Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » pon 03.01.2022 17:52

Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » úte 24.05.2022 17:23

Famózní onboard Honzy Kopeckého z poslední RZ.

https://www.facebook.com/watch?v=1151248392338841
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » pon 13.06.2022 17:29

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Tomáš » stř 15.06.2022 21:32

Když už to vyšlo v Rally (hlavní report Karla Špačka z Krumlova), zkusím přidat i tady. Činovníkům se podařila další ze solidních minel, a to když sportovní komisaři podepsali špatné výsledky z 1. etapy. Jako 4. měl po pátku skočit Březík, teprve pátý Stříteský. Oba zajeli na desetinu shodný čas a v tomto případě měl dle SPR (čl. 64.3.1) rozhodnout čas z první RZ, která nebyla superspeciálkou, tedy z RZ2. No a tam byl lepší Březík.
Důsledky z toho jsou dva:
1. do druhé etapy měli mít tito jezdci startovat v opačném pořadí (uznávám, že na asfaltu ne až tak podstatný rozdíl)
2. ale mnohem závažnější důsledek v podobě bonusových bodů za etapu - v tabulce MČR nemá být rozdíl mezi 3. a 4. místem 17 bodů (Stříteský 87, Březík 70), ale správně jen 13 (Stříteský 85, Březík 72)

Na daný omyl jsem upozornil zodpovědné osoby už před nějakými třemi týdny a dosud se nic neděje. Čekal bych, že se chyba co nejdříve napraví, ale s přibývajícím časem mám stále silnější pocit, že se hraje styl mrtvý brouk (ale třeba se pletu a ještě dojde k nápravě)
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 16.06.2022 00:36

Ano, tuto chybu jsem zaznamenal. A jsem zvědavý, jestli to bude někdo řešit, stejně jako další chyby, které jsou v bodování. Já bych zde poukázal na pravidlo, kdy se pro určení pořadí nepočítá jako první RZ superspeciálka. Toto pravidlo se upravovalo teprve v minulých letech (jako vždy, hlavně kvůli MS), ale nikdy jsem nechápal proč. Proč je superspeciálka (pokud se jede jako první) měnecenná, než jakákoliv jiná klasická rychlostní zkouška?
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Rendy » čtv 16.06.2022 12:00

PLuto píše:Ano, tuto chybu jsem zaznamenal. A jsem zvědavý, jestli to bude někdo řešit, stejně jako další chyby, které jsou v bodování. Já bych zde poukázal na pravidlo, kdy se pro určení pořadí nepočítá jako první RZ superspeciálka. Toto pravidlo se upravovalo teprve v minulých letech (jako vždy, hlavně kvůli MS), ale nikdy jsem nechápal proč. Proč je superspeciálka (pokud se jede jako první) měnecenná, než jakákoliv jiná klasická rychlostní zkouška?

Možná někdo uvažoval stylem, že superspeciálka se přeci jezdí HLAVNĚ pro diváky a tak posádka co ji pojme tak jak se taková RZ pojmout má, se tímto vlastně připraví o body oproti posádce, která ji pojede převážně čistě a na čas. Jiný důvod této změny nevidím. Samozřejmě je naprosto zcestná, protože divácké RZ se pro diváky až na výjimky nejezdí, co si budeme ;)
Rendy
A/5
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 29.03.2008 10:23

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 16.06.2022 12:22

Rendy píše:Možná někdo uvažoval stylem, že superspeciálka se přeci jezdí HLAVNĚ pro diváky a tak posádka co ji pojme tak jak se taková RZ pojmout má, se tímto vlastně připraví o body oproti posádce, která ji pojede převážně čistě a na čas. Jiný důvod této změny nevidím. Samozřejmě je naprosto zcestná, protože divácké RZ se pro diváky až na výjimky nejezdí, co si budeme ;)


Pochybuju, že zrovna na FIA by právě takto někdo uvažoval. Těm jsou diváci úplně ukradení. A ve finále závodníci taky. Chápu, že se nepočítá závěrečná superspeciálka do startovního pořadí do další etapy (sporťáci chtějí být včas na řízečcích a navíc se zamezí taktizování na RZ), ale u té úvodní to fakt nechápu.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod Červ » čtv 16.06.2022 15:09

Já bych řekl, že jde taky o to, že úvodní speciálky se jedou kolikrát velmi krátké (prakticky nulové rozdíly),v případě např. paralelních SSS záleží na startovní dráze, dále je tam také vyšší pravděpodobnost zdržení jízdou za někým pomalejším v případě okruhových RZ, oslněním světelné rampy vozu za vámi a to ani nemluvím o tom, že někdy z toho vzniká opožděná blamáž, kde snad ani není možné odstartovat se zahřátými pneumatikami nebo je celá RZ neuměrně roztažená v čase, kdy se velmi mění podmínky. Navíc často na jiném povrchu než se potom závodí.

Takže za mě je to takto správné...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Rallye Český Krumlov [MČR, ERT]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 16.06.2022 16:40

Toto už zní jako zajímavý argument. Je fakt, že v MS se ta úvodní superpeciálka často jezdí na jiném povrchu, než samotný závod (hlavně asfaltová speciálka na jinak šotolinovém závodě). Z tohoto pohledu by to dávalo smysl.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín


Zpět na Sezona 2022

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků