cíle jsou celkem jasně definovány. Vemte si takové sjezdové lyžování - když by někdo minul cílovou bránu, tak by taky nebyl změřený.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23056
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod Rendy » úte 05.10.2021 13:47

Trochu se obávám, že po tomto "incidentu" to budou příště posádky řešit návratem zpět "za každou cenu".
Popravdě netuším jak je to v řádech, ale hrozí také vyloučení za případný návrat a možné ohrožení posádky jedoucí za mnou?
Rendy
A/5
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 29.03.2008 10:23

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod Haryk » úte 05.10.2021 14:00

Rendy: to bych se ani nebál řešit to disciplinárkou, protože by to bylo jednoznačně nebezpečný a ohrožující i další posádky, tohle, bohužel pro Cvrčka, asi nemělo dobrý řešení a udělal to nejlepší, co udělat mohl...

Pluto: nepletl bych do toho lyžování, protože třeba ve F1 a to je ta samá FIA a ne FIS a FIA, uznali Schumacherovi vítězství po průjezdu boxem, když na poslední chvíli jel odpykat trest, ale box Ferrari byl až za cílovou čárou, takže pykal až jako vítěz :)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod Koubes » úte 05.10.2021 16:28

Haryk píše:Rendy: to bych se ani nebál řešit to disciplinárkou, protože by to bylo jednoznačně nebezpečný a ohrožující i další posádky, tohle, bohužel pro Cvrčka, asi nemělo dobrý řešení a udělal to nejlepší, co udělat mohl...

Pluto: nepletl bych do toho lyžování, protože třeba ve F1 a to je ta samá FIA a ne FIS a FIA, uznali Schumacherovi vítězství po průjezdu boxem, když na poslední chvíli jel odpykat trest, ale box Ferrari byl až za cílovou čárou, takže pykal až jako vítěz :)


No upřímně, to už je lepší ten argument o lyžování, protože ve Formuli 1 právě ta cílová čára je vedena i přes boxovou uličku, v tomhle případě by neprojel cílem pouze v tom případě, kdyby jel skrz boxy nebo po parkovišti.
Koubes
Rally škola
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.01.2021 21:25

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod Haryk » úte 05.10.2021 16:44

no vidíš a já bych řekl, že jedna federace by mohla mít komapatibilní výklad předpisů :)
taky mi v jezdecké škole říkali, že závodní dráha je definována bílými čarami na jejích krajích a že fotobuňka je na boxové zdi a na bílé čáře proti ní (teď mě napadá, když mě na okruhu soupeř na cílový rovince vytlačí do trávy, nebo tam vyplavu na vodě, budu disknutej též?)...
ale když myslíš, že lyžování má k rallye blíž, než okruhy, OK...
a ještě něco, je někde určeno, či definováno, jak daleko mají být fotobuňky od sebe? ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod Koubes » úte 05.10.2021 17:19

Haryk píše:no vidíš a já bych řekl, že jedna federace by mohla mít komapatibilní výklad předpisů :)
taky mi v jezdecké škole říkali, že závodní dráha je definována bílými čarami na jejích krajích a že fotobuňka je na boxové zdi a na bílé čáře proti ní (teď mě napadá, když mě na okruhu soupeř na cílový rovince vytlačí do trávy, nebo tam vyplavu na vodě, budu disknutej též?)...
ale když myslíš, že lyžování má k rallye blíž, než okruhy, OK...
a ještě něco, je někde určeno, či definováno, jak daleko mají být fotobuňky od sebe? ;)


No to sjezdové lyžování má k rallye blíž v tom smyslu, že se jede z bodu A do bodu B a nekrouží se na okruhu :D A kdyby v F1 nebyla cílová čára i v boxech, tak by každý kdo zajede do boxů měl automaticky kolo ztrátu.

Jinak, fotobuňka se staví na jednu stranu komunikace (pokud to podklad umožňuje tak i kousek od něj, tak aby se snížilo riziko sražení) a proti ní se na druhou stranu komunikace staví odrazové zrcátko. V tomhle případě by se těžko definovala vzdálenost... Jednou by se to muselo věšet na strom, jindy by zrcátko stálo uprostřed silnice :D :D
Koubes
Rally škola
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.01.2021 21:25

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod -xp- » úte 05.10.2021 17:21

1) když píšeš, že fotobunky jsou na boxové zdi, je celkem jasné, že když se mezi ně celkem jakkoliv trefis, třeba po trávě, tak není důvod tě vylejt
2) operovat s tím, že jedna federace má mít jednotná pravidla, je taky hodně mimo mísu, FIS pořádá krom sjezdového lyžování i třeba skoky nebo běhy nebo akrobacii, tam taky asi těžko budou mít pro všechny disciplíny jednotná pravidla
-xp-
A/5
 
Příspěvky: 354
Registrován: pon 31.03.2008 11:18

Re: Invelt Rally Pačejov [MČR]

Nový příspěvekod pelikan » úte 05.10.2021 18:30

Koubes píše:
No upřímně, to už je lepší ten argument o lyžování, protože ve Formuli 1 právě ta cílová čára je vedena i přes boxovou uličku, v tomhle případě by neprojel cílem pouze v tom případě, kdyby jel skrz boxy nebo po parkovišti.



Tenhle závod F1 byl vypečenej a dodnes si pamatuju jak komentátoři sami nevěděli jak to je. Problém a spor tehdy nebyl ani tak o neprojetí cílem, ale to Harykem zmíněné umístění boxu Ferrari, které bylo až na konci boxu. Schumacher tak projel cíl v boxu, tedy se mu změřil a zastavil čas a on teprve potom odpykal trest 10s Stop And Go.
Zpět k rally
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2021

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků