Novinky v IRC 2008

Re: Novinky v IRC 2008

Nový příspěvekod PLuto » pát 27.06.2008 22:36

Místo Ruska možná Bulharsko, ale to není IRC a je to zatím ve hvězdách.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23269
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Novinky v IRC 2008

Nový příspěvekod Bill » pát 31.10.2008 14:24

Ve Zlíně to byl velký adrenalin, usmál se čerstvý šampion

Vyhrál pouze jednou, na portugalském ostrově Madeira. Ale šest druhých míst včetně zlínské Barum rally zajistilo francouzskému automobilovému jezdci Nicolasi Vouillozovi celkové prvenství v prestižním seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC).

"Jsem moc šťastný. Před rokem mi na titul nestačila tři vítězství. Proto jsem rád, že tentokrát to vyšlo. Navíc v lepší konkurenci, protože v šampionátu jezdilo víc kvalitnějších pilotů než před rokem," poznamenal Vouilloz v exkluzivním rozhovoru pro MF DNES po druhém místě na Rallye du Valais ve Švýcarsku, kde si zajistil celkový triumf.

Co jste udělal jinak než loni?
Před rokem jsem byl hodně zklamaný, nechtěl jsem to zažít znovu. Šel jsem po drobných krůčcích. Celý rok jsem předváděl vyrovnané výkony, kromě Ruska jsem pokaždé vystoupil na stupně vítězů. Výhodou bylo, že téměř všechny soutěže už jsem znal. Věděl jsem, co můžu čekat. Už to nebylo tak složité jako před rokem.

Vašimi hlavními soupeři byli Belgičan Loix a Italové Basso s Rossettim. Co rozhodlo ve váš prospěch?
Ve srovnání s Bassem a Loixem jsme začali lépe. Netrápily nás defekty ani havárie. Získali jsme v úvodu důležité body a nebyli pak pod takovým tlakem jako oni. Ještě lepší začátek než my měl Rossetti. Ale věděli jsme, že nepojede všechny závody.

Závodil jste za tým Kronos, který před dvěma lety dovedl Sébastiana Loeba k titulu mistra světa. Pomohly vám zkušenosti belgické stáje?
Určitě. Také můj loňský tým byl kvalitní, ale přece jen když víte, jak se vyhrává mistrovství světa, musí se to někde projevit.

K vašemu triumfu přispělo také stříbro na Barum rally Zlín. Jak na český díl šampionátu vzpomínáte?
Barumka se mi moc líbí. Má velmi hezké rychlostní zkoušky, ale je specifická tím, že se jede rychle mezi stromy. Je to velká výzva a velký adrenalin zároveň. Ovšem trať může být občas nebezpečná, protože stromy stojí blízko cesty. Báječné je, kolik diváků závod sleduje. Lidé tím žijí a donutí tě jet naplno od prvního do posledního kilometru.

Podle mnoha laiků i odborníků se letos ve Zlíně sešla nejlepší konkurence ze všech soutěží IRC. Souhlasíte s nimi?
Těžko říct. Abych se přiznal, moc se nestarám o to, kdo je na startu. Vždy chci vyhrát.

Uvidíme vás ve Zlíně také příští rok?
Doufám, že ano. Dělám všechno pro to, abych mohl obhajovat titul.
Bill
N/2
 
Příspěvky: 600
Registrován: ned 06.07.2008 11:15

Re: Novinky v IRC 2008

Nový příspěvekod Mirek Fric » pát 31.10.2008 17:49

Prosím, nekopíruj cizí články. Radši dej příště odkaz a kousek textu jako upoutávku ;)
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Předchozí

Zpět na Sezona 2008

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník