Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » pon 20.06.2022 20:33

PetrWRC píše:A víš že já jsem něco podobnýho právě čekal a proto se i takhle zeptal :D Neobhajuju ten minutovej rozestup, byl to problém a všem mělo a muselo bejt jasný, k jakejm spekupacím to povede. Zpětně by se asi rozhodovalo jinak si troufnu tvrdit.


Já taky neobhajuju minutový rozestup. Rozhodně můžu popřít, že by v rozhodování hrálo roli to, kdo má jaké startovní číslo. Tohle na to v žádném případě nemělo vliv. A skoro bych se nebál říct, že kdyby jel Pech s jedničkou a Kopecký s dvojkou, tak se tu o tomhle tématu bavíme minimálně. A stejně tak si nejsem jistý, že i teď po odjetí by se rozhodovalo jinak...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Tomáš » pon 20.06.2022 20:38

Tak když už si mne stavíš do role Milana, tak snad se aspoň dožiju většího věku ...
Mám pocit, že několik let zpátky se dvojminutové rozestupy dávaly vždy alespoň první desítce. A je to logické, protože jedou největší palbu. A speciálně první trojka byla v desetinkách, takže hrozilo velké riziko, že se tím znehodnotí závod (což se nakonec potvrdilo). Fakt škoda.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » úte 21.06.2022 08:06

Ty 2min se rozhodně nedávaly vždycky. I já pamatuju ročníky, kdy tomu tak rozhodně nebylo, případně někdy se tak POUZE natahoval harmonogram po ranách (matně si vybavuju Kopáčka či Vlčka), aby tam nebyla obrovská díra, či kvůli problémům s diváky, aby tam nebyly velké mezery...to, že to nebylo úplně bezpečné je nezvratný fakt, na druhou stranu, i tohle je rally. A všichni víme, že jet Kopecký druhý za Pechem, tak by rozhodně nebylo takové haló. Stejně tak jako všichni víme, že té šotoliny tam málo nebylo a jet na ní dva dny první taky není žádná extra výhoda. Každý, kdo u trati stál, viděl, jak některé úseky musel jet Kopejda a jak je mohli jet Pech nebo Mareš. Je škoda, že takto hezký závod je znehodnocen spoustou negativ, protože za mě tohle byla asi nejhezčí sobotní etapa, jakou jsem kdy na Hustopečích zažil. Obzvlášť Diváky v této podobě jsou opravdová pecka, stejně jako Starovice, které jakožto "neokruhová RZ" byly opravdu pěkným testem.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Červ » úte 21.06.2022 09:17

Teď už se s tím nic nenadělá. A vzhledem k tomu za jakých okolností spadlo ředitelování Petře Mynářové do klína bych nebyl tak přísný. Navíc zrovna na Hustopečích minimálně posledních 5 let nepůsobila ani jako zástupce ředitele, takže je možné, že nebyla ani u toho, když se o tomto rozhodovalo. Tudíž bych čekal, že v tomto se ujmou slova zástupci ředitele na základě zkušeností. Prostě i toto je o zkušenostech... Příští rok bych čekal zlepšení.

Na konkurenci pod výsledky bylo možné navíc přečíst toto (zdroj ewrc-results.com):
pernicek [18. 6. 09:52:35]
Nevím jak to přesně bylo, ale na RZ 2 kousek před Kraví horou u nás před druhým průjezdem zastavil Tomaštík po tom co projel s osobakem šoto a minutu čekali co se s prachem stane. Ten samozřejmě celkem rychle zmizel a bylo to ok, ale kolik prachu zvedne osobák a kolik závodnička jim asi nedošlo. Po průjezdu Kopejdy bylo jasné, že je to v *****. Ale samozřejmě nevím, kdo nakonec rozhodl, že se pojede po mi

Takže zřejmě to rozhodnutí nějak podložené bylo...

Řešením by bylo pro příště udělam 2 min rozestupy pro případ této soutěže s výrazným poměřem šotoliny (mimochodem v ZU tento údaj letos chybí kolik % byla šotolina) pro všechny držitele priority ASN, což je dle mého rozumný kompromis a jasně určený předem, alespoň pro případ noční etapy na šotolině (s poměrem vyšším než např. 4% trati a to buď celkem, v dané sekci nebo v dané etapě). Toto by se mohlo zanést již do Řádů. Pokud je možné si toto obhájit s FIA.
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » úte 21.06.2022 20:19

Červ píše:Teď už se s tím nic nenadělá. A vzhledem k tomu za jakých okolností spadlo ředitelování Petře Mynářové do klína bych nebyl tak přísný. Navíc zrovna na Hustopečích minimálně posledních 5 let nepůsobila ani jako zástupce ředitele, takže je možné, že nebyla ani u toho, když se o tomto rozhodovalo. Tudíž bych čekal, že v tomto se ujmou slova zástupci ředitele na základě zkušeností. Prostě i toto je o zkušenostech... Příští rok bych čekal zlepšení.

Na konkurenci pod výsledky bylo možné navíc přečíst toto (zdroj ewrc-results.com): pernicek [18. 6. 09:52:35]
Nevím jak to přesně bylo, ale na RZ 2 kousek před Kraví horou u nás před druhým průjezdem zastavil Tomaštík po tom co projel s osobakem šoto a minutu čekali co se s prachem stane. Ten samozřejmě celkem rychle zmizel a bylo to ok, ale kolik prachu zvedne osobák a kolik závodnička jim asi nedošlo. Po průjezdu Kopejdy bylo jasné, že je to v *****. Ale samozřejmě nevím, kdo nakonec rozhodl, že se pojede po mi


Takže zřejmě to rozhodnutí nějak podložené bylo...


Těch lidí, kteří se podíleli na informacích ohledně prachu bylo samozřejmě víc. Byli i někteří, kteří se byli podívat během prvního průjezdu na vybraných inkriminovaných místěch, aby zhodnotili, jak vážné je to směrem k nočnímu průjezdu. Ono se tu moc nezmiňuje, že ze čtvrtka na pátek se oblastí rally prohnala celkem velká bouřka, která také trochu změnila podmínky.

Červ píše:Řešením by bylo pro příště udělam 2 min rozestupy pro případ této soutěže s výrazným poměřem šotoliny (mimochodem v ZU tento údaj letos chybí kolik % byla šotolina) pro všechny držitele priority ASN, což je dle mého rozumný kompromis a jasně určený předem, alespoň pro případ noční etapy na šotolině (s poměrem vyšším než např. 4% trati a to buď celkem, v dané sekci nebo v dané etapě). Toto by se mohlo zanést již do Řádů. Pokud je možné si toto obhájit s FIA.


Nejsem příznivcem toho, aby se hned od začátku natvrdo dělaly jakékoliv změny rozestupů jenom podle toho, jaký je poměr šotoliny. Být třeba během závodu deštivo, tak po prachu není ani památky. Tudíž bych to nedával ani do ZU, ani do řádů. A už vůbec ne "jen" pro jezdce s prioritou ASN, nevidím důvod jezdce s touto prioritou zvýhodňovat i tímto způsobem. Pořád jsem příznivcem toho, aby to bylo posouzeno citlivě podle aktuální situace.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 21.06.2022 22:07

Příslib dvou minut, o kterém se píše v Pechově TZ, je kravina. Vždy, i letos, to byla zvažovaná varianta, ale ne samozřejmost. V minulosti se dvě minuty dávaly např. v situaci, kdy se prach držel v nějakém údolí nebo bylo echt bezvětří a nikam to neodcházelo. Letos byl nejkritičtější úsek na RZ 3/6 sice v lese, ale na kopci, a díky počasí se prach celkem rychle vyfoukával. Byl jsem jeden z těch, co to šel omrknout přímo na místo, zhruba kilometr od začátku šotoliny jsem prošel cca 500m úsek a podobně dlouhý i na konci šotoliny před vracákem. Po průjezdu každého auta byla dohlednost během 40-50 sekund bez problémů minimálně 200-300 metrů, rozhodně to nebyla nepropustná mlha tři km v kuse. To rozhodnutí mezi 1 a 2 min bylo hraniční a ne jednoduché, ale za mě nakonec v pořádku. Posádky zezadu podle jejich ohlasů neměly problém, ty zepředu sice řvaly, ale při pohledu na výsledky tam fakt nevidím, že by Kopecký oproti prvnímu průjezdu všem naložil nějaký ultra zásadní parník, třeba Mareš oproti němu zajel prakticky stejně. Kecy o protežování auta Agrotecu jsou tak bizarní, že jsem váhal, jestli na to vůbec reagovat. Jo, Kopecký sice měl čisté povětří, ale kdyby Pechovi nekleklo auto na Šumavě, tak by ho měl on. A stejně jako teď Kopecký by pak musel Pech čistit stopu. Holt nejsme na okruzích. Petra sama Hustopeče v noci a v prachu zažila z ostrého auta několikrát, takže věděla co dělá. A to, jak se vůči ní některé posádky i z té nejužší špičky chovaly buransky, arogantně a vulgárně, o nich samých vypovědělo mnohé. Jednat o něčem jde i jinak.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9465
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » stř 22.06.2022 11:00

To, co předvedl Petr Uhel, už bylo slušně řečeno za hranou a je mi Petry opravdu líto, že si to vyžrala se vším všudy...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod lubos » stř 22.06.2022 18:48

Mates píše:To, co předvedl Petr Uhel, už bylo slušně řečeno za hranou a je mi Petry opravdu líto, že si to vyžrala se vším všudy...


A mohlo by se zveřejnit co předvedl? Děkuji
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod jakob » čtv 23.06.2022 00:53

Pár fotek z Hustopečí mým okem zde: www.konecky.eu/2022/17-agrotec-petronas-rally-hustopece

Obrázek

Soutěž měla díky bojů o vteřinky úžasný náboj, a je mi líto toho stínu pochybnosti, který na ní zůstal viset.
jakob
N/1
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 10.05.2018 23:15

Re: Agrotec Petronas Rally Hustopeče [MČR, MSR]

Nový příspěvekod Mates » čtv 23.06.2022 10:48

Když už tady je celkem negativní vlákno, tak ...

phpBB [video]


Poprosil bych tohoto pana pořadatele již víckrát na rally NEBRAT. Jak již bylo napsáno "vedle": ,,Letos měl opět problém. Před startem poslední rz na šotolině před obcí Kurdějov přicházela skupinka úplně normálních slušných diváků když zrovna přijížděl bezpečák. Ta skupinka diváků mu slušně uhnula z trati, jenže tento pořadatel si vymyslel, že je ta skupinka diváků ožralá, že nechce respektovat jeho pokyny a pásky a nahlásil to tomu bezpečákovi v autě. Prostě si to jen tak bezdůvodně vymyslel. Bezpečák okamžitě začal vyřvávat, že zruší závod, aniž by si zjisti, že si to celé ten pořadatel vymyslel. Je to opravdu škoda, že existují pořadatelé, kteří úmyslně znepříjemňují divákům pobyt u tratí."

Tohle naprosto souhlasí. S klukama jsme přijeli a přišli k RZ v za mě dostatečném předstihu (čti něco okolo cca 40min - teď přesně nevím, když jsme přejížděli ze Starovic a bylo tam bylo drobné zpoždění) před startem, dívali jsme se na místo z asi tří různých úhlů a obhlíželi, kde by bylo ideální stát. Poté jsme se rozhodli, že popojdeme asi 150m po RZ níže a zaujmeme místo na protější straně. Jenže jsme slyšeli houkačky, a tak jsme se slušně (ze zvyklosti, tak jak to děláme v tomto případě vždycky) uklidli z trati, abychom nepřecházeli těsně před bezpečákem a zbytečně neprovokovali ani nedělali pořadateli problém. Zacouvali jsme mimo trať dál na trávu, slušně čekali až bezpečáci přejedou a poté jsme měli v plánu těch posledních 20m přejít naproti na vyvýšené místo. Nicméně pan pořadatel asi vteřinu po tom, co jsme zacouvali pryč z trati začal tropit neskutečnou scénu a sprostě slovně urážel. Když jsme se mu v klidu a s respektem snažili situaci vysvětlit, že jen počkáme až bezpečáci projedou a poté přejdeme na druhou stranu, odkud budeme následně celou RZ sledovat, začal nás bezdůvodně slovně urážet, zastavil bezpečáky a vykládal jim historky o sluníčku a alkoholu (já jsem samosebou jakožto abstinent od pátku přirozeně neměl ani kapičku piva a z Birellů se zatím úplně naprat nedokážu, stejně tak kolega z vedlejšího auta, který byl absolutně střízlivý). Styl, jakým se s námi pořadatel "bavil" mě poměrně pobouřil a i jeho následné chování během samotné RZ...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3986
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2022

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků