Redakce

Re: Redakce

Nový příspěvekod Karbonyl » čtv 27.03.2014 20:25

Můžeze být poněkud konkrétnější, o co přesně jde?
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9472
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Redakce

Nový příspěvekod Plhus » čtv 27.03.2014 21:46

Fanoušek to malinko "přifilmoval" :D
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Redakce

Nový příspěvekod Mirek Fric » pát 28.03.2014 00:04

milosrally píše:Tak pánové.Chci poslat tuhle zprávu hlavně pro Mirka Frice!!! Nevím jestli je přivlastnění cizího videa u vás běžná a normální věc ale mohu vám říci že u nás se tomu říká krádež.Co takhle třeba autorská práva.Nic vám to neříká????? Myslím že si na vás budu musert trošku posvítit. Týká se videjí z 3.deního testu Škody motorsport které ani nevíte kde se konaly. Dávám vám 12h. na odstranění. S pozdravem,, Filmující fanoušek"


Vážený pane,
domnívám se, že jde o nedorozumnění. Já jsem si nikdy nepřivlastnil ničí video. Nevlastním ani žádný youtube účet, kam bych ho mohl zkopírovat. Reagujete-li na to, že jsem v našem diskuzním fóru vložil Vaše videa, pak je mi líto, že se Vás to dotklo, ale všechna videa jsou nalinkovaná na originální zdroj, tedy Váš youtube účet (pokud jste Jiří Suchánek), ve kterém jste tuto možnost povolil. Můžete si to snadno zkontrolovat tím, že ve vloženém videu kliknete na logo youtube - to Vás přesměruje do Vašeho účtu na youtube. Vložením videa do fóra nedojde k žádnému zásahu do něj. Je to funkce, kterou youtube standardně umožňuje ke sdílení videí (pokud to podporuje technický formát fóra). Nejedná se o přivlastnění videa, to je stále Vaše a přehrává se z Vašeho youtube účtu. Pokud by někdo zcizil Vaše video a vložil ho na svůj účet, což se může stát, tak neváhejte a požádejte youtube o jeho smazání. V takovém případě na to máte plné právo. V tomto případě byste ale požádal o smazání Vašeho vlastního videa.

Pokusím se to trochu upřesnit. Vložit odkaz na Vaše video jde dvěma způsoby, buď url adresou, tedy textem ve stylu "http://www.youtube.com/..." a nebo druhou možností je ve fóru před tuto adresu vložit text [video] a za adresu vložit text [/video]. Pak se video přehrává zdánlivě přímo ve fóru, ale ve skutečnosti je stále na tom samém youtube účtu. Tato funkce je standardně povolená službou youtube. Můžete ji ale zakázat. Mělo by to jít někde v nastvení. Jsem si jistý, že to nastavit jde, ale neporadím Vám přesně jak, protože účet na youtube nemám a nevím, jak jeho nastavení vypadá. Pokud by bylo pouze v Angličtině, tak hledejte něco jako "disable embed videos". Potom Vaše video půjde vložit jen jako klasický klikací link a zpětně tím znemožníte přehrávání i již vložených videí, tedy i těch zde na Autosportu. Upozorňuji Vás, že tím zablokujete jeho přehrávání i například ve videoportálu ewrc a kdekoli jinde. Videa jsou tam totiž vložená stejným způsobem jako zde na fóru.

Věřím, že jsem situaci trochu vyjasnil a že nezanevřete na naše fórum, případně na jakékoli jiné fórum, protože Vaše videa jsou již jistě nalinkovaná na rally fórech na celém světě.


Miroslav Fric
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Redakce

Nový příspěvekod jonas3 » pát 28.03.2014 15:40

Nedá mi to a trochu poučím, protože účet na youtube vlastním.
Pokud nechce uživatel, aby bylo video veřejně sdíleno, má 2 možnosti. Buď nastavit video jako soukromé nebo neveřejné. V případě neveřejného videa ho uvidí jen ti, kteří k němu budou mít link. A ten musíte někomu poslat (riziko je, že dotyčný onen link pošle dál a video se bude proti Vaší vůli šířit, ale s tím nic neuděláte). Soukromé video uvidí jen uživatelé, které sám určíte (a vlastní účet na Google).

Takže příště, až si budete chtít honit triko s autorskými právy, nesdílejte videa ve veřejném prostoru a laskavě se seznamte se zásadami používání prostředků (v tomto případě youtube), na kterých své výtvory sdílíte.

Myslím, že teď je nejlepší čas, se redakci a panu Fricovi omluvit, protože obvinit někoho z krádeže není až taková banalita!
Valach v Liberci
Uživatelský avatar
jonas3
A/5
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob 13.11.2010 11:42
Bydliště: Liberec / Otrokovice

Re: Redakce

Nový příspěvekod Karbonyl » pát 28.03.2014 15:54

Ještě je tam další možnost a to ta, která neumožňuje vkládání do fór, jak je třeba toto - zkátka video lze přehrát jen přímo na YT bez ohledu na to, zda je soukromé nebo veřejné.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9472
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Redakce

Nový příspěvekod vyshi » sob 29.03.2014 11:55

1. odkaz neni zlocin
2. odkaz neni zlocin
3. odkaz neni zlocin
PROTON nebo SUBARU, stejně půjdu do baru!
Uživatelský avatar
vyshi
A/6
 
Příspěvky: 1834
Registrován: ned 20.07.2008 13:19
Bydliště: Valmez

Re: Redakce

Nový příspěvekod lubos » pát 10.02.2023 07:20

Chlapci jak to děláte, že fungujete jen z reklam a peníze nechcete?? U zeleného základ s reklamama za 8€!! bez reklam 15€. A to vše měsíčně. A to měl být DirtFish zachráncem pro "další rozvoj". Mám pocit, že se tady rozmáhá Holdingový nešvar - dotace, kompenzace, subvence, ... :D
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Redakce

Nový příspěvekod Walach » pát 10.02.2023 09:25

Já jsem teda (i vzhledem ke své historii :D ) ten poslední kdo by se chtěl nějak zastávat zelené konkurence a k vedení celého projektu mám spoustu výhrad, ale zdejší provoz prostě a jednoduše s resulty srovnávat nejde. Kromě toho, naprostá většina obsahu zústává na resultech stále volně přístupná.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1962
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Redakce

Nový příspěvekod lubos » pát 10.02.2023 13:01

Nepíšu jen o resultech.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Redakce

Nový příspěvekod Červ » pon 13.02.2023 07:34

No jo. Je to tak. Všude samé měsíční odběry rovnou z karty, až za chvíli nebudeš ani vědět, kam se ti ty penízky rozkutálely... Holt nová doba... Si spíš jenom říkám, že fakt vyhodit tisíc a víc měsíčně se opravdu dá v dnešní době odběrem 3 placených kanálů... Si někdo dá nějaký ten filmvý kanál, WRC+, zelený a máš to... No nic no. Zachvíli budou řešit, že si to zas lidi sdílejí... Klasický scénář.
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

PředchozíDalší

Zpět na AutoSport.CZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron