HANS system

Re: Thermica Rally Lužické Hory [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Haryk » pon 03.05.2010 19:30

Doufám, že to není nový moderní a progresivní trend, diktovat kdo a o čem smí na foru diskutovat. Nebo taky můžeme skončit u toho, že se z fora stane akademický klub, kde se dozvím, že v kdejaké Tramtárii jede kdejaký Jouda Loudavý s nějakým nejedoucím střepem, ale o tom, co se děje u nás budem držet kušně.
Ať se HANS klidně nosí i při seznamovačkách, ale nechť prosím kdokoli zkusí vysvětit, proč to praská. Když přidá i vysvětlení, proč to praská jen u nás, bude to snad i na Nobelovku, nebo aspoň na Českou Hlavu. Nic víc bych nevěděl radši. To by páni akdemici mohli vysvětlit, sportu by pomohli víc, než hraběcími radami.
Tak a zase mě Pluto pokárá za negativismus a přitom jsem se celej víkend jen příjemně usmíval :lol:
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Thermica Rally Lužické Hory [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 03.05.2010 19:35

A zase čteš, co jsem nenapsal... co Ti pak mám odpovědět... :(

Ale vidíš, sám teď píšeš o tom, že bys chtěl situaci vysvětlit. Ale to je právě to, co na fóru nemůžeme. K tomu musí proběhnout seriozní vyšetřování, které zadokumentuje všechny případy co nejpodrobněji, i když to není vždy možné. Pokud k tomu nedojde, vysvětlení nebude. A právě k tomu a pozastavení povinnosti používat HANS po dobu vyšetřování by měla dát podnět AJR. Od věci by nebylo ani kontaktovat FIA Institute. Pochybuju, že tam o nějakých problémech v ČR něco slyšeli...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Thermica Rally Lužické Hory [MČR-S, PČR]

Nový příspěvekod Haryk » pon 03.05.2010 19:46

V první řadě zkus neodpovídat na něco, na jsem se neptal ;) . Když souhlasím s Plutem, že je potřeba to řešit na bázi FASu, rally komise, asociace a podobně, ale dodám, že to už mohlo a mělo být, tak mi odpovíš, že v Itálii a Belgii mají mrtvé bez HANS. Fakt odpověď k věci :lol: Na to já snad jen doplním, že když u nás neprší, tak bývá sucho :roll: .

Už to neřeším, jen bys mohl ještě zavést třeba nějaké povolenky k dopisování, abych to tady nekazil :lol:

AJR nemusí k ničemu dávat pokyn, to by mělo v první řadě zajímat samotnej FAS. AJR není žádnou součástí AČR a její slovo může mít i nulovou váhu. Na AJR se odvolávají alibisti FASu i jiní, aby si sami nemuseli lámat škeble a vyvlíkli se z možných průšvihů. Nevěřím, že to neviš a nevidíš.
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: HANS system

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 03.05.2010 20:00

Samozřejmě, že AJR nic nemusí, ale vznikla přece proto, aby hájila zájmy jezdců. Toto není zájem jezdců? Jasně, že je špatně, že FAS to nezajímá. Ale právě pro případy, které FAS neřeší, je AJR. Kdo jiný by to asi pak měl řešit? Kdo zmůže s FASem víc? Haryk po fórech nebo AJR, koho bude spíš slyšet?

AJR vznikla po tragických událostech, aby dala jezdcům možnost ovlivňovat dění, ve kterém jde o jejich zdraví a jejich peníze. Jestli si myslíš, že je v pořádku, pokud AJR mlčí a veškeré dění se omezuje na internetové diskuze, tak pak nemám co dodat.

A promiň, ale vysmívat se mi za to, že jsem přidal info, na které jsi se sice neptal Ty (a ani to nebyla odpověď Tobě, i když jsi to tak asi pochopil), ale minule Kýta a které s problémem přímo souvisí, tak to už vážně je moc...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: HANS system

Nový příspěvekod MichaelD » pon 03.05.2010 20:05

Mám za to, že je to prostě tak jak bylo již někde zmíněno. Hans určitě není za každé situace nebezpečný. Je to o komplementu, o sedačce, helmě, pásech ... Za daných okolností může být nebezpečný a je jasné, že si soukromá posádka a ani leckterá bohatší nemůže dovolit převybavení celého speciálu. To je můj pohled dna věc. Za této situace by měl zůstat pouze doporučeným prostředkem, nikoliv předepsaným.
Mirek kecá ..., Vestakámo (-1000 Kč), spása vs. zpása, ...
Michael Daněk
MichaelD
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 979
Registrován: úte 17.02.2009 22:28
Bydliště: Liberec

Re: HANS system

Nový příspěvekod Haryk » pon 03.05.2010 20:12

Ano Mírečku, máš naprostou pravdu. Od teď se omezím pouze na konstatování toho, že pan XY potvrdil (mně) start někde s něčím a dojel nějak, což pro nás jistě bude přínosnější. Teda pokud mě neopravíš, že to bude někde, ale támhle a ne s něčím, ale s tímhle. Na cokoli jiného si tě dovolím požádat o souhlas omocí PM, abych to tu neakademicky nehnojil a neurážel jemnocit vychovaných členů tohoto elitního klubu. Dobrý večer :lol:

Na závěr omluva za to, že citaci mýho příspěvku považuju za reakci na něj a ne na něco staršího. Na to moje chřipkou zkoušená myslivna (nejen)dneska fakt nemá :lol:

4 MichaelD: Sorry, ale na téma dobrovolnosti jsem psal už tady 14.04.2010 05:03 a nic se od té doby nezměnilo. Dobrovolnost je blbinum
Naposledy upravil Haryk dne pon 03.05.2010 20:14, celkově upraveno 1
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: HANS system

Nový příspěvekod Mirek Fric » pon 03.05.2010 20:14

To byl teda konstruktivní příspěvek...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: HANS system

Nový příspěvekod MichaelD » pon 03.05.2010 20:21

Tohle nemá cenu. Nemyslíte? Těmahle žabomyšíma válkama nic nevyřešíme. Je to jak bylo milionkrát zmíněno na FASu a posádkách. Jen ty mají právo mínit a měnit. Je jen věcí času, kdy se začne něco dít, protože celá situace kolem Hansu graduje už pěkně dlouhou.

btw: omluva za špatnou formulaci "honu na čarodějnice." Jen mi prostě přijde zbytečné řešit vše články stížností pana X na chování či postup pana, či organizace Y na eWRC. To není řešení.
Mirek kecá ..., Vestakámo (-1000 Kč), spása vs. zpása, ...
Michael Daněk
MichaelD
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 979
Registrován: úte 17.02.2009 22:28
Bydliště: Liberec

Re: HANS system

Nový příspěvekod Haryk » čtv 06.05.2010 05:08

Vzpoura těch "co se neumí připoutat" http://www.ajr.cz/?q=node/122
Zajímavá je (nejen) poslední věta http://www.ajr.cz/?q=node/123
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: HANS system

Nový příspěvekod sloní kýta » čtv 06.05.2010 07:49

promiň, to má společného s hans?
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

PředchozíDalší

Zpět na Mistrovství ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků